Wyspa Słodowa lato 2014

Jak jednocześnie spędzać aktywnie czas nad wodą, słuchać koncertu i być w centrum miasta? Wystarczy skorzystać z atrakcji, które przygotowano w te wakacje na Wyspie Słodowej. Dziać się będzie przez całe lato!

  • fot. wyspa.wroclaw.pl

  • fot. wyspa.wroclaw.pl

  • fot. wyspa.wroclaw.pl

  • fot. wyspa.wroclaw.pl

  • fot. wyspa.wroclaw.pl


Wyspa Słodowa na lato 2015

Kliknij wyżej, aby przejść do aktualnych wydarzeń

Otwarta Scena i kino plenerowe

W lipcowe piątki i soboty na Wyspie Słodowej odbywać się będą koncerty młodych zespołów z Wrocławia i okolic. Przedsmak wakacyjnych koncertów na Wyspie mieliśmy już na początku czerwca, teraz czas na lipcową odsłonę Otwartej Sceny.

11 lipca, godz. 17.30 – SDC.Skrzydlaści, Black Smoke, Burbon
12 lipca, godz. 18.30 – Seassel, Stan Surowy
18 lipca, godz. 18.30 – One More Time Drums, Body Electric, Chase
19 lipca, godz. 18.30 – Jaywalk, Draw The Line

Do tej pory chęć udziału w projekcie Otwarta scena zgłosiło ponad 30 zespołów. Dziewięć z nich zagrało koncerty już w czerwcu. Program Otwartej sceny nadal jednak pozostaje otwarty. Zgłoszenia, z próbką swojej twórczości, informacją o wymaganiach technicznych i sprzętowych oraz krótkim opisem zespołu, przesyłać należy na adres: otwartascena@wyspa.wroclaw.pl.
Po koncertach w każdy piątek i sobotę na miejscu odbywać się będzie KINO PLENEROWE.

fot. wyspa.wroclaw.pl

Niedzielne pikniki rodzinne

W każdą niedzielę na Wyspie Słodowej organizowane będą pikniki rodzinne, w ramach których ruszą trzy duże projekty: Wyspa gier, Biblioteka plenerowa oraz Zatańcz na Wyspie. Nowością w tym roku będą również Klasyczne popołudnia muzyczne. Wszystkie atrakcje są bezpłatne a w lipcu pikniki rodzinne odbywać się będą w godz. 14.00-19.00.

  • Wyspa gier

Podczas niedzielnych pikników rodzinnych będzie można wypożyczyć dowolną grę planszową, a następnie zagrać w nią razem fot. wyspa.wroclaw.pl z rodziną lub przyjaciółmi. Podobnie jak w ubiegłym roku do dyspozycji uczestników oddanych zostanie ponad 100 planszówek, wśród nich gry: integracyjne, logiczne, ekonomiczne, strategiczne, przygodowe, zręcznościowe, a także tzw. białe kruki. Nowością będą natomiast gry plenerowe! W zrozumieniu zasad poszczególnych gier pomogą uczestnikom obecni w wypożyczalni animatorzy. Spotkania z Wyspą gier odbywać będą się cyklicznie w poszczególne niedziele, od godz. 13.00 do 19.00.

  • Biblioteka plenerowa

Terminy spotkań: 13 i 27 lipca, godz. 14.00-19.00

W ramach Biblioteki plenerowej można będzie skorzystać z plenerowej wypożyczalni książek. Na chętnych czekać będą wygodne leżaki oraz wybrane egzemplarze książek, przeznaczone zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Będzie można również wziąć udział w inspirowanych książką warsztatach„Wspólnie, czyli razem...”, przeznaczonych dla całych rodzin. Podczas pierwszych w tym roku warsztatów odbędą się zajęcia plastyczne pt. „Modne preludium deszczowe”. Będzie można również wybrać się na spacer z przewodnikiem w kierunku Powodzianki, a także porozmawiać o sztuce.

  • Taneczna Wyspa

To cykl warsztatów i animacji tanecznych, dzięki którym będzie można poznać wybrane style taneczne. W tym roku nauczymy się m.in. podstawowych kroków tańców latynoamerykańskich, sprawdzimy się w zumbie, a także w zajęciach kids dance czy zabawie przy hitach muzycznych Mundialu. Każdy może dołączyć do wspólnej nauki, wystarczy założyć strój sportowy i pojawić się na Wyspie w niedzielę (od 13 lipca do 31 sierpnia) między godz. 18.00 a 20.00.

wyspa.wroclaw.pl

 

  • Klasyczne popołudnia muzyczne

W niedzielne popołudnia odbywać się będą koncerty muzyki klasycznej i jazzowej. To świetna okazja nie tylko na spędzenie czasu w gronie najbliższych, ale także na rozwinięcie swojej wiedzy muzycznej. Podczas pierwszego koncertu 13 lipca zagra kwartet smyczkowy Evviva l’arte. Będzie coś i dla najmłodszych – popularne melodie z bajek, i dla dorosłych – gorące rytmy tanga. W kolejnym spotkaniu poznamy oryginalne aranżacje melodii pochodzących z różnych stylów muzycznych w wersji na dwie gitary.Przeboje muzyki klasycznej, filmowej i pop zaprezentuje m.in. duet gitarowy DomasVoyo. 27 lipca odbędzie się muzyczne spotkanie skierowane do wszystkich dziadków wraz z wnukami. Tego dnia artyści przeniosą publiczność w niezwykły świat baśni.

