wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przed nami jubileuszowe obchody Wrocławskich Dni Recyclingu

Wrocławskie Dni Recyklingu to akcja edukacyjna skierowana do uczniów szkół podstawowych w naszym mieście. Realizowana jest od 10-ciu lat w różnej formie: gry miejskiej, happeningów, wystaw czy warsztatów. Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych, jubileuszowych obchodów Wrocławskich Dni Recyklingu będzie piknik ekologiczny pod koniec listopada.

Reklama

Celem Wrocławskich Dni Recyklingu jest podniesienie wiedzy i świadomości mieszkańców na temat selektywnej zbiórki odpadów oraz osiągnięcie jak najwyższych poziomów recyklingu. Organizatorami akcji są Urząd Miejski Wrocławia, Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży oraz spółka Alba S.A.

27 listopada ekologiczny piknik

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych Wrocławskich Dni Recyclingu będzie piknik ekologiczny, który zaplanowano w środę 27 listopada w w Auli XIV Liceum Ogólnoształcącego im. Polonii Belgijskiej przy al. Brücknera 10 we Wrocławiu. Ilość miejsc ograniczona, rezerwacji można dokonywać tutaj.

Największą atrakcją pikniku będzie pokaz naukowy szalonej ekipy naukowców Pana Korka oraz warsztaty tworzenia przypinek i magnesów, papieru czerpanego, upcyclingowe czy projektowania toreb wielorazowego użytku.

Piknik w ramach Wrocławskich Dni Recyclingu

Piknik w ramach Wrocławskich Dni Recyclingu

Spotkania
Termin 27 listopada 2019 od 10:00 do 14:15

Miejsce Aula XIV Liceum Ogólnoształcącego im. Polonii Belgijskiej

Zobacz

Odbędą się rónież konkursy z nagrodami. Wydarzenie będzie trwać w godzinach 10.00-11.15 (dzieci z klas I-III), 11.30-12.45 (pokaz dla laureatów i uczestników konkursu na kampanię medialną w obu grupach wiekowych), 13.00-14.15 (dzieci z klas IV-VIII).

Ostatnie dni konkursu na kampanię edukacyjną

Do 12 listopada trwa także konkurs polegający na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez uczestników kampanii edukacyjnej promującej proekologiczne zachowanie wrocławian. Organizatorzy zostawiają pełną dowolność, co do formy prac. Może to być happening, wystawa prac, rzeźb upcyclingowych, plakat, specjalne wydanie szkolnej gazetki czy film ekologiczny.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Zgłoszeń można dokonywać tutaj.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl