Spacer w biało-czerwonych barwach. Dodatkowe pakiety startowe na WrocWalk Marathon 2021

W święto niepodległości, 11 listopada 2021 r. we Wrocławiu zaplanowano trzecią edycję WrocWalk Marathon. To doskonała okazja, by w dowolnym czasie pokonać jedną z trzech dostępnych tras, poznać ciekawe miejsca Wrocławia a następnie odebrać pamiątkowy medal i gadżety. Z uwagi na duże zainteresowanie, pula pakietów startowych została zwiększona - najpierw z 1400 do 1600 a następnie do... 1918.

  • To trzecia edycja WrocWalk Marathon - poprzednie przeprowadzono w latach 2018 i 2019, fot. MCS Wrocław

    To trzecia edycja WrocWalk Marathon - poprzednie przeprowadzono w latach 2018 i 2019, fot. MCS Wrocław


Sama idea WrocWalk Marathon jest znana wrocławianom z lat 2018 i 2019 (w minionym roku obostrzenia związane z pandemią uniemożliwiły przeprowadzenie imprezy – przyp. red.). Teraz, WrocWalk Marathon powraca w nieco innych, jesiennych okolicznościach i z nowym, patriotycznym motywem przewodnim.

WrocWalk Marathon 2021

WrocWalk Marathon 2021

Biegi i maratony
Termin 11 listopada 2021 od 00:01 do 23:58

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Nie liczy się czas, a poznawanie Wrocławia

11 listopada 2021 r. wszyscy chętni będą mieli możliwość odwiedzić miejsca nie zawsze dostępne na co dzień, skorzystać ze specjalnych, okolicznościowych warsztatów i wydarzeń oraz wziąć udział w wyjątkowych, patriotycznych atrakcjach. Uczestnicy odbiorą mapę – kartę uczestnika z zaznaczonymi punktami do odwiedzenia. W każdym z nich otrzymają wirtualną pieczątkę i będą mogli zwiedzić dane miejsce lub skorzystać z dodatkowych aktywności.

– Czas pokonania trasy nie jest istotny – w wydarzeniu liczy się jedynie udział, spacer po Wrocławiu oraz poznawanie historii miasta. Dodatkowo, na uczestników, którzy zbiorą wszystkie pieczątki, na „mecie” czeka medal – z wizerunkiem Orła Białego używanego w dwudziestoleciu międzywojennym. Wziąć udział w wydarzeniu mogą całe grupy, w tym osoby niepełnoletnie pod opieką dorosłych – wyjaśnia Wojciech Gęstwa, dyrektor WrocWalk Marathon.

WrocWalk Marathon 2021 - plakat

WrocWalk Marathon 2021 - plakat, MCS Wrocław

Rodzina Statkiewiczów z Sępolna uczci Dzień Niepodległości udziałem w spacerze WrocWalk Marathon 2021. – Mamy chrapkę na medale – uśmiecha się Kajetan Statkiewicz. W jego drużynie znajdą się: żona Ola, 7-letni syn Gabryś, 4-letnia córka Maja i 2-letni syn Janek. – Jak co roku, zawieszamy flagę na balkonie. Weźmiemy też udział w ognisku niepodległościowym organizowanym przez Wrocławski Klub Ojca – opowiada głowa rodziny.

Wrocławska rodzina z Sępolna: Ola i Kajetan Statkiewiczowie z dziećmi: 7-letnim Gabrysiem, 4-letnią Mają i 2-letnim Jankiem pójdą 11 listopada po medal w spacerze WrocWalk Marathon 2021.

Wrocławska rodzina z Sępolna: Ola i Kajetan Statkiewiczowie z dziećmi: 7-letnim Gabrysiem, 4-letnią Mają i 2-letnim Jankiem pójdą 11 listopada po medal w spacerze WrocWalk Marathon 2021.

Coś dla sportowców, coś dla całych rodzin

Do wyboru są trzy różne, tematyczne trasy: Wrocławskie Muzea i Kościoły, Trasa Sportowa (najdłuższa) oraz Trasa Rodzinna. W ramach pierwszej uczestnicy odwiedzą między innymi Muzeum Pana Tadeusza, Pałac Królewski, Arsenał Miejski, Wieżę Matematyczną, Katedrę Grekokatolicką św. Wincentego i św. Jakuba, Klasztor Bonifratrów czy Kościół Opatrzności Bożej.

WrocWalk Marathon 2021 - prezentacja

Druga trasa - najdłuższa - ma swoje punkty kontrolne we wrocławskich parkach i wśród terenów zielonych, na przykład w parku Grabiszyńskim, Południowym, Szczytnickim, na Wyspie Słodowej czy na Stadionie Olimpijskim. Dodatkowo, w tych miejscach na uczestników czekają atrakcje sportowe, związane m. in. ze speedwayem, futbolem amerykańskim czy petanką.

Trasa Rodzinna zawiera punkty kontrolne znajdujące się w stosunkowo niewielkich odległościach od siebie, ale zapewniające rozrywkę dla najmłodszych. W planie są między innymi: warsztaty muzyczne w Narodowym Forum Muzyki, wystawa lalek w Muzeum Teatru, zwiedzanie (wraz z przymierzaniem scenicznych strojów z minionych widowisk) Opery Wrocławskiej i Teatru Muzycznego Capitol oraz Starego Ratusza – Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Medal dla uczestników WrocWalk Marathon 2021, MCS Wrocław

Medal dla uczestników WrocWalk Marathon 2021, MCS Wrocław

Poza trasami, przewidziano także specjalne atrakcje - patriotyczne inscenizacje historyczne przygotowane przez Stowarzyszenie Odra-Niemen i wystawy oraz akcje edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej. Do dyspozycji uczestników będą także stoiska partnerów prezentujących swoje codzienne działania we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku – m.in. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Strefa Kultury Wrocław, Ekosystem sp. z o. o., Bank Żywności, Departament Zrównoważonego Rozwoju czy MPK.

– Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców, zarówno żyjących w Stolicy Dolnego Śląska od lat, jak i nowoprzybyłych do jeszcze lepszego poznania Wrocławia. Poza tym, pokazujemy, że patriotyzm ma bardzo różne odcienie: od wspominania wydarzeń historycznych dzięki inscenizacjom i wystawom, przez działania proekologiczne i dbanie o lokalne środowisko naturalne, aż po reprezentowanie swojej małej ojczyzny w rozgrywkach sportowych i doskonalenie swojej formy fizycznej – dodaje Gęstwa.

Zapisy na WrocWalk Marathon – 1918 pakietów startowych

Zapisy do udziału we WrocWalk Marathon 2021 były prowadzone na stronie internetowej WrocWalk Marathon 2021.

Ogłaszamy koniec zapisów! 1918 pakietów w 2 tygodnie! Jesteście niesamowici! Brawo Wy! Zrobimy wszystko, żeby...

Opublikowany przez MCS Wrocław Piątek, 5 listopada 2021

Koszt pakietu startowego (mapy, szalika w biało-czerwonych barwach i opaski na ramię) to 20 zł od osoby. W wydarzeniu nie obowiązuje limit wiekowy, można zgłaszać się indywidualnie lub w grupach. Na początek dostępnych było 1400 pakietów startowych, jednak z powodu bardzo dużego zainteresowania, organizatorzy zdecydowali się zwiększyć tę pulę - najpierw do 1600 a następnie do symbolicznych 1918 pakietów.Zgłoś uwagę