Wystawa prac Michała Hrisulidisa w Galerii Miejskiej

Trzydzieści lat temu w ówczesnej Galerii Miejskiej (wtedy pod nazwą „Bez tytułu”) Michał Hrisulidis po raz pierwszy pokazał swoje prace. W rocznicę tamtego debiutu znakomity wrocławski artysta o greckich korzeniach pokaże we wnętrzach przy ulicy Kiełbaśniczej 28 swoje dzieła malarskie, rysunki. Nie zabraknie scenografii, m.in. do filmów Jana Jakuba Kolskiego.

  • Michał Hrisulidis, Przy stole


Artysta wszechstronny

– Grek – Polak, człowiek – artysta, scenograf – malarz, rysownik – pisze o Michale Hrisulidisie kurator wystawy Mirosław Jasiński, jednocześnie dyrektor Galerii Miejskiej.

Artysta w ciągu minionych 30 lat miał ponad 50 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Nie tylko realizował się w malarstwie i rysunku, ale wyspecjalizował się w scenografii do spektakli teatralnych, teatrów telewizji, seriali i filmów fabularnych. Są wśród nich filmy Jana Jakuba Kolskiego – „Historii kina w Popielawach” i „Daleko od okna” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Za współtworzenie kształtu plastycznego filmu „Cudowne miejsce” podczas 19. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Michał Hrisulidis wywalczył nagrody.

Wystawa prac Michała Hrisulidisa w Galerii Miejskiej

Wystawa prac Michała Hrisulidisa w Galerii Miejskiej

Termin od 13 grudnia 2018 do 19 stycznia 2019

Miejsce Galeria Miejska

Zobacz

Wystawa „Michał Hrisulidis/Złożony” to retrospektywa niezwykłej kariery artystycznej człowieka, dla którego równie ważna jak polska jest jego grecka tożsamość. Mirosław Jasiński podkreśla, że w pracach Hrisulidis akcentuje swoje związki z Grecją oraz historią i kulturą Greków Pontyjskich. Stąd antyczne motywy oraz mityczne istoty. 

Wystawę obejrzymy w Galerii Miejskiej do 19 stycznia.Zgłoś uwagę