Wrocławska „Cegła” na targach książki artystycznej w Los Angeles

Przez trzy kwietniowe dni w stolicy amerykańskiego filmu trwać będą targi Printed Matter's La Art Book Fair 2019. Wśród 390 wystawców z ponad 30 krajów jedynym przedstawicielem polskim będzie Magazyn Materiałów Literackich Cegła. Z tej okazji Karol Pęcherz i ekipa przygotowuje teraz angielskie reedycje kilku wybranych numerów „Cegły”.


„Cegła” jako wafel piwny

Magazyn Materiałów Literackich Cegła ukazuje się we Wrocławiu od osiemnastu lat (średnio trzy numery w roku), wiele numerów to wydawnicze rarytasy, jak egzemplarz w pudełku po papierosów, jako gra w karty-flirt, paszport, wafle piwne z wierszami, czy zestaw pieczątek także z wierszami. Na łamach „Cegły” publikowali poeci i prozaicy, a wydawcą magazynu jest od blisko dekady Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, redaktorem naczelnym jest Bruno Lef Lewin, a prowadzącym Karol Pęcherz.

„Cegła” w Los Angeles

Na Targach Art Book Fair 2019 w Los Angeles „Cegła” będzie prezentowana po raz pierwszy (i jako jedyny polski tytuł), a podobnych debiutantów będzie niemal setka. Choć Los Angeles jest sporą metropolią na targach pojawią się wydawcy niewielkich magazynów, artyści, kolekcjonerzy, antykwariusze, czy księgarze, a także dystrybutorzy.

W weekend 6-9 kwietnia organizatorzy spodziewają się nawet 35 tysięcy odwiedzających, ale Art Book Fair to także okazja do spotkań branżowych między wydawcami artystycznych czasopism.Zgłoś uwagę