Wrocław na weekend: 6-8 marca [LISTA WYDARZEŃ]

Sprawdź listę imprez na weekend we Wrocławiu 6-8 marca 2015: Dzień Kobiet we Wrocławiu, treningi do maratonu, koncerty: IRA, Liroy, Andrzej Poniedzielski, zajęcia dla dzieci.

 • co robic w weekend we wroclawiu 6-8 marca, dzien kobiet


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie? Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 7 marca 2015

 

Eko jarmark w Arkadach Wrocławskich

Eko jarmark w Arkadach Wrocławskich

Od 5 do 8 marca w Centrum Handlowym Arkady Wrocławskie ponownie zagości Eko Jarmark. Po raz kolejny pojawią się tradycyjne polskie smaki zdrowia
i tradycji.

w ofercie m.in. kozie sery i góralskie oscypki, domowe wędliny, orientalne smaki kuchni tureckiej takie, jak słodka bakława z orzechami i miodem oraz świeże zioła
i przyprawy z różnych zakątków świata. W ofercie będą także biokosmetyki.

 

 

 

Wrocław na dawnej pocztówce

Wystawa "Wrocław na dawnej pocztówce"

Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Krasińskiego 1, wystawa czynna do 3 kwietnia, godz. otwarcia Muzeum: pon.-pt. 10-15, wt. - nieczynne, śr. 10-17, sob. 10-15

Wystawa kartek pocztowych, zorganizowana ze zbiorów Adama Więcka, wybitnego kolekcjonera, założyciela i wieloletniego dyrektora Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu. Zgromadził kolekcję ponad 200 kart pocztowych przedstawiających widoki z przedwojennego Wrocławia. Po jego śmierci ten unikatowy zbiór został zakupiony przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Najstarsze kartki pochodzą z 1896 r. i zgodnie z ówczesnymi przepisami nie posiadają miejsca na korespondencję, którą musiano umieszczać na części przeznaczonej na ilustrację. 

 

Dzień Kobiet na Stadionie Wrocław

Dzień Kobiet na Stadionie Wrocław

godz. 15.30, Panie wstęp bezpłatny, Panowie: 12 zł normalny, 10 zł ulgowy, obowiązuje rejestracja

W tym dniu zwiedzający oprócz podróży z przewodnikiem po najskrytszych zakątkach stadionu będą mieli również niepowtarzalną okazję zobaczyć trening drużyny WKS Śląska Wrocław.

Podczas wycieczki po obiekcie, zwiedzający będą mogli zobaczyć jak wyglądają strefy: zawodników, mediów, VIP czy areszt stadionowy oraz czeka na nich niecodzienna atrakcja – możliwość obejrzenia z trybuny VIP treningu drużyny Śląska Wrocław.

Początek zwiedzania: 15.30, zapisy : +48 606 492 692, ilość miejsc ograniczona.

 

„Był sobie las”: premiera, dyskusja, warsztaty

„Był sobie las”: premiera, dyskusja, warsztaty

Dolnośląskie Centrum Filmowe, piątek 6 marca, godz. 17, warsztaty - wstęp wolny

Premiera najnowszego filmu Luca Jacqueta - "Był sobie las". Zanim jednak rodzice zabiorą najmłodszych widzów na film, będą mogli wspólnie z nimi wziąć udział w przygotowanych przez Klub Gaja warsztatach "Jak brzmi las?", które spróbuje uwrażliwić dzieci na otaczający świat i uświadamiać trudną sytuację drzew. Spotkanie ma charakter interaktywny, dostosowany do różnorodnego wieku uczestników.

Warsztaty dla dzieci 7-12 lat od godz. 17.00 w Piano Barze (I piętro Dolnośląskiego Centrum Filmowego). Rezerwacja miejsc http://tinyurl.com/BylSobieLas

 

Patryk Nieczarowski – Nieczar „Galeatorium ” - wernisaż wystawy

Patryk Nieczarowski – Nieczar "Galeatorium" - wernisaż wystawy

godz. 17.30, Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Starym Ratuszu, „Patio Młodych”

To druga wrocławska wystawa  Patryka Nieczarowskiego obejmująca jego twórczość w zakresie rzeźby i płatnerstwa artystycznego. Artysta  wykorzystując starożytne techniki kształtowania  metalu tworzy repliki hełmów oraz unikatowe formy z blachy.

Wystawę wzbogacą przykłady rzeźbiarskich form dekoracyjnych tworzonych przez artystę, m,in. cykl miedzianych aktów wykonanych technikami repusu korpusowego.

 

Osadnicy na Dolnym Śląsku - film w Muzeum Etnograficznym

Osadnicy na Dolnym Śląsku - film w Muzeum Etnograficznym

Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113, godz. 18, wstęp wolny

Cykl filmów prezentujących powojenne osadnictwo na Dolnym Śląsku przygotowało wrocławskie Muzeum Etnograficzne. W skład cyklu wchodzi 15 dokumentów poświęconych takim grupom jak: Ormianie, Tatarzy, Ukraińcy, Karaimi, Łemkowie, Romowie, Grecy, Żydzi, Niemcy, polscy reemigranci z Bukowiny rumuńskiej, z Bośni jugosłowiańskiej, z Francji oraz osadnicy z dawnych Kresów i innych ziem przedwojennej Rzeczpospolitej. Projekt nawiązuje do słynnego dzieła Oskara Kolberga „Lud, jego zwyczaje…”.

W piątek zobaczymy filmy: "Polscy reemigranci z Bukowiny rumuńskiej”, „Ukraińcy”.

 

Just Duet w Czekoladziarni

Just Duet w Czekoladziarni

piątek godz. 19.00, ul. Włodkowica 19, wstęp wolny

Just Duet zagra znane przeboje w zupełnie nowych aranżacjach. Warto tego posłuchać i delektować się smakiem najlepszej gorącej czekolady.

 

„Amerykański teatr Drugiej Reformy na długiej i krętej drodze do nowego społeczeństwa”

„Amerykański teatr Drugiej Reformy na długiej i krętej drodze do nowego społeczeństwa”

Instytut Grotowskiego, Rynek Ratusz 27, piątek 6 marca o godz. 18.00 w Sali Kinowej Instytutu Grotowskiego, wstęp wolny.

Wykład w ramach kursu wiodącego Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań „Zapomniane rewolucje: Druga Reforma Teatru” poświęcony twórczości takich grup jak: Open Theatre, Performance Group, San Francisco Mime Troupe, El Teatro Campesino oraz Free Southern Theatre poprowadzi prof. Juliusz Tyszka – teatrolog, kulturoznawca, performatyk, związany z Instytutem Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

 

 

Genius loci – wernisaż wystawy fotografii w Panato Cafe

Genius loci – wernisaż wystawy fotografii w Panato Cafe

Panato Cafe, ul. Jedności Narodowej 68A, piątek 6 marca, godz. 18.45, wstęp wolny

Wystawa magicznych zdjęć wykonanych za pomocą camery obscury przez słuchaczy SKIBY - Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu. Wernisażowi będzie towarzyszył wykład na temat camery obscury. Poprowadzi go Ewa Martyniszyn - od 2004 roku nauczyciel w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu (Wiedza o fotografii) oraz członek ZPAF.

Koncert Orkiestry Symfonicznej NFM

Koncert Orkiestry Symfonicznej NFM

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Koncert symfoniczny 6 marca będzie miał dwóch bohaterów – maestro Gabriela Chmurę i tubę.

Gabriel Chmura spełnił marzenia każdego dyrygenta – wygrał najbardziej prestiżowy Konkurs Herberta von Karajana w Berlinie. Znany na całym świecie maestro jest wrocławianinem, który darzy rodzinne miasto wielkim przywiązaniem. Zadyryguje m.in. jednym z niewielu w historii muzyki Koncertów na tubę.

Na największym i najniżej brzmiącym instrumencie w rodzinie dętych blaszanych zagra Krzysztof Mucha.

 

Gala MMA i K-1 Fight Exclusive Night 6

Gala MMA i K-1 Fight Exclusive Night 6

Hala Stulecia, godz. 19.00

W piątek we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się gala MMA Fight Exclusive Night 6. W walce wieczoru wystąpi niepokonany dotychczas na ringu FEN Tymoteusz Światek, który zmierzy się z portugalskim mistrzem jiu-jitsu Victorem Marinho.

 

Fotosynteza w Entropii

Fotosynteza w Entropii

Galeria Entropia, Wrocław ul. Rzeźnicza 4, piątek 6 marca, godz. 19, wstęp wolny

Na zdarzenie pt. “Fotosynteza” złożą się:

- prezentacja nowej publikacji “Katalog Entropii Sztuki: Fotografia” zawierającej prace Bogdana Konopki, Tomasza Dobiszewskiego, Seleny Kimball, Józefa Robakowskiego, Rolanda Schefferskiego, Moniki Niwelińskiej, Kostasa Kiritsisa.
- instalacja foto-biologiczna “Fotosynteza” Alicji Jodko i Tomasza Dobiszewskiego
- projekcje filmowe, obiekty

 

Premierowe spektakle Fundacji Pantomima we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami

Premierowe spektakle Fundacji Pantomima w Klubie Pod Kolumnami

Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, piątek 6 marca, godz. 19, wstęp 5 zł

"Ławeczka" oraz "Intrygi Arlekina", to tytuły spektakli, które o godz. 19.00 wystawią twórcy zrzeszeni w Fundacji Pantomima. Dwie premiery są owocem pracy grupy pasjonatów oraz entuzjastów pantomimy oraz innych form teatru ruchu.

„Ławeczka” to etiuda opowiadająca o spotkaniach międzyludzkich, nieoczekiwanych reakcjach i nieprzewidzianych zdarzeniach, których nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zaplanować. 

„Intrygi Arlekina” to etiuda pantomimiczna na pięć osób. Fabuła etiudy została zainspirowana XVIII wieczną arlekinadą, w której postać Arlekina zyskała moc magiczną. 

 

Komiksofon

Komiksofon

godz. 19.00, Sanatorium Kultury, ul. Przejście Garncarskie 2, wstęp wolny

W piątkowy wieczór rysownicy z Gdańska i Warszawy: Igor Wolski i Daniel Chmielewski, spotkają się z wrocławskimi fanami komiksu podczas najbliższej, szesnastej już, edycji Komiksofonu – wyjątkowego projektu będącego syntezą sztuk: ilustracji, muzyki i filmu.
Na zgromadzoną publiczność czekać będą specjalnie przygotowane przez autorów wideoklipy prezentujące ich twórczość, sami autorzy zostaną odpytani przez prowadzących spotkanie, zaś zwieńczeniem wieczoru będzie sesja rysowania na żywo.

 

Teatr ToTu - Rocky FREAKSHOW

Teatr ToTu - Rocky FREAKSHOW

piątek i niedziela, godz. 19.00, Totu, ul. Hubska 6, bilety 20/30 z

Teatr i zabawa w jednym. Zarówno aktorzy jak i publiczność będzie mogła wziąć udział w niezwykłym balu w domu Frankensteina! Młodzi twórcy nie oszczędzają się w pomysłach i realizacjach. Na przygotowaniach sięgają po każdy rodzaj groteski, kiczu i spopularyzowanej w inernecie tandety. W spektaklu usłyszymy kultowe teksty doskonale znane nam z sieci YT, memów i nie tylko.

 

Leningrad w Imparcie

Leningrad w Imparcie

godz. 19.00, ul. Mazowiecka 17, bilety 35-40 zł

Znakomicie zrealizowany muzyczny spektakl, zbudowany na bazie 18 piosenek z repertuaru zespołu "Leningrad" z Sankt Petersburga. Przedstawienie wciąga od początku niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej balangi, doskonałą grą aktorów Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa oraz porywa niesamowitą energią granej na żywo, ostrej muzyki, w wykonaniu instrumentalistów, którzy również uczestniczą w działaniach scenicznych. Od pięciu lat na kameralnej scenie Teatru Piosenki spektakl cieszy się niesłabnącą popularnością wśród publiczności, która po każdym przedstawieniu domaga się bisów.

 

City Sounds: Maja Koman Unplugged

City Sounds: Maja Koman Unplugged

godz. 20.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety od 15 zł

Maja Koman to wszechstronna, multimedialna artystka z Poznania. Komponuje, śpiewa, pisze. Gra na wszystkim co ma pod ręką, od dłuższego czasu jest to głównie ukulele. "Kobieta o wielu twarzach", "szatan o anielskim głosie". Muzykę doprawia oryginalnymi klipami, intrygującymi zdjęciami i ciekawymi strojami również jej autorstwa.

 

Koncert Ira - The Best of - elektrycznie we Wrocławiu

Koncert Ira - The Best of - elektrycznie we Wrocławiu

godz. 20.00, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Plac Polski 3/5, bilety 45-50 zł

IRA – polski zespół rockowy, którego zdecydowaną siłą są koncerty. Sprawdzona marka. Na scenie od ponad 25 lat. Największe sukcesy IRA przypadły na pierwszą połowę lat 90-tych.

Wydana w 2009 roku płyta „9” uzyskała status złotej. W 2010 roku zespół odniósł niebywały sukces na Festiwalu w Opolu – otrzymał aż trzy Superjedynki, w kategorii: ZESPÓŁ ROKU, PŁYTA ROCK, oraz ZA NAJLEPSZY WYSTĘP.

W roku 2012 IRA obchodziła 25-lecie działalności. Z tej okazji zespół wyruszył w urodzinową trasę klubową pod hasłem „IRA – 25 LAT!”, serwując swoim fanom utwory w nowych aranżacjach, jak i grając te dotychczas niewykonywanie na koncertach.

 

RED TRIO + LEBIK + DAMASIEWICZ koncert w Firleju

RED TRIO + LEBIK + DAMASIEWICZ koncert w Firleju

godz. 20.00, ul. Grabiszyńska 56, bilety 15/25 zł

Red Trio to zespół trzech lizbońskich muzyków: Hernani Faustino, Rodrigo Pinherio i Gabriel Ferrandini. Ta trójka to reprezentacja czołówki niezwykle silnej portugalskiej sceny muzyki improwizowanej. Zespół przedstawia wielotorowe podejście do muzyki i jej kreowania przez improwizację. Dźwięki tworzone przez Red Trio nazywane są free jazzem, jednak sami muzycy starają się uciekać od szufladkowych definicji własnej sztuki.

 

Sobota 7 marca 2015r.

 

 

Filmowe poranki: Między nami bocianami

Filmowe poranki: Między nami bocianami

sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Szykujemy się na nadejście wiosny wraz z bocianami, które przynoszą szczęście.

W programie: Powrót boćków, Pierwszy loty za płoty. Warsztaty po bajkach poprowadzi animatorka Martyna Stec.

 

Warsztaty - Twoje szczęśliwe dziecko

Warsztaty - Twoje szczęśliwe dziecko

godz. 10.00-13.00, sala szkoleniowa: ul. Kościuszki 142/8, cykl to 3 kolejne soboty, do 180 zł za 3 spotkania

3-dniowe warsztaty dla rodziców "Twoje szczęśliwe dziecko" Dowiesz się jak rozmawiać z dzieckiem o jego potrzebach, radzić sobie ze złością swoją i dziecka, być bardziej świadomym rodzicem. Zgłoszenia na adres: biuro@h-c.pl lub telefon 692 081 558 lub na stronie internetowej.

 

Wspinaczka sportowa - Finał WLB - Wrocławska Liga Boulderowa

Wspinaczka sportowa - Finał WLB - Wrocławska Liga Boulderowa

godz. 12.00-16.00, ścianka wspinaczkowa 'Fpinka' ul. Długosza 57, wstęp wolny

Od godziny 12.00 do 16.00 zmagania najlepszych w 2014 r zawodników we wspinaczce sportowej. Zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania, brak opłat za wstęp w roli kibica. www.wlbwroc.cba.pl lub FB: www.facebook.com/wlbwroclaw

Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita

Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita

7 marca, godz. 10 Hotel im. Jana Pawła II przy ul. Świętego Idziego 2, wstęp wolny

Każdy, kto chciałby pozyskać lub zweryfikować wiedzę na temat nieswoistych zapaleń jelita (NZJ), będzie miał taką możliwość podczas Dnia Edukacji. Ogólnopolska kampania społeczna Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita” pod nazwą Dni Edukacji z powodzeniem realizowana jest od kilku lat. To cykl całodziennych wykładów prowadzonych przez lekarzy gastroenterologów oraz specjalistów z innych dziedzin skierowany do osób zmagających się z nieswoistymi zapaleniami jelit, ich rodzin oraz całej społeczności.

 

Technoludkowe warsztaty

Technoludkowe warsztaty

godz. 10.00, Klub Małego Naukowca, ul. Duńska 9, Budynek DELTA, Wrocławski Park Technologiczny, koszt zajęć 20 zł, rezerwacja anna.wojsa@technologpark.pl, tel. 781871603

Klub Małego Naukowca zaprasza dzieci w wieku 4-10 lat na technoludkowe warsztaty "Czy woda się spina?".

 

Wystawa kotów rasowych w Hali Stulecia

Wystawa kotów rasowych w Hali Stulecia

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, godz. 10.00-18.00

W sobotę i w niedzielę we Wrocławiu odbędzie się Wystawa Kotów Rasowych. W Hali stulecia od godziny 10.00 do 18.00  pojawi się ponad 300 kotów wielu ras. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kotów Cat Club Wrocław. Wystawa odbędzie się w Hali Stulecia, wejście od strony zoo.

 

Rekord Guinnessa w ćwiczeniach

Rekord Guinnessa w ćwiczeniach

Park Południowy, godz. 9.00-9.45, rejestracja uczestników od 8.20 do 8.55, wstęp wolny

GUINNESS WORLD RECORDS - rekordowej liczby uczestników w treningu HIIT * w ciągu 24 godzin. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych w pobiciu Rekordu Guinnessa w ćwiczeniach. Czas ćwiczenia 45 min. będą odbywać się przez cały dzień w 93 krajach świata o godz. 9 czasu lokalnego.

 

IX Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej - Eliminacje regionalne

IX Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej - Eliminacje regionalne

godz. 10.00, MDK Krzyki, ul. Powstańców Śląskich 190

Tematem tegorocznej edycji są popularne pieśni oraz śpiewy rycerskie i staropolskie, pieśni hymniczne i powstań narodowych oraz polskie pieśni żołnierskie I i II wojny światowej.
Koncert galowy odbędzie się 29 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00 w Wojskowym Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Pretficza 24.

 

Targi Mieszkań i Domów w Hali Stulecia

Targi Mieszkań i Domów w Hali Stulecia

sobota-niedziela, godz. 10.00-17.00, bilety 10 zł

W każdej edycji targów swoja ofertę prezentuje ponad 100 wystawców – deweloperów, pośredników, banków i doradców finansowych. Osoby zwiedzające targi mają szansę znaleźć odpowiednią dla nich nieruchomość, skorzystać nz oferty banków i jednocześnie dowiedzieć się jak przeprowadzić formalności tak, by obyło się to bez przykrych niespodzianek.

 

Dziecięce Studio Architektury - Nowy cykl spotkań: „Moje miasto, a w nim…?”

Dziecięce Studio Architektury - Nowy cykl spotkań: „Moje miasto, a w nim…?”

godz. 11.00-13.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, cena 35 zł

Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza na cykl warsztatów Dziecięcego Studia Architektury. Mali Architekci będą próbowali odpowiedzieć na pytania: co mamy, co powinniśmy, ale i co możemy mieć w mieście przy dobrej organizacji i współpracy.

Program:

 • 7 marca Przepis na miasto - układamy miejskie puzzle
 • 14 marca Tropem miejskiej kulturki
 • 21 marca Miasto w stanie kryzysowym? Naprawiamy!
 • 28 marca Miasto dzieci

 

Warszaty i atrakcje w Humanitarium

Warszaty i atrakcje w Humanitarium

sobota-niedziela, godz. 11.00-18.00 (ostatnie wejście o 17.00), Humanitarium Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a

Sobota

 • Pachnące laboratorium (wytwarzanie perfum) godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 warsztat rodzinny
 • Ciastolina, godz. 13.15, 15.15 (dla dzieci 5-9 lat)
 • Wytwarzamy krem (nowość), godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych (od 12 lat). 

Rezerwacja miejsc obowiązkowa (info@humanitarium.pl, bilety.eitplus.pl/)
Na wystawę "Szkiełko i oko - tajemnice optyki" nie trzeba rezerwować miejsc.

Ceny: warsztaty: dziecko 12 zł, opiekun 5 zł, wystawa: normalny 16 zł, ulgowy 12 zł, bilet rodzinny dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny - 36 zł (za wszystkie osoby).

 

Zamkowy SWAP

Zamkowy SWAP

Wielka Wymiana Ubrań, Butów i Wszelkich Dodatków Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, godz. 11.00 - 15.00, wstęp 4zł

Wyjątkowa okazja do zdobycia nowych, szałowych ubrań na zbliżający się sezon za niewielkie pieniądze lub nawet za darmo. Uczestniczki wydarzenia poza wymianą ubrań tym razem będą mogły dodatkowo skorzystać z profesjonalnych porad kosmetycznych dotyczących poziomu nawilżenia skóry, analizy kolorystycznej oraz zasad stosowania makijażu.

 

Dzień Kobiet na Partynicach

Dzień Kobiet na Partynicach

sobota godz. 11.00, niedziela godz. 12.00

W dniach 7-8 marca na Partynicach odbędzie się III Halowy Puchar Powożenia i II Halowe Mistrzostwa Polski w Powożeniu Amatorów. Sobota będzie dniem rozgrywania konkursu ujeżdżenia, natomiast niedziela - to bardzo widowiskowy konkurs DERBY, czyli przeszkody terenowe plus kegle, dynamiczna jazda, odpowiednio dobrana muzyka. Z pewnością nikt z publiczności nie będzie się nudził.

Drugiego dnia zawodów, w niedzielę - specjalny konkurs z nagrodami dla damskiej części publiczności "Baba z wozu, koniom lżej". Panie będą mogły spróbować swoich sił w roli luzaka na bryczce.

 

Dzień kobiet. Świętujemy jak chcemy

Dzień kobiet. Świętujemy jak chcemy

7 marca, godz. 12.00-19.00, EkoCentrum Wrocław, św. Wincentego 25 A,C, bezpłatne, obowiązują zapisy

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsca prosimy o zgłaszanie się na niektóre z warsztatów drogą mailową na adres ekocentrum@eko.wroc.pl (z dopiskiem Dzień Kobiet).
PROGRAM:

