wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kolejne dwie jadłodzielnie otwarto we Wrocławiu
Fot. Foodsharing Wrocław

Przy głównym wejściu do CH Borek od ulicy Hallera oraz przy skrzydle budynku CBK FAMA od strony ul. Sycowskiej – to właśnie w tych dwóch miejscach stanęły kolejne dwie jadłodzielnie w stolicy Dolnego Śląska.

Reklama

Jadłodzielnia przy CH Borek to pierwszy taki punkt we Wrocławiu zlokalizowany przy punkcie komercyjnym. Powstał z inicjatywy Fundacji Veritas, która ufundowała lodówkę i obudowę, we współpracy z CH Borek i Foodsharing Wrocław.

Na początku marca otwieraliśmy wspólnie z Foodsharing Wrocław jadłodzielnię przy budynku Urzędu na ul. Hubskiej. W...

Opublikowany przez Zielony Wrocław Wtorek, 16 marca 2021

– Przede wszystkim nie zachęcamy do kupowania jedzenia do jadłodzielni w Borku, ale do świadomego podejścia do żywności, którą już mamy w domu - w drodze na zakupy można podrzucić produkty, które nam zalegają, a przed wejściem do centrum skorzystać najpierw z tych nadwyżek, które oferuje jadłodzielnia – mówi Agnieszka Maniewska z Foodsharingu.

Fot. Foodsharing Wrocław

Jadłodzielnia na Psim Polu

Kolejna jadłodzielnia powstała na Psim Polu we współpracy we współpracy z CBK Fama. Znajduje się przy skrzydle budynku od strony ul. Sycowskiej.

– Projekt powstał dzięki współpracy wielu lokalnych podmiotów. Liczymy na to, że idea niemarnowania wrośnie w osiedlowe działania, a punkt będzie służył wymianie nadwyżek spożywczych mieszkańców – dodaje Maniewska.

Fot. Foodsharing Wrocław

Łącznie we Wrocławiu jest już 12 jadłodzielni. Na początku marca otwarto m.in. jadłodzielnię przy budynku Urzędu Miejskiego Wrocławia przy ul. Hubskiej.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl