W niedzielę Stadion Wrocław dla rowerów

36 szprych, 60 startujących, 1 trasa, 20 kilometrów, czyli zawody rowerowe Fixed Festung Breslau na Stadionie Wrocław. 9 listopada wrocławską arenę na Pilczycach opanują rowerzyści. Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie kilkudziesięciu zawodników z całej Polski, aby zmierzyć się w wyścigu na jednośladach. Będzie to jeden z elementów trzydniowego eventu Fixed Festung Breslau, który potrwa od 7 do 9 listopada we Wrocławiu.

  • Trasa wyścigu na Stadionie Wrocław


To nie jest zwykłe ściganie się na rowerach, nie można też tego przyrównać do wyścigów kolarskich, które wypromował swoim sukcesem polski kolarz Rafał Majka. Niedzielny wyścig nawet z uwagi na miejsce jego rozgrywania jest wyjątkowy. Rowerzyści z całej Polski przyjadą na Stadion Wrocław, gdzie podczas 30 okrążeń na poziomie 1 parkingu wielopoziomowego, pokonają blisko 20 km. 

Ostre, single i szosowe

W wyścigu nie każdy może wziąć udział. – Start w kryterium rowerowym jest mocno obostrzony. Przede wszystkim dzielimy się na dwie kategorie: ostre koła i rowery szosowe/singlespeed – mówi Filip Susmanek, jeden z organizatorów. – Ponadto jest kilka zasad, które obowiązują na torze, po pierwsze, kierownica ma być typu baranek, po drugie, startujemy w kaskach, po trzecie, rowery mogą mieć wyłącznie szprychowane koła – dodaje. Dodatkowe obostrzenia w przypadku ostrych kół to brak hamulca i zakaz hamowanie za pomocą skidów, czyli wprowadzania koła w poślizg. – Trudno określić, jakie prędkości będą osiągali zawodnicy, ponieważ tego nie sprawdzaliśmy. Stawiamy raczej na technikę pokonywania zakrętów. Będzie bardzo kręto, ciasno i technicznie – dodaje Filip. 

Rowerowi zapaleńcy w niedzielę na stadion!

Nawet jeśli twój jednoślad nie spełnia warunków startu w wyścigu, warto w niedzielę pojawić się na Stadionie Wrocław i popatrzeć na zmagania rowerzystów.

Trasa wyścigu

– Niezwykle atrakcyjna jest trasa i jej techniczny charakter. Kilkudziesięciu zawodników ścigających się po tak krętej trasie przy mocno zaostrzonych zasadach – będzie ciekawie. Wszystko będzie odbywało się na jednym poziomie parkingu więc łatwo będzie śledzić na bieżąco przejazd całego okrążenia – zapewnia Filip. 

Harmonogram imprezy

  • 11:00 zbiórka przy Centrum Reanimacji Kultury (oficjalne miejsce startu wszystkich konkurencji) i przejazd całej grupy na Stadion Wrocław (wjazd brama „D”)
  • 12:00 rozpoczęcie wolnych przejazdów w celu zaznajomienia się z trasą 
  • 12:30 zakończenie wolnych przejazdów
  • 12:45 start pierwszej grupy (rowery szosowe + wolnobiegi)
  • 14:15 zakończenie wyścigu pierwszej grupy
  • 14:30 start drugiej grupy (ostre koła)
  • 16:00 zakończenie wyścigu drugiej grupy 

Opiekunami imprezy są Wrocławscy Kurierzy Rowerowi. Więcej szczegółów oraz zapisy na stronie organizatora oraz profilu FacebookZgłoś uwagę