 • godz. 12.00-13.00 -tańce etniczne // ZAPISY. Taneczne spotkanie z kulturą żydowską, szkocką, bałkańską. Zabierz ze sobą wygodny strój oraz wodę do picia. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Zygmont, Manufaktura Zmysłów
 • godz. 13.00-13.30 - subiektywna mapa Wrocławia i BAW. Co Wrocław, sztuka i dzieciaki mają wspólnego? Podczas prezentacji Karolina Bieniek opowie o nietypowej mapie Wrocławia, a także opowie jak powstawała i czym jest BAW!, czyli Baby Art Walk Wrocław.
 • godz. 13.30 - 15.00 - pokaz filmu Córki Delty Nigru. To intymny filmowy portret życia codziennego bohaterek w tym roponośnym regionie, którym pomimo przeciwnościom losu udaje się wiązać koniec z końcem i rozwijać lokalną społeczność. Projekcja jest zapowiedzią zbliżającego się festiwalu Afrykamera.
 • godz. 15.00 - 19.00 - Dywany nieloty // ZAPISY. Podczas warsztatów nauczymy się czarować kolorowe dywaniki i odjechane arrasy ze starych t-shirtów, spodni, sukienek, materiałów, zasłonek które ozdobią podłogę w Twoim przedpokoju, łazience czy na tarasie. Nie zapomnij wziąć ze sobą starych ciuchów, najlepiej z bawełny i jeansu. Warsztaty poprowadzi Agata Łoś
 • godz. 12.00-12.40 - Mały ornitolog. Gdzie mieszka wróbel? Jak wygląda kos i szpak? Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na warsztaty rozpoznawania ptaków w najbliższym otoczeniu.
 • godz. 13.00-15.00 - True Colors. Poznaj barwy swojej osobowości // ZAPISY. Podczas warsztatów dowiesz się jak współpracować z osobami o odmiennym typie osobowości, wykorzystywać różnice typów osobowości w celu wzmocnienia twojej efektywności, usprawnić komunikacje w grupie i wyjść poza dotychczasowe schematy postępowania.
 • godz. 15.10-16.00 - Harmonia i równowaga w życiu mamy // ZAPISY. Jak być szczęśliwą Mamą? Czy macierzyństwo zawsze oznacza zapomnienie siebie? Spotkanie z Aleksandrą Mroczko, która zainspiruje i pokaże drogę do budowania w życiu zdrowej równowagi.
WÓZKI - wózki parkujemy na wewnętrznym podwórku EkoCentrum. Udostępniać będziemy zamknięcia rowerowe ale swoje własne mile widziane. Zachęcamy też do wykorzystania chust i ograniczenia liczby wózków.

 

Piknik z okazji otwarcia Bike Café.

Piknik z okazji otwarcia Bike Café

godz. 12.00, naprzeciwko Galerii Arkady Wrocławskie otwarcie BikeCafe - rikszy z kawą, wstęp wolny, zniżka na kawę dla rowerzystów

Bike Café startuje we Wrocławiu! Podczas otwarcia wiele ciekawych atrakcji m.in. : - Pokaz Latte, 1000 kwiatów za jeden uśmiech, darmowa naprawa rowerów - Dr Bike, przejażdżki rikszami, znakowanie rowerów, wymiana książkami (drugie życie książki). Do wygrania: vouchery do kina, na kawę, na przejażdżkę rikszą. Z okazji wigilii Dnia Kobiet będą rozdawane zniżki na bukiety i kwiaty. Zaczynamy już od godziny 12.00, co godzinę rozdajemy nagrody.

 

 Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, sobota-niedziela, od godz. 12.00, obowiązuje rejestracja

FasTracKids English (wiek 4-6, zajęcia w języku angielskim) FasTracKids Workshops (wiek 3-6, zajęcia w języku angielskim i polskim) Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija kluczowe umiejętności uczenia się takie jak myślenie krytyczne i twórcze. Pierwsza lekcja FasTracKids English gratis. Liczba miejsc ograniczona, rejestracja z jednodniowym wyprzedzeniem wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

„Od pasterza do króla. Mężczyźni w Biblii” - wykład w Muzeum Narodowym

„Od pasterza do króla. Mężczyźni w Biblii” - wykład w Muzeum Narodowym

sobota 7 marca, godz. 12.00-13.00, Muzeum Narodowe pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny

Cykl: Dziedzictwo kulturowe Europy. Z okazji Dnia Kobiet Sławomir Ortyl przybliży (przekornie) historie kilkunastu mężczyzn opisanych w Biblii. Wykaże przy tym, że zawarte w Piśmie Świętym przykłady mężczyzn nie ograniczają się jedynie do opisu jednostek silnych i prawych. Przy bliższym poznaniu bohaterów Starego i Nowego Testamentu okazuje się, że z wieloma postawami męskimi kobiety mają do czynienia (niestety) do jej pory.

 

Poranki filmowe w Multikinie

Poranki filmowe w Multikinie

godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W marcu br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza dzieci powyżej 5. lat na „Poranki w Multikinie” z przygodami SpongeBoba Kanciastoportego oraz Wojowniczych Żółwi Ninja. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów znanych z anteny stacji Nickelodeon na wielkim ekranie.

 

Dolnośląska Giełda Fonograficznaw Firleju

Dolnośląska Giełda Fonograficzna w Firleju

godz. 13.00-15.00, ul. Grabiszyńska 56, wstęp wolny

Co sobotę w klubie Firlej można wymieniać się, sprzedawać albo kupować wszelkie, stare bądź nowe, nośniki muzyczne, na których zapisana jest muzyka m.in.: płyty gramofonowe, kasety, płyty CD.

 

Aktor na dywanie - Konrad Imiela

Aktor na dywanie - Konrad Imiela

7 marca o godz. 13.00 na teatralnym Podwórku (Teatr Muzyczny Capitol, ul. Piłsudskiego 67), wstęp wolny

Konrad Imiela - dyrektor Capitolu, aktor, reżyser, autor scenariuszy i tekstów piosenek będzie gościem trzeciego z cyklu spotkań Aktor na Dywanie. Co robił na swoim podwórku za młodu, czy był przykładnym harcerzem i tak dalej – tego dowiemy się już w najbliższą sobotę. Spotkanie poprowadzi Karolina Żurowska, wstęp jest wolny. 

 

Zwiedzanie historycznego gmachu Koszar

Zwiedzanie historycznego gmachu Koszar

sobota i poniedziałek, godz. 13.00, gmach Koszar Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu przy ul. Księcia Witolda 38 – 40

Oprowadzać będzie Anna Kołodziejczyk.W sobotę dodatkowo będzie można porozmawiać z Danielem Brożkiem, kuratorem Sceny Dźwiękowej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie na realizacje artystyczne w ramach 13. edycji SURVIVALU.

 

AMELKA, BÓBR I KRÓL NA DACHU we Wrocławskim Teatrze LaLek

AMELKA, BÓBR I KRÓL NA DACHU we Wrocławskim Teatrze LaLek

sobota godz. 15.00, niedziela godz. 11.00, pl. Teatralny 4, bilety: 20 zł i 25 zł

Baśniowa opowieść o sierotce Amelce, wrażliwej dziewczynce o czułym sercu. Pewnego dnia przybrana matka, podstępna Fryga, wysyła Amelkę do Szepczącego Lasu po czarny miód. Podczas niebezpiecznej, pełnej przygód wyprawy sierotka zaprzyjaźnia się z dobrą wróżką Lulejką, poznaje Dojrzałą Gruszkę, Dynię i bardzo tajemniczego Króla. Spektakl z przepiękną scenografią Pavla Hubički i łatwo wpadającą w ucho muzyką Krzysztofa Dziermy pełen jest zaskakujących zwrotów akcji i fabularnych niespodzianek.

 

Taneczny Dzień Kobiet

Taneczny Dzień Kobiet

godz. 16.00-20.00, Szkoła Tańca Renn, ul Krupnicza 6/8

Wrocławianki Dzień Kobiet będą mogły spędzić w tanecznych rytmach. Dzięki bezpłatnym warsztatom poznają tajniki tańca brzucha, burleski. Należy wcześniej zapisać się na warsztat, w którym chce się wziąć udział.

Plan warsztatów 

 • godz. 16.30 - Podstawy tańca orientalnego
 • godz. 17.30 - Orientalna choreografia
 • godz. 18.30 - Burleska Imprezę umilą słodkie poczęstunki, upominki i konkursy.
All Inclusive, raj w którym seks jest bogiem - spotkaniz autorewm ksiażki Mirosławem Wlekłym

All Inclusive, raj w którym seks jest bogiem - spotkaniz autorewm ksiażki Mirosławem Wlekłym

godz. 18.00, Tajne Komplety. Księgarnia partnerska Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Przejście Garncarskie 2, wstęp wolny

Jacek Hugo-Bader o książce: Jak przetłumaczyć na polski słowo macho? Po przeczytaniu "All inclusive" już wiem: koguty. To o kogutach - tych z pazurami, w kąpielowych gatkach, generalskich mundurach i sutannach - pisze w swoim rewelacyjnym debiucie Mirek Wlekły. Żeby nam opowiedzieć o tym, dokąd prowadzą ich rządy, zabrał nas do Dominikany, gdzie nawet ruch uliczny nie jest ruchem ulicznym tylko walką opancerzonych kogutów. W tym kraju, który zajmuje ponad połowę pięknej karaibskiej wyspy, koguty rządziły i rządzą, krzywdzą, zabijają, płodzą i zdradzają. Ale Wlekły nie byłby reporterem, gdyby nie dotarł również do smutnych kogutów, zmęczonych stroszeniem piórek dla europejskich turystek. Bo nie pojechał do Dominikany, żeby sądzić, tylko pomóc nam pojąć świat, który w folderach sprzedają nam jako plastikowy raj. Nie dajcie się nabrać. Zajrzyjcie, co kryje się za kulisami świata all inclusive. Wlekły wam pomoże.

 

Mecze Polskiej Ligi Korfballu

Mecze Polskiej Ligi Korfballu

Hala UWr przy ul. Przesmyckiego 10, wstęp wolny

W najbliższy weekend we Wrocławiu odbędą się aż cztery spotkania w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Korfballu.

Terminarz:

Sobota, 7 marca

AZS Wrocław - AZS Politechnika Poznań (godz. 16.30)

AZS Balluff Wrocław - MegaSports Warszawa (godz. 18.30)

 

Flamenco na dzień kobiet - zajęcia bezpłatne

Flamenco na Dzień Kobiet - zajęcia bezpłatne

godz. 17.0-20.00, Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5

Co zabrać na pierwsze zajęcia? Kobiety: buty na niewysokim, szerokim obcasie, z zakrytymi palcami i twardą podeszwą oraz długa, szeroka spódnica. Mężczyźni: wygodne spodnie, obuwie z twardą podeszwą. Flamenco to sztuka łącząca elementy śpiewu, tańca i gitary, rozwijająca się w Andaluzji od około końca XVIII wieku.

 

Koncert NFM Leopoldinum wraz z premierą filmu promocyjnego o Orkiestrze

Koncert NFM Leopoldinum wraz z premierą filmu promocyjnego o Orkiestrze

godz. 18.00, sala koncertowa Filharmonii Wrocławskiej

Sobotni koncert będzie prezentacją zachwycających możliwości instrumentów smyczkowych oraz talentu członków NFM Leopoldinum, którzy w poszczególnych utworach wystąpią jako soliści. W programie jeden z koncertów ze zbioru L’estro armonico Antonia Vivaldiego, Koncert h-moll na czworo skrzypiec, koncert na altówkę Georga Philippa Telemanna, Koncert wiolonczelowy Josepha Haydna, Rondo A-dur Franza Schuberta oraz Navarrę Pabla de Sarasate. Podczas wieczoru zostanie wyemitowany powstały w ostatnim czasie kilkuminutowy film o NFM Leopoldinum – Orkiestrze Kameralnej.

 

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI | koncert promocyjny płyty \" data-mce-src=

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI-koncert promocyjny płyty "LIFE?"

Impart, ul. Mazowiecka 17, godz. 18.00, sala teatralna, bilety: 50 zł, 40 zł (balkon)

Na scenie wrocławskiego Impartu odbędzie się pierwsza publiczna prezentacja najnowszej, autorskiej płyty Andrzeja Poniedzielskiego pt. "LIFE ?" Nie przypadkiem. Andrzej Poniedzielski bywa tu częstym gościem - jeszcze jako uczestnik Przeglądu Piosenki Aktorskiej, potem jako współtwórca i narrator koncertu "Absolutnie", złożonego z piosenek Wojciecha Młynarskiego, w ramach Nocnych Spotkań Literacko-Muzycznych, prezentacji spektakli "Chlip-Hop" i "Szlaf Rock", albo wspólnych występów z Magdą Umer, czy Arturem Andrusem. W roku 2014 Andrzej Poniedzielski obchodził 60-lecie urodzin, w roku 2015 będzie obchodził 40-lecie pracy twórczej. Oba jubileusze były pretekstem do powstania nowego programu - spektaklu w wykonaniu autora, przy akompaniamencie Andrzeja Pawlukiewicza pt. "MONDAY _DAY". W grudniu 2014 zarejestrowano spektakl w Teatrze ATENEUM w Warszawie. W lutym Stowarzyszenie Okolic Kultury S.O.K. i Wydawnictwo JEDNOCZEŚNIE wydaje płytę pt. "LIFE? " będącą zapisem tego spektaklu.

 

Dzień Kobiet w Teatrze Arka

Dzień Kobiet w Teatrze Arka

Teatr Arka, ul. Mennicza 3, 7 marca godz.19.00, 8 marca godz. 18.00

Teatr Arka zaprasza na spektakl "Moralność pani Dulskiej²".   Sztuka Jarosławy Makus jest współczesną wersją znanego dramatu Gabrieli  Zapolskiej i satyrą na współczesne mieszczaństwo. Dulska w ARCE to doskonała zabawa i gwarancja ciekawie spędzonego czasu.

 

Koncertu akustyczny w Czekoladziarni

Koncertu akustyczny w Czekoladziarni

godz. 19.00, ul. Włodkowica 19

Zagrają muzyczni zapaleńcy z Krakowa: Martyna i Filip. To duet akustyczny powstały z celowego przypadku, bo celowo każde z osobna szukało kogoś do grania, a przypadkiem trafili na siebie. Grają kiedy tylko mają na to czas i energię. Lubią robić własne aranżacje piosenek, tak, by były oryginalne i całkowicie inne - dlatego w Czekoladziarni usłyszycie wiele coverów piosenek znanych i mniej znanych.

 

Zaczytani w kinie: premiera książki Wojciecha Wilczyka \" data-mce-src=

Zaczytani w kinie: premiera książki Wojciecha Wilczyka "Święta wojna"

Sobota 7 marca, Kino Nowe Horyzonty, godz. 19.00, czas trwania: 120', bilety: 12 zł

Gościem cyklu "Zaczytani w kinie" będzie Wojciech Wilczyk. Spotkaniu towarzyszyć będzie projekcja filmu Aleksandry Wróblewskiej "Wędrówka Gabriela". W ciągu ostatnich pięciu lat Wojciech Wilczyk fotografował kibicowskie graffiti w Krakowie, na Górnym Śląsku i w Łodzi, czyli tam, gdzie dochodzi do największych tarć między zwolennikami rywalizujących drużyn piłkarskich. W obiektywie Wojciecha Wilczyka kibicowskie graffiti zmieniają się w pytanie o kondycję i stan świadomości całego społeczeństwa, tak łatwo dającego przyzwolenie na agresję, ksenofobię i rasizm. 

 

Mecz ekstraklasy piłkarzy ręcznych - Śląsk Wrocław - Nielba Wągrowiec

Mecz ekstraklasy piłkarzy ręcznych - Śląsk Wrocław - Nielba Wągrowiec

Hala AWF Wrocław przy al. Paderewskiego 35, godz. 20.00

W sobotę szczypiorniści Śląska Wrocław zagrają z Nielbą Wągrowiec w meczu 18. kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00 w hali AWF przy al. Paderewskiego 35.

