Zakończył się remont autostrady A4 na wysokości Karwian

W nocy z 24 na 25 czerwca drogowcy zakończyli remont fragmentu autostrady A4 przy punkcie opłat Karwiany. Niestety to nie koniec sezonu remontowego na tej trasie, w najbliższy weekend rozpoczynają się prace na A4 w województwie opolskim, na wysokości Góry św. Anny. 

  • fot. GDDKiA


Ruch na autostradzie w okolicach punktu opłat w Karwianach odbywa się już bez utrudnień. Ze zwężeniami i objazdami kierowcy musieli zmagać się od 20 maja, kiedy rozpoczęły się prace na A4. Do wykonania w ramach zadania jest jeszcze co prawda remont parkingu przy PPO, z umownym terminem jego zakończenia do 4 lipca 2019r., jednak prace te nie będą powodowały utrudnień na autostradzie.   

Co wyremontowano?

Remont trwał od 20 maja br. i obejmował obie jezdnie autostrady A4 na dojazdach jak i cały plac PPO Karwiany.  W ramach zadania wykonane zostały między innymi:

  • prace przygotowawcze i organizacyjne, w tym dokumentacja projektowa, projekty stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z objazdami na czas robót, zapewnienie wody pitnej dla użytkowników drogi,
  • frezowanie warstw bitumicznych (ścieralna, wiążąca, podbudowa),
  • ułożenie podbudowy zasadniczej, warstw wiążącej i ścieralnej,
  • wymiana barier betonowych i plastikowych,
  • wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego,
  • wymianę dylatacji bitumicznych na obiektach mostowych.

 Inwestycja pochłonęła ponad 9,5 mln złotych a wykonywała ją firma Strabag Infrastruktura Południe. 

Wkrótce remont w województwie opolskim

W ostatni weekend czerwca rozpoczynają się pierwsze prace związane z remontem jezdni południowej autostrady A4 w województwie opolskim. Chodzi o jezdnię w kierunku Katowic, na wysokości Góry Św. Anny, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Na ponad 7-kilometrowym odcinku autostrady zostanie wykonany remont poszczególnych warstw nawierzchni jezdni. Oddanie do ruchu wyremontowanego odcinka jezdni południowej planowane jest do końca września.Zgłoś uwagę