Wrocławskie imprezy biegowe 2019. Koniec zapisów na półmaraton

37. PKO Nocny Wrocław Maraton, 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, 4. Bieg dla Hospicjów oraz druga edycja WrocWalk Marathon – w takich imprezach organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Sportu będą mogli wziąć udział biegacze we Wrocławiu. Nie ma już wolnych miejsc na czerwcowy półmaraton – pakiety startowe znów rozeszły się w ciągu kilkunastu dni.

 • Rywalizacja podczas tegorocznego 36. PKO Wrocław Maratonu.

  Rywalizacja podczas tegorocznego 36. PKO Wrocław Maratonu.

 • O imprezach biegowych w 2019 r. we Wrocławiu organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Sportu opowiedzieli (od lewej): Wojciech Gąska, dyrektor Wrocław Maratonu, Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMW oraz Dominika Cebrat, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz PKO Banku Polskiego we Wrocławiu. Fot. Bartosz Moch

  O imprezach biegowych w 2019 r. we Wrocławiu organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Sportu opowiedzieli (od lewej): Wojciech Gąska, dyrektor Wrocław Maratonu, Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMW oraz Dominika Cebrat, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz PKO Banku Polskiego we Wrocławiu. Fot. Bartosz Moch

 • Tak biegacze rywalizowali podczas 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu w 2018 r.

  Tak biegacze rywalizowali podczas 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu w 2018 r.


Pakiety startowe wrocławskiego półmaratonu znów rozeszły się w ciągu kilkunastu dni. Tym razem limit został zwiększony o tysiąc w porównaniu do zeszłorocznego – aż do 13 tysięcy uczestników. Zapisy, tradycyjnie otwarte o północy w sylwestrową noc, zostały zakończone 17 stycznia. To oznacza, że średnio ponad 30 osób kupowało co godzinę pakiet 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Rekordowe tempo sprzedaży numerów zanotowano podczas pierwszej doby zapisów – w 24 godziny rozeszło się ponad 5 tysięcy miejsc.

7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 15 czerwca, punktualnie o 22.00. Zgodnie z tradycją, dwie godziny wcześniej w krótką trasę wyruszą uczestnicy PKO Wieczornego Biegu Rodzinnego im. Jerzego Witkowskiego. To impreza biegowa skierowana do wszystkich – bez względu na wiek. Biegacze wystartują i przekroczą linię mety tam, gdzie zawodnicy półmaratonu – wewnątrz Stadionu Olimpijskiego. Do pokonania będzie dystans 1 mili, a limit uczestników wyniesie 800 osób. Każdy z finiszujących otrzyma pamiątkowy medal. Zapisy do PKO Wieczornego Biegu Rodzinnego ruszą w maju. Więcej informacji dostępne tutaj.

Wrocławskie imprezy biegowe w 2019 r.

O przyszłorocznych planach przedstawiciele MCS Wrocław i Wroclaw Marathon Team poinformowali podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej na Stadionie Olimpijskim. Podobnie jak w kończącym się 2018 r., w kolejnych dwunastu miesiącach czekają nas cztery główne imprezy biegowe.

Wrocławskie imprezy biegowe organizowane przez Młodzieżowe Centrum Sportu (PDF).

– W 2019 roku m.in. już po raz 37. będziemy organizować wrocławski maraton, a po raz siódmy nocny półmaraton. Są to dla nas bardzo ważne wydarzenia i ogromne przedsięwzięcia, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia, a także osób odwiedzających nasze miasto. W tym roku znów liczymy na rekordowe frekwencje – powiedział Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Start 36. PKO Wrocław Maratonu - wrzesień 2018 r.

Start 36. PKO Wrocław Maratonu - wrzesień 2018 r.

4. Bieg dla Hospicjów

Zgodnie z tradycją, pierwszym wydarzeniem biegowym, w które zaangażowany będzie Wroclaw Marathon Team, stanie się Bieg dla Hospicjów. Czwarta edycja tej imprezy charytatywnej, współorganizowanej z Fundacją Hospicyjną, odbędzie się 2 marca 2019 r. w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

Biegacze będą mieli do pokonania dystans około 4 kilometrów. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na potrzeby podopiecznych wrocławskich hospicjów. 4. Bieg dla Hospicjów będzie także okazją do pierwszego spotkania Grupy Biegowej Wroclaw Marathon Team – spadkobiercy programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”. W ramach Grupy wszyscy chętni będą przez kolejne 6 miesięcy przygotowywać się do ukończenia 37. PKO Wrocław Maratonu, zaś czas uzyskany podczas Biegu dla Hospicjów pozwoli na przypisanie uczestnikom odpowiedniego programu treningowego.

4. Bieg dla Hospicjów

4. Bieg dla Hospicjów

Biegi i maratony / Zawody
Termin 2 marca 2019 11:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Jeden z największych biegów w Polsce, 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje 15 czerwca 2019 r. O 22.00. Tym razem, po raz pierwszy w historii, zawodnicy będą nie tylko finiszować wewnątrz Stadionu Olimpijskiego, ale i wystartują z tej historycznej areny.

Po raz kolejny, w związku z corocznym ogromnym zainteresowaniem pakietami startowymi wrocławskiego półmaratonu, zwiększony został limit uczestników: aż do 13 tys. osób. Kontynuując tradycję muzycznej oprawy wydarzenia (do tej pory: muzyka klasyczna, filmowa, disco), biegaczom towarzyszyć będą klubowe rytmy.

7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Biegi i maratony / Zawody
Termin 15 czerwca 2019 22:00

Miejsce Stadion Olimpijski we Wrocławiu

Zobacz

– PKO Nocny Wrocław Półmaraton to najpopularniejszy nocny bieg na tym dystansie w Polsce, który wchodzi w skład kalendarza Korony Polskich Półmaratonów, czyli wśród elitarnych dziesięciu biegów w naszym kraju. Tym razem – wzorem kolegów z Amsterdamu – będziemy się bawić przy muzyce klubowej. Nie zabraknie laserów, pokazów elektroniki czy walki didżejów, dzięki czemu będzie to największa impreza w Polsce – podkreślił Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu.

Zapisy do biegu zakończyły się 17 stycznia 2019 r.

Tak biegacze rywalizowali podczas 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu w czerwcu 2018 r.

Tak biegacze rywalizowali podczas 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu w czerwcu 2018 r.

37. PKO Wrocław Maraton i WrocWalk Marathon 2019

Wreszcie we wrześniu czekają nas zawody na królewskim dystansie – 37. PKO Wrocław Maraton odbędzie się 15 września 2019 r. Biegacze po raz kolejny przekroczą linię mety na Stadionie Olimpijskim. Zapisy do udziału w biegu wyjątkowo rozpoczną się 1 marca 2019 r.

37. PKO Wrocław Maraton

37. PKO Wrocław Maraton

Biegi i maratony / Zawody
Termin 15 września 2019 09:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

Podobnie jak rok temu, dzień przed maratonem w Stolicy Dolnego Śląska wszyscy chętni będą mieli okazję wziąć udział w „spacerze na medal” – drugiej edycji WrocWalk Marathonu. Zgodnie z założeniami, impreza nie należy do grona „biegowych”, a stanowi formę rekreacyjno-historycznej wędrówki ulicami Miasta Spotkań. Uczestnicy otrzymają mapy z zaznaczonymi wyjątkowymi miejscami we Wrocławiu. Aby otrzymać medal, należy zebrać pieczątki we wszystkich wyróżnionych miejscach – według dowolnie ustalonej trasy i bez pomiaru czasu.

Dodatkowo, opisywane obiekty będzie można zwiedzać za okazaniem mapy – karty uczestnika. Tym razem, po raz pierwszy, dostępne będą dwie różne listy lokalizacji do wyboru. W poprzedniej, inauguracyjnej edycji wzięło udział prawie półtora tysiąca „spacerowiczów”.

WrocWalk Marathon 2019 - spacer na medal

WrocWalk Marathon 2019 - spacer na medal

Biegi i maratony / Spacery i wycieczki
Termin 14 września 2019 09:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

Zapisy (bez ograniczenia wiekowego, możliwe także zgłoszenia w grupach) ruszają 01.03.2019 r.

Kalendarium

 • 01.03.2019 r. – otwarcie zapisów internetowych do 37. PKO Wrocław Maratonu i WrocWalk Marathonu 2019,
 • 02.03.2019 r. – 4. Bieg dla Hospicjów i pierwsze spotkanie „I Ty możesz zostać maratończykiem” / Grupy Biegowej Wroclaw Marathon Team,
 • 15.06.2019 r. – 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton,
 • 14.09.2019 r. – Wrocław Walk Marathon 2019,
 • 15.09.2019 r. – 37. PKO Wrocław Maraton.


Zgłoś uwagę