 

Liroy, SteamLove

Liroy, SteamLove

godz. 20.11, Stary Klsztor, ul. Purkyniego 1, bilety 35-40 zł

Legenda polskiego rapu powraca na scenę. Z okazji 20-lecia wydania płyty „Alboom” z legendarnym „Scyzorykiem”, LIROY wyrusza w ogólnopolską trasę koncertową. Płytę „Alboom" wydaną w 95’ zakupiło ponad pół miliona fanów, krążek osiągnął największy sukces komercyjny w historii polskiego rapu. W tym roku przypada także 20-lecie trasy koncertowej na którą Liroy zaprosił min. zespoły Wzgórze Ya-Pa 3 i Kaliber 44. C

 

MIZIA & MIZIA BLUES BAND w firleju

MIZIA & MIZIA BLUES BAND w Firleju

godz. 19.00, ul. Grabiszyńska 56, bilety 25 zł

Jubileuszowy koncert z okazji XV-lecia zespołu Mizia & Mizia Blues Band. W programie koncertu znajdą się utwory z całego okresu  działalności zespołu, oczywiście z uwzględnieniem hołdu składanego przez zespół co roku Tadeuszowi Nalepie i Alvinowi Lee w rocznicę ich śmierci. Nie zabraknie atrakcji nie tylko muzycznych. Swój udział potwierdzili przyjaciele zespołu - znakomita wokalistka Luba Moroz i klawiszowiec Andrzej Waśniewski.

 

Wyjazdowy Trening Nordic Walking do Czech

Wyjazdowy Trening Nordic Walking do Czech

7 marca, godz. 07.00 udajemy się na trening wyjazdowy do Czech. Do zdobycia jest kolejny szczyt Korony Sudetów Slunecna

Spędzaj czas aktywnie! Marsze z kijami to bardzo popularna dyscyplina. Zdobywaj z Nami kolejne szczyty górskie, zdobywaj odznaki. Przed nami kolejny szczyt z Korony Sudetów- czeski szczyt Slunecna. Ma on 800 m.n.p.m a dojść do niego możemy różnymi szlakami. Zapraszamy na wspólny trening wyjazdowy już 7 marca.

 

Niedziela, 8 marca 2015r.

 

Rusza program \"I Ty możesz zostac maratończykiem\"

Rusza program "I Ty możesz zostac maratończykiem"

Stadion Olimpijski, godz. 9.00

W niedzielę rusza 7. edycja programy "I Ty możesz zostać maratończykiem", którego celem jest przygotowanie wszystkich chętnych do startów w dwóch wielkich imprezach biegowych - 3. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie oraz 33. PKO Wrocław Maratonie. Więcej o programie.

 

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

Browar Mieszczański, ul. Hubska 4, 25.01, godz. 10.00-16.00, wstęp wolny

Wrocławski Bazar Smakoszy to miejsce, w którym bazarowy koszyk wypełnicie smacznymi i zdrowymi produktami od tradycyjnych począwszy, a skończywszy na rzadko spotykanych, bądź jeszcze niedostępnych na rynku polskim. 
Poza możliwością zakupu lokalnych i regionalnych produktów, szeroko rozumianej zdrowej żywności, w tym także certyfikowanej, możliwość posmakowania potraw blogerów kulinarnych i zobaczenia kuchni w różnych odsłonach

 

Filmowe poranki: Między nami bocianami

Filmowe poranki: Między nami bocianami

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Szykujemy się na nadejście wiosny wraz z bocianami, które przynoszą szczęście.

W programie: Powrót boćków, Pierwszy loty za płoty. Warsztaty po bajkach poprowadzi animatorka Martyna Stec.

 

Bieg \" data-mce-src=

Bieg "Szczytnicka Piątka"

Park Szczytnicki, godz. 10.00

W niedzielę w parku Szczytnickim odbędzie się bieg "Szczytnicka Piątka", który jest jednym z etapów 23. Otwartych Mistrzostw Wrocławia. Trasa wyznaczona została parkowymi alejkami, a uczestnicy będą mieli do pokonania dwie pętle o długości 2,5 km.

 

Wystawa kotów rasowych w Hali Stulecia

Wystawa kotów rasowych w Hali Stulecia

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, godz. 10.00-18.00

W sobotę i w niedzielę we Wrocławiu odbędzie się Wystawa Kotów Rasowych. W Hali stulecia od godziny 10.00 do 18.00  pojawi się ponad 300 kotów wielu ras. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kotów Cat Club Wrocław. Wystawa odbędzie się w Hali Stulecia, wejście od strony zoo.

 

Maraton Aqua Fitness w Aquaparku

Maraton Aqua Fitness w Aquaparku

godz. 9.00-12.00, basen sportowy, Aquapark Wrocław, ul. Borowska 99, cena: 30 zł

W programie intensywne zajęcia w czterech blokach tematycznych:  

 • AQUA AEROBIC, czyli kształtujące sylwetkę zajęcia aerobowe w wodzie o średniej głębokości 1,50 m
 • HYDROCYCLING, czyli trening na stacjonarnych rowerach zanurzonych w wodzie
 • AQUA LATINO, czyli energetyczna mieszanka południowo-amerykańskich rytmów w wodzie o głębokości 90 cm
 • AQUA PILOXING, czyli wodne połączenie boksu i pilatesu 

Każdy kolejny blok trwa 45 min, zaś zaraz po jego zakończeniu natychmiast rozpoczyna się następny.

 

Dzień kobiet w Muzeum Miejskim Wrocławia

Dzień kobiet w Muzeum Miejskim Wrocławia

godz. 14.00, Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 45

Przewodniczki będą czekały na Panie przy kasach o godz. 14.00.

Spędź Dzień Kobiet w towarzystwie pan spoglądających z postumentów, obrazów i starych fotografii. Czas trwania 60 min, cena 4 zł.

 

 

Targi Mieszkań i Domów w Hali Stulecia

Targi Mieszkań i Domów w Hali Stulecia

godz. 10.00-17.00, bilety 10 zł

W każdej edycji targów swoja ofertę prezentuje ponad 100 wystawców – deweloperów, pośredników, banków i doradców finansowych. Osoby zwiedzające targi mają szansę znaleźć odpowiednią dla nich nieruchomość, skorzystać nz oferty banków i jednocześnie dowiedzieć się jak przeprowadzić formalności tak, by obyło się to bez przykrych niespodzianek.

 

AMELKA, BÓBR I KRÓL NA DACHU we Wrocławskim Teatrze LaLek

AMELKA, BÓBR I KRÓL NA DACHU we Wrocławskim Teatrze LaLek

godz. 11.00, pl. Teatralny 4, bilety: 20 zł i 25 zł

Baśniowa opowieść o sierotce Amelce, wrażliwej dziewczynce o czułym sercu. Pewnego dnia przybrana matka, podstępna Fryga, wysyła Amelkę do Szepczącego Lasu po czarny miód. Podczas niebezpiecznej, pełnej przygód wyprawy sierotka zaprzyjaźnia się z dobrą wróżką Lulejką, poznaje Dojrzałą Gruszkę, Dynię i bardzo tajemniczego Króla. Spektakl z przepiękną scenografią Pavla Hubički i łatwo wpadającą w ucho muzyką Krzysztofa Dziermy pełen jest zaskakujących zwrotów akcji i fabularnych niespodzianek.

 

Warszaty i atrakcje w Humanitarium

Warszaty i atrakcje w Humanitarium

godz. 11.00-18.00 (ostatnie wejście o 17.00), Humanitarium Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a

Niedziela

 • Różana mydlarnia (wytwarzamy mydełka) godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 warsztat rodzinny
 • Szalona piana godz. 13.15, 15.15
 • Wytwarzamy krem (nowość), godz. 17.15 

Rezerwacja miejsc obowiązkowa (info@humanitarium.pl, bilety.eitplus.pl/). Na wystawę "Szkiełko i oko - tajemnice optyki" nie trzeba rezerwować miejsc. Ceny: warsztaty: dziecko 12 zł, opiekun 5 zł, wystawa: normalny 16 zł, ulgowy 12 zł, bilet rodzinny dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny - 36 zł (za wszystkie osoby).

 

Dzień Kobiet na Partynicach

Dzień Kobiet na Partynicach

niedziela godz. 12.00

Drugiego dnia zawodów, w niedzielę - specjalny konkurs z nagrodami dla damskiej części publiczności "Baba z wozu, koniom lżej". Panie będą mogły spróbować swoich sił w roli luzaka na bryczce.

 

Akcja charytatywna \" data-mce-src=

Akcja charytatywna "Podaj rękę Ukrainie"

godz. 11.00-17.00, plac Solny

Akcja na rzecz Ukrainy trwa cały czas. W programie koncert polskich i ukraińskich tancerzy i śpiewaków, mini-jarmark, kuchnia ukraińska. Smaczną kuchnie zaproponuje restauracja HORTYCA.

 

Literatura w pieluchach: Ruch

Literatura w pieluchach: Ruch

godz. 11.00 i 13.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4

Warsztaty teatralno-muzyczne dla najnajmłodszych.
Na warsztatach literatura jest traktowana jako punkt wyjścia do zabaw teatralno-muzycznych, inspirowanych daną książką (jedna na jedne zajęcia). Po warsztatach każde dziecko otrzymuje książkę w prezencie.
Dorośli biorą w warsztatach aktywny udział. Wszystkie animacje odbywają się z użyciem przedmiotów codziennego użytku i są tak pomyślane, by można było je powtórzyć samodzielnie w domu. Prosimy pamiętać o wygodnym stroju dla siebie i dziecka.

 

Dzień Kobiet w Panoramie Racławickiej

Dzień Kobiet w Panoramie Racławickiej

8 marca 2015, godz. 11.15 i 13.15, Panorama Racławicka, pl. Purkyniego 11, Promocyjne ceny – 10 złotych od osoby. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 71 344 16 61/23 44

"Zwiedzanie ze szminką w torebce" - specjalne seanse tylko dla pań. Prowadząca Izabela Trembałowicz–Chęć opowie o atmosferze towarzyszącej powstawaniu tego niezwykłego obrazu, przygotowaniach, technice malowania i trudnościach technicznych, z jakimi borykali się artyści. Zwiedzające dowiedzą się też więcej o samych artystach, poznają ciekawostki na temat ich życia i współpracy przy malowaniu panoramy.

 

Rodzinna niedziela we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

Rodzinna niedziela we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

WCTD, ul. Kuźnicza 29A, niedziela 8 marca, godz.11.30, bilety na każdy spektakl 18 zł

11.30 – pokaz spektaklu „Bajka o dwóch domkach”
Dla dzieci w wieku 1-3 lat. To opowieść o przyjaźni mimo różnic, ale także podróż do świata dźwięków, barw i faktur.

15.00 – „Odkrywcy sztuki” – warsztaty plastyczno-poznawcze da rodziców z dziećmi od lat 4
Wspólna zabawa plastyczna i odkrywanie świata, to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu. Zajęcia łączą ze sobą wartości poznawcze świata, niezwykłe ciekawostki z realizacjami plastycznymi.
Temat: Wulkany czyli bogowie ognia Co to jest wulkan? Czym jest lawa? Co to znaczy, że wulan śpi? Koszt udziału dla rodzica z dzieckiem: 35 zł (dla dwójki rodziców z dzieckiem lub rodzica z dwójką dzieci: 55 zł)

17.00 – spektakl „Wspaniała przygoda zająca Teofila” (dla dzieci od lat 3)
Opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i przełamywaniu własnych ograniczeń. Główny bohater, zając Teofil, to zwierzątko niezwykle nieśmiałe, lecz spragnione towarzystwa.

Rezerwacja biletów przez stronę internetową: www.wctd.wroclaw.pl, Informacje i rezerwacja miejsc na warsztaty: k.augustyniak@wctd.wroclaw.pl, Tel. 608 432 224, 71 341 80 02

 

 Spacer z przewodnikiem Stadion Olimpijski

Spacer z przewodnikiem Stadion Olimpijski

godz. 12.00, bilety 5 zł dostępne w dniu wydarzenia w kasie Centrum Poznawczego (budynek Hali Stulecia – wejście „D3”)

W najbliższą niedzielę Centrum Poznawcze Hali Stulecia organizuje spacer z przewodnikiem – Stadion Olimpijski (ostatni spacer przed remontem obiektu)

Piesze wędrówki z przewodnikiem mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów, uczestnicy poznają obraz dawnego miasta Wrocław oraz jego architektoniczne przemiany na przestrzeni lat.

 

Czytanki w Czekoladziarni

Czytanki w Czekoladziarni

Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 19, godz. 11.15,

W niedzielę zapraszamy dzieci do posłuchania Czytanek w Czekoladziarni, czyta, jak zawsze, Kasia Janekowicz. Rodzice, w tym czasie, będą mogli oddać się słodkim rozmyślaniom.. Na dzieci czeka słodka niespodzianka.

 

 Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, od godz. 12.00, obowiązuje rejestracja

FasTracKids English (wiek 4-6, zajęcia w języku angielskim) FasTracKids Workshops (wiek 3-6, zajęcia w języku angielskim i polskim) Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija kluczowe umiejętności uczenia się takie jak myślenie krytyczne i twórcze. Pierwsza lekcja FasTracKids English gratis. Liczba miejsc ograniczona, rejestracja z jednodniowym wyprzedzeniem wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

„Barwny świat kwiatów – nie tylko dla kobiet” - zajęcia plastyczne dla dzieci 6-12 lat

„Barwny świat kwiatów – nie tylko dla kobiet” - zajęcia plastyczne dla dzieci 6-12 lat

godz. 12.00-13.00, Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny

Cykl: Z rodziną do Muzeum. Podczas zabawy plastycznej poświęconej pięknu i zwiewności kwiatów dzieci będą miały okazję zapoznać się z różnymi gatunkami roślin przedstawianymi w malarstwie. Następnie wykonają samodzielnie prace plastyczne (przy użyciu różnych technik) inspirowane barwnym światem kwiatów. Zajęcia poprowadzi Michał Pieczka. Wstęp wolny.

Na spotkanie obowiązują zapisy w Dziale Oświatowym tel. 71 372 51 48.


Poranki filmowe w Multikinie

Poranki filmowe w Multikinie

godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W marcu br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza dzieci powyżej 5. lat na „Poranki w Multikinie” z przygodami SpongeBoba Kanciastoportego oraz Wojowniczych Żółwi Ninja. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów znanych z anteny stacji Nickelodeon na wielkim ekranie.

 

Co-Niedzielne Poranki Filmowe we WRO \" data-mce-src=

Co-Niedzielne Poranki Filmowe we WRO "Makaron na uszy! Dzień Kobiet z Mami Fatale"

Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, godz. 12.30, wstęp wolny

Na dużym ekranie zobaczymy najnowsze odcinki tej wyjątkowej, edukacyjno-kulinarnej serii animacji. Cykl historii opowiada o perypetiach tytułowej superbabci Mami, która wyjechała z miasta, by prowadzić sielski żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, a także by móc oddawać się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Po projekcji działania warsztatowe przygotowywanych przez studentów Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP. Proponujemy więc manufakturę kolorowej biżuterii z makaronu, makaronów, makaroników!

W programie:Krytyk z kosmosu, Mami Fu, Kość niezgody.

 

Parada motocyklistek

Parada motocyklistek

8 marca, od godz. 11.00

Z okazji Dnia Kobiet wrocławskie motocyklistki organizują paradę na rzecz akcji promującej wczesne wykrywanie raka piersi.

Początek o godzinie 11. na placu pod kościołem św. Marii Magdaleny. O godz. 14.00 rusza parada motocykli. Trasa: plac przy kościele św. Marii Magdaleny, ul. Szewska, ul. Wita Stwosza i ul. Kazimierza Wielkiego.

 

Manifa na Dzień Kobiet

Manifa na Dzień Kobiet

godz. 13, start spod pomnika Fredry, zakończenie pod Pręgierzem w Rynku

Manifest:

„Kobiety do strajku generalnego! Płace i godziny czas zliczyć!”. Tak śpiewały nasze feministyczne poprzedniczki z włoskiego ruchu Walka Kobiet, wychodząc na ulice i domagając się sprawiedliwości w domu, w szkole i w fabryce. 40 lat po ich protestach to hasło wcale nie straciło mocy. 8 marca wychodzimy na ulicę, by wykrzyczeć: Strajk kobiet teraz!

Wydarzenia towarzyszące Manifie:

godz. 15.30 Warszawski Teatr Rewolucyjny. Więcej na:www.manifa.wroclaw.pl

godz. 16.00 premierowy pokaz filmu "Solidarność według kobiet" w reżyserii Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego i dyskusję po projekcji na temat roli kobiet w "Solidarności" w latach 80.

Po filmie o godz. 18 dyskusja z udziałem Marty Dzido, Piotra Śliwowskiego - twórców filmu, Ewy Osssowskiej - jednej z bohaterek filmu, Władysława Frasyniuka oraz dolnośląskich opozycjonistek - m.in. Ireny Brojek i Elżbiety Kwiatkowskiej-Wyrwisz.Spotkanie poprowadzą: Natalia Sawka i Katarzyna Lubiniecka. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasach Kina.

 

Warsztaty decoupage na tkaninie: torba, poszewka, aplikacja

Warsztaty decoupage na tkaninie: torba, poszewka, aplikacja

KT Kwiatowe Studio, ul. Jedności Narodowej 155, 8 marca, godz. 16, Koszt: 70 zł/osoba. W cenie wszystkie materiały. Zapisy: wszechpracownia@wp.pl, tel. 698 830 708 lub bezpośrednio w kwiaciarni. Ilość miejsc ograniczona

Ozdobimy "ekologiczną" torbę na zakupy lub poszewkę na poduszkę, lub aplikację do naszycia na torbę. Zastosujemy technikę serwetkową, transfer wydruku, użyjemy farb, szablonów, stempli i specjalnych pisaków akrylowych. Ozdobionych przedmiotów będzie można normalnie używać, prać w 30 stopniach lub ręcznie.

 

Dzień kobiet z Anią Wyszkoni

Dzień kobiet z Anią Wyszkoni

godz. 15.00 i 19.00, Klub Anima, ul. Pilczycka 47, bilety od 60 zł, 20% zniżki z Urbancard Premium

Ania Wyszkoni na swoim koncie ma ponad 10 wydanych płyt, z których cztery pokryły się platyną, a trzy złotem. Kompozytorka i autorka tekstów, laureatka wielu festiwali  oraz nagród muzycznych. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych polskich wokalistek.  Znana również z takich przebojów jak „Narcyz”, czy „Oczy szeroko zamknięte” grupy Łzy z którą to rozpoczęła swoje pierwsze sukcesy muzyczne w 1996 roku.

 

Dzień Kobiet z pomysłem w empiku Renomie

Dzień Kobiet z pomysłem w empiku Renomie

godz. 15.00, empik Renoma, ul. Świdnicka 40

Któż nie kocha muffinek? Są ozdobą pikników, przyjęć, spotkań. Słodkie, pikantne, w ilości wariacji nie mają sobie równych. Znalezienie przepisu i przygotowanie ich nie sprawi nikomu trudności. My zachęcamy do nadania im indywidualnego rysu. Odrobina inspiracji, kilka prostych tricków i stworzysz muffiny jedyne w swoim rodzaju, które staną się doskonałym dodatkiem do prezentu z okazji Dnia Kobiet.

 

Bolshoi Ballet Live na ekranie

Bolshoi Ballet Live na ekranie

8 marca, Kino Nowe Horyzonty, godz. 16.00, czas trwania: 135', bilety 50 zł

Monumentalna inscenizacja zachowująca niemal całość równie wielkiej partytury Prokofiewa, w sposób plakatowy, sięgający do najmocniejszych emocji i najsubtelniejszych wzruszeń odmalowuje tragizm miłości kochanków z Verony. Barwne korowody masek i sceny walk na szpady przeniosą widza w świat renesansowego miasta-państwa z jego waśniami między rodami, zabawa na placach i uliczkach. Na pierwszym planie pozostaje jednak delikatna krucha Julia i młodzieńczy Romeo i ich uczucie wyrażone bez słów w sztuce tańca.

 

Mecze Polskiej Ligi Korfballu

Mecze Polskiej Ligi Korfballu

Hala UWr przy ul. Przesmyckiego 10, wstęp wolny

W najbliższy weekend we Wrocławiu odbędą się aż cztery spotkania w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Korfballu.

Niedziela, 8 marca

 • AZS Balluff Wrocław - MegaSports Warszawa (godz. 10.30)
 • AZS Wrocław - AZS Politechnika Poznań (godz. 12.30)

 

Mecz piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Mecz piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Stadion Wrocław, godz. 18.00

W niedzielę piłkarze Śląska Wrocław zmierzą się z Legią Warszawa w meczu 23. kolejki ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 na Stadionie Wrocław.

 

Mecz ekstraklasy koszykarek - Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz

Mecz ekstraklasy koszykarek - Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz

Hala sportowa przy ul. Chełmońskiego 43, godz. 18.00

W niedzielę koszykarki Ślęzy Wrocław zagrają z zespołem Artego Bydgoszcz w meczu 22. kolejki ekstraklasy. Będzie to ostatnie spotkanie rundy zasadniczej.

 

Czemplikmusic & Ladies

Czemplikmusic & Ladies

godz. 18.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, bilety: 25 zł

Wystąpią: Natalia Lubrano, Paulina Lenda, Ania Kłys, Natalia Podwin, Paulina Chobot. Towarzyszyć im będzie Maciek Czemplik Trio w składzie: Maciek Czemplik - gitara Żenia Betliński - kontrabas Michał Polak - instrumenty perkusyjne.  

 

Wystawa na ekranie: \" data-mce-src=

Wystawa na ekranie: "Dziewczyna z perłą i inne skarby haskiego Mauritshuisu"

8 marca, Kino Nowe Horyzonty, godz.18.00, czas trwania: 85', bilety od 15 zł

Pojawienie się w którymś ze światowej sławy muzeów Dziewczyny z perłą Johannesa Vermeera zawsze przyciąga na wystawę tłumy zwiedzających. W Japonii pojawiło się na niej ponad milion osób. Obraz pozostaje jednak cały czas okryty tajemnicą. Dzięki reportażowi Exhibition on screen możemy przyjrzeć mu się z bliska i poszukać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z dziełem i jego twórcą.

 

Koncert Magdaleny Zawartko „O kobietach”

Koncert Magdaleny Zawartko "O kobietach"

Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, godz. 19.00, bilet Specjalny dla Seniora lub posiadacza karty Rodzina plus 10 zł, ulg. 15 zł, norm. 25 zł

Wokalistka jazzowa z dyplomem śpiewaczki operowej. Taką artystyczną duszę ujarzmiać będą na scenie muzycy współpracujący z czołówką polskiej i europejskiej sceny jazzowej: Dominik Gawroński - trąbka, flugelhorn, Paweł Kukuła - piano, Grzegorz Piasecki - kontrabas. W repertuarze usłyszymy zarówno klasykę polskiej piosenki jak i znane melodie filmowe, a wszystko w pięknych, oryginalnych aranżacjach.

 

Teatr ToTu - Rocky FREAKSHOW

Teatr ToTu - Rocky FREAKSHOW

godz. 19.00, Totu, ul. Hubska 6, bilety 20/30 z

Teatr i zabawa w jednym. Zarówno aktorzy jak i publiczność będzie mogła wziąć udział w niezwykłym balu w domu Frankensteina! Młodzi twórcy nie oszczędzają się w pomysłach i realizacjach. Na przygotowaniach sięgają po każdy rodzaj groteski, kiczu i spopularyzowanej w inernecie tandety. W spektaklu usłyszymy kultowe teksty doskonale znane nam z sieci YT, memów i nie tylko.

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim Zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.
Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej


Zgłoś uwagę