wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Akcja „Wirtualne Drzewo” - na Osobowicach posadzą 10 tysięcy drzew
Fot. Bartosz Moch

Hektar lasu może powstać na wrocławskich Osobowicach dzięki akcji organizowanej przez Fundację Dotlenieni.org we współpracy z miastem. Do 6 listopada mieszkańcy będą mogli ściągać na telefon wirtualne drzewa. Jeżeli zrobią to 10 tysięcy razy, już w listopadzie w 2019 r. dojdzie do identycznej liczby nasadzeń na terenie przy ul. Ćwiczebnej.

Reklama

Akcja toczyć się będzie przy wejściu do Wroclavii, która została głównym partnerem „Wirtualnych Drzew”. Od 10 września do 6 listopada należy odwiedzić stanowisko Dotlenionych znajdujące się przy skrzyżowaniu ul. Suchej i Borowskiej, tuż obok Dębu „Przewodnika”. Stanęła tam ogromna donica z roślinami. Wystarczy zbliżyć do niej telefon wyposażony w technologię NFC lub zeskanować kod QR. Wówczas zostaniemy przekierowani na stronę, gdzie można pobrać Wirtualne Drzewo o unikalnym numerze oraz jego certyfikat.

– Temat ekologii i zielonych rozwiązań w przestrzeni miejskiej jest nam szczególnie bliski. Tworząc Wroclavię zaprojektowaliśmy w budynku ponad 6 tys. mkw. zielonych tarasów i ogrodów wertykalnych. W centrum wykorzystywana jest woda deszczowa, a na dachu znajduje się pasieka. Idea akcji „Wirtualne Drzewa” bardzo nam się spodobała i dlatego zaangażowaliśmy się w nią, w trosce o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój miasta – wyjaśnia dyrektor Wroclavii, Małgorzata Woźniak.

Pobierz więcej wirtualnych drzew

Aby wziąć udział w akcji, nie trzeba być mieszkańcem Wrocławia, nie jest wymagane również podawanie swoich danych osobowych. – Wirtualne drzewo można pobrać raz na 24 godziny, więc zachęcamy do wielokrotnego odwiedzenia naszego stoiska – mówi Maciej Michałek, koordynator akcji z Dotlenieni.org. Pierwsze 5 tysięcy osób, które pobierze wirtualne drzewo dodatkowo otrzyma kupon o wartości 10 zł na przejazdy hulajnogami Lime.

– Wspólnie zadbamy o to, żeby wirtualna akcja stała się realną. Mamy nadzieję, że za dwa miesiące na Osobowicach powstanie nowy hektar lasu. Dziękujemy za tę inicjatywę, bo każde drzewo w mieście jest ważne – podkreśla Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Partnerami akcji są: Wroclavia, PZFD Wrocław, PCG, Lime, Smart City, TerraForm, ALA Autorskie Licea Artystyczne i Akademickie oraz Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. „Wirtualne Drzewa” otrzymały patronat prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

O Dotlenieni.org

Członkowie Fundacji Dotlenieni.org już od ponad trzech lat działają rzecz poprawy jakości powietrza, organizując w całym kraju Zielony Rekord Polski (pobity w tym roku po raz kolejny), nasadzenia w miejscach publicznych czy warsztaty ekologiczne dla dzieci, dorosłych, firm oraz samorządów.

– Powołaliśmy Dotlenionych, żeby zachęcić biznes oraz mieszkańców do angażowania się w działania proekologiczne. Okazało się, że wystarczy dać odpowiednie narzędzia, żeby w miastach powstawało jak najwięcej obszarów zielonych. Akcja, którą teraz realizujemy to kolejny pomysł, dzięki któremu zasadzimy ponad hektarowy las wspólnie z wrocławianami. To właśnie od mieszkańców zależy, jak szybko uda nam się sprawić, żeby Wrocław był jeszcze bardziej zielony – dodaje Marek Kołkowski z Dotlenieni.org.

Więcej informacji o akcji znajdziecie tutaj.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl