wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dziś Dzień Ziemi we Wroclavii. Do 19 dużo atrakcji dla dużych i małych
23 kwietnia Dzień Ziemi we Wroclavii mat. prasowe Wrovlavii
23 kwietnia Dzień Ziemi we Wroclavii

Zabawa terenowa z nagrodami, warsztaty i gry w strefie edukacyjnej, tworzenie ogrodu sąsiedzkiego oraz zbiórka małych odpadów problematycznych – te i inne niespodzianki czekają na odwiedzających galerię Wroclavia. Dzień Ziemi zaplanowano w sobotę, 23 kwietnia, w godz. 12.00-19.00.

Reklama

Wrocław nie marnuje i Zielony Wrocław

Celem imprezy jest zwrócenie uwagi uczestników na kwestie środowiskowe i dostarczenie im praktycznych wskazówek. Wydarzenie wpisuje się w miejską kampanię Wrocław nie marnuje i Zielony Wrocław.

Wroclavia zaprasza dzieci i rodziców na dzień pełen atrakcji, które rozegrają się w kilku miejscach centrum i w jego okolicach.

Staramy się tworzyć w naszym otoczeniu lepsze miejsca do życia i działać na korzyść mieszkańców. Dlatego z okazji Dnia Ziemi zorganizowaliśmy szereg atrakcji promujących proekologiczne postawy
Małgorzata Woźniak, dyrektorka Wroclavii

Dzień Ziemi jest elementem cyklicznych działań Wroclavii o nazwie #pokolenielessvaste, które obejmują zbiórki odzieży i obuwia, warsztaty edukacyjne oraz współpracę z TooGoodToGo. Powstały w trakcie wydarzenia ogródek trafi do Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, a drukowane materiały zostaną ponownie użyte w schronisku dla zwierząt w Wałbrzychu.

Zabawa terenowa, tworzenie ogródka i zbiórka odpadów

Wśród atrakcji dla odwiedzających w sobotę wrocławską galerię zaplanowano m.in. edukacyjną zabawę terenową "Gra o Ziemię", wspólne tworzenie ogródka sąsiedzkiego i zbiórkę drobnych odpadów problemowych (przed wejściem Dąb), a także strefę edukacyjną Chemeko-System oraz warsztaty dla dzieci i rodziców z Ekosystemem.

Segregacja odpadów nie jest trudna, a uczenie jej od małego i wzbogacanie o nowe aspekty ma największy sens. Zapraszamy na nasze zajęcia
Dorota Witkowska z Ekosystemu

Partnerami wydarzenia są Ekosystem i Chemeko-System, a patronem medialnym – www.wroclaw.pl.

patronat www.wroclaw.pl

Dzień Ziemi we Wroclavii to niejedyna tego typu impreza w czwarty weekend kwietnia w stolicy Dolnego Śląska. Również w sobotę, 23 kwietnia w Magnolia Park zaplanowano Dzień Przyjazny Planecie, gdzie rozdawane będą m.in. sadzonki za odpady.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl