wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 24°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Złóż deklarację na usuwanie azbestu

Redakcja www.wroclaw.pl,
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Do końca 2018 roku można składać deklaracje przystąpienia do programu usuwania azbestu w 2019 roku.

Reklama

Wydział Środowiska i Rolnictwa informuje, że mieszkańcy Wrocławia, zainteresowani dofinansowaniem prac związanych z usuwaniem wyrobów azbestowych w roku 2019, mogą do końca grudnia 2018 r. składać deklaracje przystąpienia do „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Wrocławia”.

Usuwanie azbestu

Na terenie Wrocławia znajduje się jeszcze ok. 2 tys. ton wyrobów azbestowych, które zgodnie z przepisami prawa powinny zostać usunięte do końca 2032 roku. Obowiązek usunięcia azbestu spoczywa na właścicielach nieruchomości, na których azbest jest wykorzystywany. Koszt usunięcia wyrobów zawierających azbest ponosi właściciel obiektu.

Można jednak otrzymać wsparcie finansowe na prace związane z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem azbestu uczestnicząc w „Programie usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Wrocławia”.

Program jest realizowany od 2012 r. przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wsparcie finansowe

W latach 2012-2018 w ramach Programu usunięto z terenu miasta 1,032 tys. ton wyrobów azbestowych. Zasady realizacji Programu określa Zarządzenie Nr 4536/12 Prezydenta Wrocławia z dnia 15 maja 2012 r. w sprawie określenia zasad i warunków realizacji Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Wrocławia.

Realizacja Programu nie obejmuje kosztów związanych z zastąpieniem usuniętych wyrobów zawierających azbest wyrobami bezazbestowymi. Nie obejmuje również refinansowania wydatków związanych z usuwaniem azbestu poniesionych wcześniej przez użytkowników wyrobów zawierających azbest.

W ramach Programu możliwe jest uzyskanie do 100% dofinansowania na zadanie obejmujące demontaż wyrobów oraz transport i unieszkodliwienie na składowisku odpadów azbestowych.

Przyjmowanie wniosków

Deklaracje i wymagane załączniki należy przesłać na adres:

Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia,
ul. Hubska 8-16, 50-502 Wrocław
lub złożyć bezpośrednio w BOK 5 (sala na parterze) lub sekretariacie Wydziału w pokoju nr 127.

Nabór wniosków
Dofinansowanie w ramach programu usuwania azbestu
Usuwanie azbestu

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl