Wrocławska Policja: uważaj podczas zakupów w internecie

Ograniczenia w handlu i w przemieszczaniu się sprawiły, że więcej osób korzysta z zakupów przez internet. Policjanci przypominają: Zachowaj ostrożności podczas zakupów internetowych.

  • fot. pixabay


Warto pamiętać przy tym o elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Wrocławscy policjanci wymieniają kilka z nich.

Sprawdź sprzedającego

Sprawdź, czy firma istnieje, czy ma numer telefonu w polskiej sieci. Za pomocą wyszukiwarki centralops.net możesz zweryfikować także, w jakim kraju zarejestrowana została domena sklepu internetowego. Przeczytaj regulamin sklepu i sprawdź opinie oraz komentarze na temat sprzedawcy.

Płatności przez PayU są z zasady bezpieczniejsze

Jeśli to możliwe, korzystaj z bezpiecznych płatności.
- W razie możliwości dokonujmy przelewu środków poprzez usługę PayU, unikając płatności bezpośrednio na rachunek bankowy, gdyż w tej drugiej sytuacji nie obejmuje nas program ochrony kupujących. W przypadku wątpliwości należy poprosić sprzedającego o nadanie przesyłki za pobraniem – piszą wrocławscy policjanci.

Znacznie niska cena powinna wzbudzić naszą czujność

Warto byśmy zdawali sobie także sprawę, że ceny w internecie są niższe niż w sklepach stacjonarnych z reguły o 10-20 proc. Jeżeli spotkamy się z ofertą znacznie przecenioną, powinno wzbudzić to nasze zastanowienie.
- Oszuści zawsze zwracają na siebie uwagę kupujących nadzwyczajnie atrakcyjną ofertą – informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Szczegółowe informacje na stronie wrocławskiej policji.Zgłoś uwagę