wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dofinansowanie programu usuwania azbestu w 2012
Reklama

Prezydent Wrocławia informuje, że realizacja zadania: "Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Wrocławia" w 2012 roku została dofinansowana na podstawie Umowy Dotacji Nr 326/D/OZ/WR/2012 z dnia 21 grudnia 2012 roku zawartej pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu a Gminą Wrocław.

Koszt realizacji Programu wyniósł ogółem 316 671,38 zł. Wartość dotacji wyniosła 269 170,67 zł, co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych zadania, w tym 50% kosztów ze środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu "Program priorytetowy NFOŚiGW cz.2 – usuwanie wyrobów zawierających azbest" oraz 35% kosztów ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W ramach Programu usunięto z terenu miasta łącznie 252,256 ton wyrobów azbestowych. Prace zrealizowano na łącznie 115 obiektach i nieruchomościach, w tym 6 obiektach Gminy Wrocław, 77 obiektach i nieruchomościach osób fizycznych, 13 obiektach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz 19 obiektach pozostałych osób prawnych (przedsiębiorców, wojska, policji i więziennictwa). 

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

www.wfosigw.wroclaw.pl 

 

 

 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl