Dzień Kobiet 2015 we Wrocławiu [LISTA WYDARZEŃ]

„Dzień kobiet! Dzień kobiet! Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek!
Uśmiechy są dla nich zabawa i taniec. Piosenka z radia popłynie”  przedszkolaki od niepamiętnych czasów podśpiewują to sobie na 8 marca. A my do rozrywkowych atrakcji słowami powyższej rymowanki Paniom polecanych dołączamy jeszcze kilka. 

 • dzień kobiet


 

Dzień Kobiet w Lady Fitness Club

Dzień Kobiet w Lady Fitness Club

6 marca, godz. 17.00, Lady Fitness Club, pl. Solidarności 1/3/5, wstęp, usługi, zajęcia oraz konsultacje są bezpłatne

Wrocławski Lady Fitness Club zaprasza na obchody Dnia Kobiet. W programie konsultacje z brafitterką, nauka makijażu dziennego i wieczorowego, usługi manikiurzystki, zajęcia fitness: zumba, trening interwałowy oraz joga przy świecach. Oprócz tego pomiary ciała, konsultacje z trenerem personalnym i kosmetologiem. Wszystko bezpłatnie!

Debata

Debata Wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt poprzez edukację

godz. 14.30, siedziba Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego, ul. Widok 10, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja

W debacie udział wezmą:

 • Lidia Geringer de Oedenberg – poseł do Parlamentu Europejskiego
 • dr Agnieszka Zembrzuska – Dolnośląska Szkoła Wyższa
 • Monika Siurdyban – doradca zawodowy
 • Hanna Nowicka – Politechnika Wrocławska
 • Marek Kocot – aktor i animator kultury

Dyskusję poprowadzi redaktor „Gazety Wrocławskiej” Katarzyna Kaczorowska. Przed debatą zostanie zaprezentowany reportaż radiowy na temat edukacji kobiet. Po zakończeniu części panelowej zaplanowano dyskusję otwartą z udziałem zaproszonych gości. Liczba miejsc na oba wydarzenia jest ograniczona. Prosimy o potwierdzenie obecności do 5 marca pod adresem mailowym epwroclaw@ep.europa.eu lub telefonicznie pod numerem 71 337 63 65.

 

Dzień Kobiet na Stadionie Wrocław

Dzień Kobiet na Stadionie Wrocław

godz. 15.30, Panie wstęp bezpłatny, Panowie: 12 zł normalny, 10 zł ulgowy, obowiązuje rejestracja

W tym dniu zwiedzający oprócz podróży z przewodnikiem po najskrytszych zakątkach stadionu będą mieli również niepowtarzalną okazję zobaczyć trening drużyny WKS Śląska Wrocław.

Podczas wycieczki po obiekcie zwiedzający będą mogli zobaczyć, jak wyglądają strefy: zawodników, mediów, VIP czy areszt stadionowy oraz czeka na nich niecodzienna atrakcja – możliwość obejrzenia z trybuny VIP treningu drużyny Śląska Wrocław.

Początek zwiedzania:15.30, zapisy : +48 606 492 692, liczba miejsc ograniczona.

 

Taneczny Dzień Kobiet

Taneczny Dzień Kobiet

7 marca, godz. 16.00-20.00, Szkoła Tańca Renn, ul Krupnicza 6/8

Wrocławianki Dzień Kobiet będą mogły spędzić w tanecznych rytmach. Dzięki bezpłatnym warsztatom poznają tajniki tańca brzucha, burleski. Należy wcześniej zapisać się na warsztat, w którym chce się wziąć udział.

Plan warsztatów 

 • godz. 16.30  Podstawy tańca orientalnego
 • godz. 17.30  Orientalna choreografia
 • godz. 18.30  Burleska
  Imprezę umilą słodkie poczęstunki, upominki i konkursy.

 

Dzień Kobiet na Partynicach

Dzień Kobiet na Partynicach

sobota godz. 11.00, niedziela godz. 12.00

W dniach 7-8 marca na Partynicach odbędzie się III Halowy Puchar Powożenia i II Halowe Mistrzostwa Polski w Powożeniu Amatorów. Sobota będzie dniem rozgrywania konkursu ujeżdżenia, natomiast niedziela - to bardzo widowiskowy konkurs DERBY, czyli przeszkody terenowe plus kegle, dynamiczna jazda, odpowiednio dobrana muzyka. Z pewnością nikt z publiczności nie będzie się nudził.

Drugiego dnia zawodów, w niedzielę - specjalny konkurs z nagrodami dla damskiej części publiczności "Baba z wozu, koniom lżej". Panie będą mogły spróbować swoich sił w roli luzaka na bryczce.

 

Dzień kobiet. Świętujemy jak chcemy

Dzień kobiet. Świętujemy, jak chcemy

7 marca, godz. 12.00-19.00, EkoCentrum Wrocław, św. Wincentego 25 A,C, bezpłatne, obowiązują zapisy

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsca prosimy o zgłaszanie się na niektóre z warsztatów drogą e-mailową na adres ekocentrum@eko.wroc.pl (z dopiskiem Dzień Kobiet).
PROGRAM:

 • godz. 12.00-13.00  tańce etniczne / ZAPISY

Taneczne spotkanie z kulturą żydowską, szkocką, bałkańską. Zabierz ze sobą wygodny strój oraz wodę do picia. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Zygmont, Manufaktura Zmysłów

 • godz. 13.00-13.30  subiektywna mapa Wrocławia i BAW

Co Wrocław, sztuka i dzieciaki mają wspólnego? Podczas prezentacji Karolina Bieniek opowie o nietypowej mapie Wrocławia, a także opowie, jak powstawała i czym jest BAW!, czyli Baby Art Walk Wrocław

 • godz. 13.30-15.00  pokaz filmu Córki Delty Nigru

To intymny filmowy portret życia codziennego bohaterek w tym roponośnym regionie, którym, pomimo przeciwności losu, udaje się wiązać koniec z końcem i rozwijać lokalną społeczność. Projekcja jest zapowiedzią zbliżającego się festiwalu Afrykamera

 • godz. 15.00-19.00  Dywany nieloty / ZAPISY
Uczestnicy warsztatów nauczą się czarować kolorowe dywaniki i odjechane arrasy ze starych T-shirtów, spodni, sukienek, materiałów, zasłonekdżinsu. Warsztaty poprowadzi Agata Łoś

 • godz. 12.00-12.40  Mały ornitolog
Gdzie mieszka wróbel? Jak wygląda kos i szpak? Zaproszenie dla rodziców wraz z dziećmi na warsztaty rozpoznawania ptaków w najbliższym otoczeniu

 • godz. 13.00-15.00 – True Colors. Poznaj barwy swojej osobowości / ZAPISY
Warsztaty pokażą, jak współpracować z osobami o odmiennym typie osobowości, wykorzystywać różnice typów osobowości w celu wzmocnienia własnej efektywności, usprawnić komunikację w grupie i wyjść poza dotychczasowe schematy postępowania
 • godz. 15.10-16.00  Harmonia i równowaga w życiu mamy / ZAPISY
Jak być szczęśliwą mamą? Czy macierzyństwo zawsze oznacza zapomnienie siebie? Spotkanie z Aleksandrą Mroczko, która zainspiruje i pokaże drogę do budowania w życiu zdrowej równowagi

Wózki można zaparkować na wewnętrznym podwórku EkoCentrum. Będą dostępne zamknięcia rowerowe, ale własne mile widziane. Organizatorzy zachęcają do korzystanie z chust, by oraniczyć liczbę wózków.
 
Dzień Kobiet w Esens

Dzień Kobiet w Esens

7 marca, godz. 10.00, Akademia Tańca Esens, ul. Robotnicza 70J, wstęp wolny

Po raz kolejny Akademii Tańca Esens zaprasza wszystkie Panie! Podczas pięciogodzinnych darmowych warsztatów będzie okazja, żeby zatańczyć salsę, spróbować swoich sił w pole dance czy wziąć udział w warsztatach samoobrony. W programie przewidziane są również liczne konkursy, zabiegi kosmetyczne i wiele innych atrakcji. Program: 10.00 – Zumba; 10.40 – Funky; 11.10 – Niezbędnik Zdrowej Kobiety; 11.40 – Dancehall; 12.10-13.10 – Kurs Pierwszej Pomocy/Kurs Samoobrony – niezbędne wcześniejsze zapisy; 13.20 – Latino Solo; 14.00-15.00 – Pole Dance, sala nr 2; 14.00 – Sexy Dance, sala nr 1; 14.30 – Salsa Solo, sala nr 1; 15.00 – pokaz instruktorów i rozdanie nagród.

 

Dzień kobiet w Muzeum Miejskim Wrocławia

Dzień kobiet w Muzeum Miejskim Wrocławia

8 marca, godz. 14.00, Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 45

Przewodniczki będą czekały na Panie przy kasach o godz. 14.00.

Spędź Dzień Kobiet w towarzystwie pan spoglądających z postumentów, obrazów i starych fotografii. Czas trwania 60 min, cena 4 zł.

 

 

„Zdrowa i Piękna” – Dzień Kobiet w Pasażu Grunwaldzkim

Zdrowa i Piękna” – Dzień Kobiet w Pasażu Grunwaldzkim

8 marca, godz. 10.00-19.00, poziom 0

W centrum będzie można bezpłatnie skorzystać z porad lekarzy specjalistów, wykonać badania i dowiedzieć się więcej o właściwej profilaktyce.

Fachowych konsultacji udzielą lekarze specjaliści z zakresu m.in. endokrynologii, ginekologii oraz medycyny i chirurgii estetycznej. Przez cały dzień każda z pań będzie mogła wykonać darmowe badanie USG tarczycy i zasięgnąć porady lekarza endokrynologa, jak również zrobić bezpłatne badania krwi, sprawdzające morfologię oraz poziom hormonu tarczycy (TSH). Uczestniczki spotkania otrzymają także zniżki na badania profilaktyczne chorób nowotworowych.

Specjaliści opowiedzą o pielęgnacji skóry głowy, porad i konsultacji udzielać będzie również kosmetolog.

 

Manifa 2015

Manifa 2015

8 marca, start o godz. 13.00 spod pomnika Fredry, a zakończenie pod pręgierzem w Rynku

Manifest:

„Kobiety do strajku generalnego! Płace i godziny czas zliczyć!”. Tak śpiewały nasze feministyczne poprzedniczki z włoskiego ruchu Walka Kobiet, wychodząc na ulice i domagając się sprawiedliwości w domu, w szkole i w fabryce. 40 lat po ich protestach to hasło wcale nie straciło mocy. 8 marca wychodzimy na ulicę, by wykrzyczeć: Strajk kobiet teraz!

Wydarzenia towarzyszące Manifie:

godz. 15.30 Warszawski Teatr Rewolucyjny! Teatr jest narzędziem walki politycznej. Zamknięte, biletowane sale teatralne nie są jedynym miejscem, w którym może on przemawiać. Jego zapomnianą funkcją jest bezpośrednia, publiczna walka na pierwszej linii społecznych barykad. Dlatego, nawiązując do tradycji teatrów robotniczych, działających na początku XX w., założyliśmy/łyśmy Warszawski Teatr Rewolucyjny - TEATR PROTESTU. Więcej na: www.manifa.wroclaw.pl

godz. 16.00 premierowy pokaz filmu „Solidarność według kobiet” w reżyserii Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego i dyskusja po projekcji na temat roli kobiet w Solidarności w latach 80.

Po filmie o godz. 18.00 - dyskusja z udziałem Marty Dzido, Piotra Śliwowskiego – twórców filmu, Ewy Osssowskiej –jednej z bohaterek filmu, Władysława Frasyniuka oraz dolnośląskich opozycjonistek, m.in. Ireny Brojek i Elżbiety Kwiatkowskiej-Wyrwisz.

Spotkanie poprowadzą: Natalia Sawka i Katarzyna Lubiniecka. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasach kina.

 

Dzień Kobiet z pomysłem

Dzień Kobiet z pomysłem

8 marca, godz. 15.00, empik Renoma, ul. Świdnicka 40, wstęp wolny
Któż nie kocha muffinek? Są ozdobą pikników, przyjęć, spotkań. Słodkie, pikantne, w ilości wariacji nie mają sobie równych. Znalezienie przepisu i przygotowanie ich nie sprawi nikomu trudności. My zachęcamy do nadania im indywidualnego rysu. Odrobina inspiracji, kilka prostych trików i stworzysz muffiny jedyne w swoim rodzaju, które staną się doskonałym dodatkiem do prezentu z okazji Dnia Kobiet.
 

 

Parada motocyklistek

Parada motocyklistek

8 marca, od godz. 11.00

Z okazji Dnia Kobiet wrocławskie motocyklistki organizują paradę na rzecz akcji promującej wczesne wykrywanie raka piersi.

Początek o godzinie 11. na placu pod kościołem św. Marii Magdaleny. O godz. 14.00 rusza parada motocykli. Trasa: plac przy kościele św. Marii Magdaleny, ul. Szewska, ul. Wita Stwosza i ul. Kazimierza Wielkiego.

 

Dzień kobiet z Anią Wyszkoni

Dzień kobiet z Anią Wyszkoni

8 marca, godz. 15.00 i 19.00, Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47, bilety: 60 zł (przedsprzedaż), 70 zł (w dniu koncertu)

Ania Wyszkoni  na swoim koncie ma ponad 10 wydanych płyt, z których cztery pokryły się platyną, a trzy złotem. Kompozytorka i autorka tekstów, laureatka wielu festiwali oraz nagród muzycznych. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych polskich wokalistek. Znana również z takich przebojów, jak „Narcyz” czy „Oczy szeroko zamknięte” grupy Łzy, z którą to rozpoczęła swoje pierwsze sukcesy muzyczne w 1996 roku. Koncerty Ani Wyszkoni to niezapomniane widowisko, pełne pozytywnej energii, wrażliwości i pasji płynącej z serca wokalistki. 

 

Balet: Romeo i Julia - retransmisja w KNH

Balet: Romeo i Julia – retransmisja w KNH

8 marca, godz. 16.00, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, bilety 50 zł

Bolshoi Ballet Live 2014/2015. Jedna z najbardziej znanych wersji arcydzieła Prokofiewa, klasyka XX wieku. Choreograf stworzył ją jednak nie dla teatru w Moskwie, ale dla Opery Paryskiej w 1978 r., a dopiero później przeniósł na deski Bolszoj. Monumentalna inscenizacja zachowująca niemal całość równie wielkiej partytury Prokofiewa, w sposób plakatowy, sięgający do najmocniejszych emocji i najsubtelniejszych wzruszeń odmalowuje tragizm miłości kochanków z Verony. Barwne korowody masek i sceny walk na szpady przeniosą widza w świat renesansowego miasta-państwa z jego waśniami między rodami, zabawa na placach i uliczkach. 

 

Babski wieczór na meczu Śląsk – Legia

Babski wieczór na meczu Śląsk – Legia

8 marca, godz. 18.00, Stadion Wrocław, bilet: 8 zł

W niedzielę, 8 marca, piłkarze Śląska Wrocław zagrają z Legią Warszawa w meczu 23. kolejki ekstraklasy. Z okazji Dnia Kobiet specjalnie na to spotkanie wrocławski klub przygotował promocję dla wszystkich pań – bilety w cenie 8 zł. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. 

 

Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami

Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami

8 marca, godz. 17.00, Teatr Muzyczny Capitol, ul. Piłsudskiego 67, bilety: 20/40 zł

Spektakl „Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami” opowiada o fenomenie trójki artystów amerykańskich, będących u szczytu kariery na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. To Frank Sinatra, Sammy Davis Junior i Dean Martin. Ich trio nosiło nieformalną nazwę Rat Pack i elektryzowało widownie wielkich sal koncertowych, rewii i kabaretów. Na scenie Teatru Muzycznego Capitol zabrzmią największe przeboje tria Rat Pack, takie jak „Everybody loves somebody”, „Fly me to the moon”, „New York, New York” czy „Mambo Italiano”. Trzej aktorzy wraz z triem śpiewających i tańczących aktorek wystąpią z towarzyszeniem big-bandu wzorowanego na orkiestrach swingowych.

 

Trzy x łóżko

Trzy x łóżko

8 marca, godz. 17.00, Wrocławski Teatr Komedia, pl. Teatralny 4, bilety 50 zł

On i Ona, mąż i żona w alkowie. Trzy potyczki, trzy ważne rozmowy, trzy przełomowe momenty w życiu pewnej pary. A wszystko pod jedną kołdrą. Gdyby pokusić się o stworzenie rankingu mebli, które odgrywają najważniejszą rolę w życiu człowieka, bez wątpienia łóżko znalazłoby się w ścisłej czołówce. Trzy odsłony, trzy noce, trzy momenty z ich życia, trzy punkty zwrotne – okazuje się, że tyle wystarczy, by opowiedzieć zabawną historię o pewnej parze. To małżeńska komedia, która łączy lekkość stylu i żartu z pytaniami w tonie serio (np.: „Co jest lepsze: być piersiami reklamy społecznej czy twarzą wieprzowiny?"), przeplatając – jak w życiu – śmiech z powagą.

 

Być kobietą

Być kobietą

8 marca, godz. 17.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6, wstęp wolny (wejściówki w Dziale Programowym CKWZ)

CKWZ zaprasza na specjalną imprezę z okazji Dnia Kobiet. W programie: koncert w wykonaniu Katarzyny Falkowskiej (wokal, skrzypce) i Bartosza Domagały (gitara), ekspozycja kapeluszy, które będzie można także kupić, a także warszaty z podstaw projektowania mody.

 

Dzień Kobiet w DA Redemptor

Dzień Kobiet w DA Redemptor

8 marca, godz. 17.30, Duszpasterstwo Akademickie Redemptor, ul. Wittiga 10, zapisy przez formularz na: http://da.redemptor.pl/

Zaproszenie dla wszystkich Pań do udziału w specjalnie przygotowanym wielowymiarowym widowisku kulinarno-artystyczno-muzycznym, które odbędzie się w siedzibie DA Redemptor. 

 

Dzień Kobiet z operą i operetką

Dzień Kobiet z operą i operetką

8 marca, godz. 18.00, Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a, bilety: 30-70 zł (www.kupbilecik.pl i na godzinę przed koncertem)
Gala operowo-operetkowa z udziałem plejady znakomitych artystów operowych. Program zatytułowany „Tenor i jego Divy” to kwitesencja najpiękniejszych utworów europejskich kompozytorów. Repertuar został dobrany specjalnie z myślą o wszystkich Paniach z okazji ich święta. Nie zabraknie wielu muzycznych niespodzianek w gwiazdorskiej obsadzie. Podczas wieczoru zaprezentują się znakomici śpiewacy, którzy wykonają najpiękniejsze arie. Dodatkowo duety oraz ansamble z oper i operetek znakomitych kompozytoów, jak: G. Verdi, R. Leoncavallo, J. Strauss, G. Bizet, G. Puccini, S. Moniuszko, F. Lehar, E. Kalman i wielu innych. Nie zabraknie popisowych pieśni neapolitańskich, którymi najwięksi tenorzy świata podbijali wielkie sceny operowe, poruszających dzieł traktujących o miłości pięknej i okrutnej, a także heroin operowych twórców XX-wieku.  
Dla każdej z Pań przewidziana jest niespodzianka!
 
Guitar sounds jazzy

Guitar sounds jazzy

8 marca, godz. 18.00, Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, bilety 20/30 zł

Jakub Kościuszko w Guitar sounds jazzy rozpocznie cykl koncertów Podróże Po Strunach im. Marka Długosza. Występ będzie jednocześnie premierą jego najnowszej płyty pod tym samym tytułem. Ci, którzy słyszeli już artystę, nie będą mieć wątpliwości, że „lekkie, lotne” brzmienie gitary nie jest w jego przypadku jedynie obietnicą. Brawurowy, perfekcyjny, wyśmienity, wrażliwy wirtuoz gitary – takimi przymiotnikami określany jest przez krytyków Jakub Kościuszko. Wszyscy, którzy będą chcieli „zabrać koncert do domu”, będą mogli nabyć na miejscu album Guitar sounds jazzy wraz z autografem artysty.

 

Moralność pani Dulskiej 2

Moralność pani Dulskiej 2

7 marca godz. 19.00, 8 marca, godz. 18.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3 (wejście od Świdnickiej 28), bilety: 35/25/20 zł

Gabriela Zapolska wprowadziła do polskiego teatru postać, która niezmiennie stroi różne miny, przybiera różne pozy, ale wciąż jest tą samą bohaterką społecznej tragifarsy. Okazuje się, że współczesność, mimo ogromnego postępu cywilizacyjnego i rozwoju ludzkiej samoświadomości, nie wyeliminowała kołtuństwa i moralnej hipokryzji z mieszczańskiej mentalności. Taką „gębę” współczesnej polskiej mieszczanki twórcy spektaklu dostrzegli również w stosunku do wszelkiej odmienności, tej niechcianej, odrzuconej, wyrzuconej poza… Na gorzką diagnozę moralnej kondycji polskiego społeczeństwa i współczesnej dulszczyzny zapraszają twórcy tragifarsy „Moralność pani Dulskiej 2”, gwarantując przy tym wspaniałą zabawę.     

 

„Z podszeptu muz” – Inkarnacje kobiecości

„Z podszeptu muz” – Inkarnacje kobiecości

7 marca, godz. 18.00, Klub Pod Kolumnami, pl św. Macieja 21, wstęp wolny
„Z podszeptu muz” to nazwa nowego cyklu spotkań miłośników literatury i muzyki, którego inauguracja odbędzie się w sobotę, 7 marca. Bohaterami wieczoru będą: wybitny polonista i znawca meandrów kultury dr hab. Bogusław Bednarek oraz muzyk i kompozytor Martin Złotnicki, zaś tematem przewodnim ich literacko-muzycznej opowieści: „inkarnacje kobiecości”. Profuzja słowa i dźwięku mistrza retoryki i wirtuoza gitary w marcowej gawędzie o fascynującym fenomenie kobiecości z pewnością będzie wykwintną ucztą dla miłośników elitarnej sztuki. 

 

Andrzej Poniedzielski – „Life?”

Andrzej Poniedzielski – „Life?”

7 marca, godz. 18.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety: 40/50 zł
Premiera płyty! Na scenie wrocławskiego Impartu odbędzie się pierwsza publiczna prezentacja najnowszej, autorskiej płyty Andrzeja Poniedzielskiego pt.  „LIFE?”. W roku 2014 Andrzej Poniedzielski obchodził 60-lecie urodzin, a w bieżącym świętuje 40-lecie pracy twórczej. Oba jubileusze były pretekstem do powstania nowego programu, który znalazł się na płycie, a jest zapisem spektaklu w warszawskim teatraze Ateneum z grudnia 2014. W programie wrocławskiego koncertu znajdą się na pewno nowe piosenki, ale też skecze, wiersze i autorskie komentarze. Dużo humoru, ale i wzruszeń. Jak obiecuje artysta, będzie: SING, SPRING & DRINK...

 

Koncert: Nieokiełznany żywioł

Koncert: Nieokiełznany żywioł

7 marca, godz. 18.00, NFM, sala koncertowa Filharmonii, ul. Piłsudskiego 19, bilety: 20/50 zł
Wykonawcy koncertu: Christian Danowicz – dyrygent, Giovanni Sollima – wiolonczela, NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna. W programie: O. Respighi Antiche danze ed arie per liuto, L. Boccherini Koncert wiolonczelowy G-dur G 480, Ritirata Notturna da Madrid  
G. Sollima LB Files (Luigi Boccherini).

 

Dzień Kobiet z Krzysztofem Zalewskim

Dzień Kobiet z Krzysztofem Zalewskim

8 marca, godz. 19.00, Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)
Muzyk, kompozytor, autor tekstów, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Wygrał drugą edycję Idola. Występował na scenie w składach zespołów: Nosowska, HEY, Muchy, Japoto czy BRODKA. Skoponował również wraz z Budyniem z zespołu Pogodno piosenki do filmu „Jeż Jerzy”. W zeszłym roku powrócił z rockową, autorską płytą ZELIG. Był jedną z twarzy ostatniej edycji jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce, trasy Męskie Granie. 
 

 

Magdalena Zawartko „O kobietach”

Magdalena Zawartko „O kobietach”

8 marca, godz. godz. 19.00, klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, bilety: 25/15/10 zł

 

Koncert „O kobietach” to mieszanka stylów, barw, twarzy, emocji, czyli wszystkiego, co składa się na tak niezwykłą istotę, jaką jest kobieta. Niekiedy spokojna i melancholijna, zaraz dynamiczna i wybuchowa, czasem rozsądna, niekiedy roztrzepana, ale zawsze z zapasem masek w kieszeni, które w umiejętny sposób potrafi wykorzystać. Magdalena Zawartko to artystka, która nie boi się wyzwań. Wokalistka jazzowa (współpracuje m.in. z Piotrem Wojtasikiem, Włodkiem Pawlikiem. Billy Hartem, Billy Harperem) z dyplomem śpiewaczki operowej. Taką artystyczną duszę ujarzmiać będą na scenie muzycy współpracujący z czołówką polskiej i europejskiej sceny jazzowej: Dominik Gawroński –trąbka, flugelhorn, Paweł Kukuła – piano, Grzegorz Piasecki – kontrabas. W repertuarze zarówno klasyka polskiej piosenki, jak i znane melodie filmowe w pięknych, oryginalnych aranżacjach.

 

Ewa Bem – koncert

Ewa Bem – koncert

7 marca, godz. 19.00, Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10, bilety: 75/90 zł

Ewa Bem w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych. Niezapomniane przeboje i muzyczne niespodzianki. Niepowtarzalny, ciepły głos. Sceniczna charyzma i autentyczność. Ewa Bem to kobieta nietuzinkowa. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Pierwsza Dama Polskiego Jazzu na wrocławski koncert zaprosiła wyjątkowych muzyków: Andrzeja Jagodzińskiego, Roberta Majewskiego, Adama Cegielskiego i Czesława Bartkowskiego. W ich wykonaniu usłyszymy największe przeboje Ewy Bem oraz muzyczne nowości i niespodzianki. 

 

Edyta Geppert – recital w Radiu Wrocław

Edyta Geppert – recital w Radiu Wrocław

8-9 marca, godz. 19.00, Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10, bilety: 85/100 zł
Recital Edyty Geppert został przygotowany wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza. Wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital to znakomita okazją do spotkania z jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

 

Joplin – spektakl

Joplin – spektakl

6-8 marca, godz. 19.00, Teatr Muzyczny Capitol, ul. Piłsudskiego 67, bilety: 39/49 zł

Opowieść o jednej z największych gwiazd światowej sceny muzycznej lat 60. Intensywna, trwająca zaledwie trzy lata kariera muzyczna Janis Joplin oraz nawarstwiające się problemy psychiczne związane z wrażliwością natury i uzależnieniem od narkotyków i alkoholu stają się tematem o niezwykłym potencjale dramaturgicznym. Scenariusz spektaklu oparty jest na dramacie Larsa Norena „Krąg Personalny 3:1” oraz wspomnieniach Myry Friedman o Janis Joplin pt. „Żywcem pogrzebana”.

 

Klaps! 50 twarzy Greya

Klaps! 50 twarzy Greya

5-7 marca, godz. 19.30, Teatr Polski, Scena J. Grzegorzewskiego, ul. Zapolskiej 3, bilety: 85/130 zł

E.B. Janet, księgowa, która na weekend zostaje sama w domu, przy butelce wina zaczyna opisywać swoje fantazje seksualne. Ich bohaterami są Grey, czyli młody, przystojny i bogaty mężczyzna i Natasha – młodsza wersja E.B. Janet. Im więcej wina wypija księgowa, tym szybciej, goręcej i namiętniej dzieje się na scenie. Ale wbrew oryginałowi, „Klaps!” nie jest przysłowiowym Harlequinem, to raczej znakomita zabawa konwencją i nieustanne puszczanie oka do widza. Okraszone dodatkowo świetnymi piosenkami, m.in. z filmu „Kabaret” czy z repertuaru Enrique Iglesiasa. Spektakl wyreżyserował mieszkający w Polsce Kanadyjczyk John Weisgerber, dekoracje i kostiumy zaprojektowała Paulina Czernek, ale cichym bohaterem sukcesu tej inscenizacji jest tłumacz. To Bartosz Wierzbięta – człowiek, który brawurowo przełożył na język polski dialogi do takich hitów, jak „Szrek” czy „Madagaskar”. Występują: Magdalena Lamparska, Marta Walesiak, Mateusz Damięcki.