Sierpień otworzy koncert jazzowy. Zaprezentuje się zespół Evening FM, który zagra klasyczne utwory gatunku w zupełnie nowym wydaniu. Spotkanie 10 sierpnia utrzymane będzie w podobnym tonie.Popularne melodie w jazzującej formierozbrzmiewać będą wokół Wyspy.Dwie kolejne niedziele to zaproszenie do muzycznej przygody z gitarą i pięcioma saksofonami. Odbędzie się też muzyczna lekcja historii w rytmie utworów z XVI i XVII w. Koncert zamykający tegoroczną edycję „Klasyki na Wyspie” to spotkanie zpoezją śpiewanąw wykonaniu zespołu Sapphire

Harmonogram koncertów:

13.07, godz. 16.30 – Nutki dla małych i dużych
20.07, godz. 16.30 – Przeboje muzyki filmowej, klasycznej i pop
27.07, godz. 16.30 – Coś dla wnucząt, coś dla dziadków
3.08, godz. 16.30 – Klasyki na jazzowo
10.08, godz. 16.30 – Hity nienadęte
17.08, godz. 16.30 – Koncert na dwie osoby, pięć saksofonów i jedną gitarę
24.08, godz. 16.30 – Muzyka dawna na oryginalnych instrumentach sprzed 300 lat
31.08, godz. 16.30 – Popołudnie jazzowo-poetyckie

  • Sportowa Wyspa Piaskowa

Kolejna odsłona Sportowej Wyspy rusza 12 lipca. Co tydzień, w każdą sobotę i niedzielę, od godziny 14.00 do 19.00, Wyspa Piaskowa będzie się zamieniać w sportowe miasteczko pełne zabaw i gier. Wstęp wolny.

wyspa.wroclaw.pl

Na miejscu planowane są między innymi pokazy sztuk walki, akrobatyka, rozgrywki siatkówki plażowej i piłki nożnej. Będzie można obejrzeć popisy sportowe profesjonalistów, a także spróbować swoich sił w najróżniejszych dyscyplinach. Na uczestników czeka wiele propozycji gier indywidualnych i grupowych.

Ponadto każdego dnia dla chętnych przygotowane będą tory do gry w bule, stanowisko do badmintona, a co niedzielę – ścianka wspinaczkowa. Jeśli kogoś dopadnie zmęczenie, siły można zregenerować na leżakach dostępnych na terenie Wyspy.

Harmonogram zajęć

12 lipca: Korfball, Badminton, Speedminton, Frisbee Ultimate, Siatkówka plażowa
13 lipca: Tchoukball, Turnball, Frisbee Ultimate, Siatkówka plażowa
20 lipca:&nbsp:Karate – pokazy dziecięce, Skimboard, Surfskate, Siatkówka plażowa
26 lipca: Lacrosse, Streetsoccer, Petanque, Siatkówka plażowa
>27 lipca: Streetsoccer, Freestyle football, Unihokej, Siatkówka plażowa
2 sierpnia: Rugby, Softball, Unihokej, Siatkówka plażowa
3 sierpnia: Rugby, Futbol amerykański, Tchoukball, Siatkówka plażowa
9 sierpnia: Ringo, Tchoukball, Frisbee Ultimate, Siatkówka plażowa
10 sierpnia: Ringo, Akrobatyka, Freestyle football, Siatkówka plażowa
16 sierpnia: Sumo, Judo, Kick-boxing, Karate, Siatkówka plażowa
17 sierpnia: Petanque, Lacrosse, Korfball, Siatkówka plażowa
23 sierpnia: Tchoukball, Skimboard, Surfskate, Siatkówka plażowa
24 sierpnia: Ringo, Frisbee Ultimate, Turnball, Siatkówka plażowa
30 sierpnia: Kajakarstwo na ergometrze, Tchoukball, Piłka ręczna plażowa, Siatkówka plażowa
31 sierpnia: Kajakarstwo na ergometrze, Piłka ręczna plażowa, Akrobatyka, Siatkówka plażowa

Sportowa Wyspa jest wydarzeniem organizowanym w ramach projektu „Wyspa na Weekend” przez Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego we współpracy z Fundacją Rozwoju Talentów Progress.

Informacje o projekcie Wyspa na Weekend znajdziecie TU i TU.

 

ulaj

Zgłoś uwagę