Wyspa Słodowa lato 2015

Film, sport, taniec, gry, muzyka i koncerty na Wyspie Słodowej. W każdy wakacyjny weekend, od piątku do niedzieli Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego zaprasza na masę bezpłatnych atrakcji. Sprawdź harmonogram na weekend 14-16 sierpnia

 • fot. wyspa.wroclaw.pl


Szkoda lata na siedzenie w domu! Tym bardziej, że na Wyspie Słodowej, jak co tydzień, dzieje się dużo. Warsztaty muzyczne, koncerty, kino plenerowe, gry i animacje dla dzieci oraz zajęcia sportowe – zabierz rodzinę lub znajomych i dołącz do wspólnej zabawy! Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

PROGRAM: piątek, 14 sierpnia

 • 19.00 Otwarta Scena: Thomas Bloom i Bobsky
 • 20.30 Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu
 • 21.30 Kino Plenerowe: „Buena Vista Social Club”

PROGRAM:  sobota, 15 sierpnia

 •  12.00-19.00 Sportowa Wyspa:  karate, lacrosse, ultimate frisbee, sumo, joga [Wyspa Piaskowa]
 • 19.00 Otwarta Scena: Armia Cieni i Immortal Dreams
 • 20.30 Muzyczna Wyspa: warsztaty gitarowe, blues & gospel
 • 21.30 Kino Plenerowe: „Underground”

PROGRAM: niedziela, 16 sierpnia

 • 12.00-19.00 Sportowa Wyspa: karate, lacrosse, ultimate frisbee, sumo, joga [Wyspa Piaskowa]
 • 13.00-19.00 Wyspa Gier: nowości z Polski i ze świata
 • 14.00-19.00 Wyspa Dzieci: gry i animacje dla najmłodszych
 • 14.00-19.00 Warsztaty kultury japońskiej
 • 16.00-17.00 Śpiewająca Wyspa: wspólne śpiewanie piosenek M. Grechuty, K. Krawczyka, Czerwonych Gitar i innych
 • 17.00-18.00 Klasyka na Wyspie: koncert dla dzieci „Trąbka gra tra-ta-ta”, wystąpią: A. Wagner i zaproszeni goście 
 • 18.30 Taneczna Wyspa: hip-hop / dancehall, współorganizator: szkoła tańca New Quality
 • 21.30 Kino Plenerowe: „Nagroda”


Więcej informacji o wydarzeniach na Wyspie Słodowej na stronie organizatora oraz na facebook'u. W razie niepogody imprezy mogą zostać odwołane.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Otwarta Scena (piątki i soboty)

W lipcowe piątki, soboty i niedziele w godzinach od 19.00 do 20.30 na Wyspie Słodowej odbywają się koncerty młodych zespołów z Wrocławia i okolic. Udział w nich jest bezplatny. 

 • 14.08 (piątek) - dwaj żmigrodzcy didżeje, Thomas Bloom (Tomasz Wasilewski) oraz Bobsky (Łukasz Dorabiała)
 • 15.08 (sobota) - grupa Armia Cieni oraz żyrardowska kapela Immortal Dreams
Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Otwarta Scena na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej

Koncert / W plenerze
Termin 26 czerwca 2015 19:00

Miejsce Wyspa Słodowa

Zobacz

Kino Plenerowe (piątki i soboty)

Od czerwca na Wyspę Słodową powróciło cieszące się dużą popularnością kino plenerowe. Seanse pod chmurką odbywają się w piątki i soboty aż do końca sierpnia. Wstęp wolny. Zobacz harmonogram kina (kliknij w zdjecie)

kino plenerowe

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Kino Plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino Plenerowe na Wyspie Słodowej

Różne / Wydarzenie kinowe / ESK / Wakacje 2015 / W plenerze
Termin 6 czerwca 2015 21:30

Miejsce Wyspa Słodowa

Zobacz

Muzyczna Wyspa (piątki i wybrane soboty)

W wakacyjne piątki od 17 lipca do 28 sierpnia (z wyjątkiem 31 lipca), o godz. 20.15 serce miasta zabije na Wyspie Słodowej. Zapraszamy serdecznie wszystkich grających na bębnach i instrumentach perkusyjnych do wspólnego muzykowania na Wyspie Słodowej. Chcemy stworzyć miejsce spontanicznych muzycznych spotkań wokół rytmu i tańca. Każdy uczestnik jest mile widziany - także osoby chcące pouczyć się grać! Na miejscu będzie na Was czekać trzech muzyków, którzy poprowadzą wspólną grę. Z kolei przez wybrane soboty lipca i sierpnia, o tej samej porze na Wyspie Słodowej gościć będziemy muzykę etniczną i gospel. Ciekawe opowieści wprowadzą uczestników w klimat Peru, Argentyny, Irlandii, Grecji, Hiszpanii czy Meksyku i Ukrainy, a towarzyszyć będzie nam gitara - jako podstawowy instrument akompaniujący ludzkiemu głosowi. 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu

Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu

Etniczna / W plenerze
Termin od 7 sierpnia 2015 do 28 sierpnia 2015

Miejsce Wyspa Słodowa

Zobacz

Sportowa Wyspa (soboty i niedziele)

Sportowa Wyspa to szereg działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym, dzięki którym Wyspa Piaskowa w letnie weekendy zamienia się w sportowe miasteczko. W każdą sobotę i niedzielę aż do końca sierpnia w godzinach od 12.00 do 19.00 na Wyspie będzie można praktycznie przygotować się do igrzysk The World Games 2017, próbując swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich, takich jak: korfball, lacrosse, football amerykański, karate, przeciąganie liny czy frisbee. Niektóre sporty zaprezentują zaproszeni goście – utytułowani sportowcy i członkowie wrocławskich drużyn. Ponadto na Wyspie Piaskowej pograć będzie można w bule, badmintona, skorzystać z amatorskich łuków, turnballi oraz ścianki wspinaczkowej. 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Sportowa Wyspa

Sportowa Wyspa

TWG 2017 / Zajęcia sportowe / Zawody / Dla dzieci / Wakacje 2015 / W plenerze
Termin od 1 sierpnia 2015 do 2 sierpnia 2015

Miejsce Wyspa Piaskowa

Zobacz

Wyspa Gier (niedziele)

To cykl spotkań z grami planszowymi, które w każdą niedzielę lipca i sierpnia odbywają się na Wyspie Słodowej. W ramach projektu, w godz. od 13.00 do 19.00 uczestnicy mogą nieodpłatnie wypożyczyć dowolną grę planszową. Do dyspozycji jest ponad 100 planszówek, wśród nich gry: integracyjne, logiczne, ekonomiczne, strategiczne, przygodowe, zręcznościowe, a także tzw. białe kruki. 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Wyspa Gier: gry familijne

Wyspa Gier: gry familijne

Eventy / Piknik / Dla dzieci / Dla seniorów / Wakacje 2015 / W plenerze
Termin 2 sierpnia 2015 13:00

Miejsce Wyspa Słodowa

Zobacz

Taneczna Wyspa (niedziele)

To cykl warsztatów i animacji tanecznych, dzięki którym można poznać wybrane style taneczne. W tym roku nauczymy się m.in. podstawowych kroków popularnych tańców latynoamerykańskich, a także weźmiemy udział w zajęciach tryskającej pozytywną energią zumby. Każdy może dołączyć do wspólnej nauki, wystarczy założyć strój sportowy i pojawić się na Wyspie w niedzielę między godz. 18.30 a 20.00. 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Taneczna Wyspa – bezpłatne zajęcia taneczne na Wyspie Słodowej

Taneczna Wyspa – bezpłatne zajęcia taneczne na Wyspie Słodowej

Zajęcia sportowe / Wakacje 2015
Termin 5 lipca 2015 00:00

Miejsce Wyspa Słodowa

Zobacz
Klasyka na Wyspie (wybrane niedziele)

Klasyka na Wyspie to kolejny pomysł na ożywienie Wyspy Słodowej. W ramach projektu w wybrane niedziele lipca i sierpnia na Wyspie Słodowej można usłyszeć zróżnicowaną i ciekawą muzykę wykonywaną najczęściej na klasycznych instrumentach - takich jak gitara, saksofon, akordeon czy skrzypce. W repertuarze m. in. muzyka jazzowa, filmowa i przystępna muzyka klasyczna. A wszystko to w otoczeniu zabytkowego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego i płynącej obok Odry. Koncerty zastały zaplanowane w taki sposób, aby mogły zainteresować osoby w każdym wieku. Poza występami dedykowanymi starszym słuchaczom, zaplanowane są też występy dla rodziców z dziećmi. Pierwszy koncert zatytułowany Chillout na Wyspie wypełnią standardy jazzowe w wykonaniu zespołu Karpeta Jazz Brothers. Niedziela 12 lipca od godz. 17.00. 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Klasyka na Wyspie

Klasyka na Wyspie

Klasyczna / Koncert / Wakacje 2015 / W plenerze
Termin 5 lipca 2015 00:00

Miejsce Wyspa Słodowa

Zobacz

Śpiewająca Wyspa (wybrane niedziele)

Podczas wakacji, przy pięknym akompaniamencie fortepianu, na Wyspie Słodowej pośpiewamy ogólnie znane piosenki. Do wspólnego śpiewania będzie można przyłączyć się w wybrane niedziele lipca oraz sierpnia, zawsze o godz. 16.00. Uczestników wspierać będą swoim głosem profesjonalni muzycy. Na chętnych czekają także śpiewniki z tekstami. Udział w Śpiewającej Wyspie to świetna zabawa zarówno przy dźwiękach klasyki piosenki literackiej, jak i utworów popularnych. Najbliższe spotkanie już 12 lipca o godz. 16.00. Wstęp wolny. 

Zgłoś uwagę