 

WidziMiSie, czyli jazz zamiast goździka

WidziMiSie, czyli jazz zamiast goździka

8 marca, godz. 20.00, Collosseum Jazz Caffe, ul. Piotra Skargi 18a, bilety: 15 zł
Tradycyjny już projekt muzyczny w wykonaniu doskonałych muzyków grupy WidziMiSie – Jazz Zamiast Goździka, specjalnie dla Pań. Tego nie wolno ominąć, jeśli choć troszkę lubicie jazz. Pamiętajcie tych zacnych panów można zobaczyć tylko z tej okazji i w murach Colloseum Jazz Caffe. Grają: Marcin Stankowski – trąbkaAndrzej Rayski – pianoTomasz Grabowy – basJerzy Łaba – perkusja.

 

Liroy & SteamLove – koncert

Liroy & SteamLove – koncert

7 marca, godz. 20.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety: 35/45 zł
Legenda polskiego rapu powraca na scenę! Z okazji 20-lecia wydania płyty „Alboom” z legendarnym „Scyzorykiem”, LIROY wyrusza w ogólnopolską trasę koncertową. Płytę „Alboom”, wydaną w 1995 r., zakupiło ponad pół miliona fanów, krążek osiągnął największy sukces komercyjny w historii polskiego rapu. W tym roku przypada także 20-lecie trasy koncertowej, na którą Liroy zaprosił m.in. zespoły Wzgórze Ya-Pa 3 i Kaliber 44.
Dużo nowych utworów również w tym roku! Z Liroyem zagra liveband SteamLove – profesjonalna ekipa znakomitych muzyków.
 

 

Mayday 2 – spektakl

Mayday 2 – spektakl

7 marca, godz. 20.00; 8 marca, godz. 18.30, Wrocławski Teatr Komedia, pl. Teatralny 4, bilety: 70 zł, 50 zł (ulgowy)

Dalszy ciąg przygód taksówkarza bigamisty, który za wszelką cenę próbuje ukrywać swoje podwójne życie. W spektaklu, obok dobrze już znanych bohaterów, pojawiają się całkiem nowe postaci, w tym przede wszystkim dwójka dzieci Johna, każde z innego związku. Sytuacja staje się dramatyczna, gdy nastoletnia córka bohatera (z małżeństwa z Barbarą) i jego syn (z małżeństwa z Mary) poznają się przez internet... 

 

Kolorowe samochody w Magnolia Park

Kolorowe samochody w Magnolia Park

24 lutego – 8 marca, głosowanie do 7 marca, godz. 21.00; finał: 8 marca
Na wystawie „Kolorowe samochody” zaparkowały m.in. Jaguar XF, Jeep Renegade, Land Rover Discovery Sport i Citroen Cactus. Nie zabraknie rynkowych nowości: Kia Sportage czy Nissana X-TRAIL. Swoją premierę będą miały takie modele, jak Hyundai i20, nowy Opel Corsa, nowy Ford Mondeo i Fiat 500X. Które auto zasłuży na tytuł Najbardziej Kobiecego Auta 2015? O tym zadecydują klienci Magnolia Park. Wszyscy, którzy wrzucą swój głos do specjalnej urny w punkcie informacyjnym i wymyślą najciekawsze hasło reklamowe dla Najbardziej Kobiecego Auta 2015, będą mogli wygrać samochód na weekend z pełnym bakiem do wykorzystania. Zwycięzcę i Najbardziej Kobiece Auto minionego roku poznamy już 8 marca. Regulamin konkursu będzie dostępny w punkcie informacyjnym oraz w siedzibie organizatora.
 

 

Dzień Kobiet na strzelnicy dla par

Dzień Kobiet na strzelnicy dla par

7 marca, godz. 9.00-21.00, strzelnica zamknięta w centrum miasta, bilety: 199 zł od pary

Zapisy oraz rezerwacje na strzelnicę uzgadniane telefonicznie: 695 25 85 89, 601 70 50 47. Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę wynosi maks. 60 minut lub do wyczerpania amunicji. Istnieje możliwość zakupienia dodatkowej amunicji w cenie 2 zł/1 sztuka. Uwaga! OFERTA skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich. Zamknięta strzelnicy w centrum Wrocławia, prowadzący instruktor strzelectwa sportowego. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwać będą doświadczeni instruktorzy. Organizator zapewnia: podstawowe szkolenie strzeleckie z zasad użytkowania broni palnej oraz podstawowych technik strzeleckich; indywidualnego instruktora; ochronę wzroku i słuchu. 

Zgłoś uwagę