wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Hybryda dla strażników

Reklama

Staż Miejska Wrocławia otrzymała do testowania ekologiczny pojazd o napędzie hybrydowym, który będzie wykorzystywany m. in. w działaniach patrolowych. Biała Toyota Prius jest kolejnym już ekologicznym pojazdem wrocławskich strażników.

Nie jest to pierwszy pojazd o proekologicznym napędzie używany przez strażników. Od roku posiadamy również elektryczne skutery i samochód zasilany energią elektryczną. Pojazdy te są używane przez naszych funkcjonariuszy do codziennych zadań, a poruszanie się nimi powoduje zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery i wpisuje się w program "Wrocław dla Klimatu" - mówi Sławomir Chełchowski rzecznik Straży Miejskiej.

 Nowa Toyota Prius wykorzystująca napęd Hybrid Synergy Drive jest wyposażona w dwa silniki elektryczne oraz tryb EV umożliwiający poruszanie się wyłącznie przy pomocy napędu elektrycznego.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl