Wrocław na weekend - 21-23 listopada

Jesień wcale nie musi być nudna! W ten weekend miasto nie zasypia: od piątku do niedzieli m.in. Dzień Życzliwości, Jarmark Bożonarodzeniowy, festiwal snowboardowy, festiwal gier planszowych. W sobotę mnóstwo propozycji dla dzieci: warsztaty czy filmy, a dla wrocławian 16+ Chór Komentujących Wrocławian. W niedzielę m.in. Jazz morning Kids!, czyli ostanie jazztopadowe poranki w Kinie Nowe Horyzonty.


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie? Skorzystaj z naszego formularza:

Sobota, 22 listopada 2014r.

 

Festiwal samochodowych nowości

Festiwal samochodowych nowości

do 23 listopada, Galeria Dominikańska

Gwiazdą imprezy będzie „sportowy samochód przyszłości” BMW I8. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć również najnowsze premiery 2014 roku m.in.: Citroena Cactus, Nissana Pulsar, Nissana X Trail, Jeepa Renegade, Volkswagena Up Cross, najnowszego Peugeota 508, Volkswagena New Beetle R Line czy Fiata Freemont Cross.

Dodatkowo dla wszystkich fanów motoryzacji przygotowano również specjalne fotograficzne wystawy tematyczne: 50 Kultowych Motocykli oraz wystawę samochodów sportowych WRC.

 

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

sobota-niedziela

Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji i zapisy: tel. 696 355 603. Tematy i harmonogram wycieczek:

 • Zwiedzanie Starówki - sobota, godz. 9.00-12.00
 • Wycieczka od Rynku do Sky Tower - niedziela, godz. 9.00-11.00

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

godz. 10.00-21.00, Rynek/ul. Świdnicka

Na jarmarku będziemy mogli kupić regionalne, tradycyjne pyszności, jak i znaleźć ciekawe inspiracje na prezent z różnych stron świata.

Tradycyjnie już brama Jarmarku Bożonarodzeniowego stanie na ulicy Świdnickiej, a drewniane domki ubarwią niemal cały wrocławski Rynek. Znajdziemy w nich regionalne, tradycyjne pyszności jak i ciekawe inspiracje na prezent dla bliskich. We Wrocławiu zaprezentują się wystawcy z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska, ale także innych krajów: Francji, Austrii, Niemiec, Węgier, Czech, Litwy, Peru, Turcji i Hiszpanii.

Wszystko o jarmarku.

 

IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych – WROCŁAW GAMES FEST 2014

IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych – WROCŁAW GAMES FEST 2014

sobota godz. 10.00-20.00, niedziela godz. 10.00-18.00, Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu, ul. Kraińskiego 1, wstęp wolny

Osiemnaście godzin doskonałej zabawy, wiele konkursów, turniejów, stosy nagród i gier w wypożyczalni. Nie zabraknie rodzimych wydawców, najnowszych światowych premier czy warsztatów dla twórców gier planszowych.

W ofercie: najbogatsza w Polsce wypożyczalnia gier – ponad 600 różnych tytułów, najnowsze światowe premiery, polskie wydawnictwa prezentujące swoje najnowsze tytuły, konkursy, turnieje i nagrody.

Więcej szczegółów www.facebook.com/StowarzyszenieDrugaRunda

 

 

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

od godz. 10.00, Centrum Edukacyjne "FasTracKids", Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1

Centrum Edukacyjne "FasTracKids? w Sky Tower zaprasza na zajęcia weekendowe:

 • FasTracKids Core (wiek 4-6, zajęcia w języku angielskim)
 • FasTracKids Workshops (wiek 3-6, zajęcia w języku angielskim i polskim)

Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija kluczowe umiejętności uczenia się takie jak myślenie krytyczne i twórcze, komunikację oraz współpracę w celu kompleksowego przygotowania dziecka do szkoły i życia. Pierwsza lekcja FasTracKids Core gratis. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy potwierdzić udziału w zajęciach przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem na adres wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Klub Małego Naukowca - laboratorium koloru

Klub Małego Naukowca - laboratorium koloru

Centrum Edukacyjne Technoludek, Budynek Delta Wrocławskiego Parku Technologicznego, ul. Duńska 9, koszt 20 zł/1 h

Tym razem najmłodsi poznają tajemnicę kolorów.

Zajęcia dla dwóch grup wiekowych:

 • godz. 9.00 dziec 3-5 lat
 • godz. 10.15 dzieci w wieku 6+

Rezerwacje: anna.wojsa@technologpark.pl, tel. 781 871 603

 

 

Bezpłatne zajęcia i warsztaty \" data-mce-src=

Bezpłatne zajęcia i warsztaty "Sprawność i aktywność w każdym wieku" (FTA) Funkcjonalny Trening Akrobatyczny

sobota-niedziela, sala gimnastyczna MCS Stadion Olimpijski ul. Paderewskiego 35

Projekt ma na celu aktywizację, popularyzację i edukację w zakresie sportu i szeroko pojętej aktywności ruchowej, poprzez elementy akrobatyki, rekreacji ruchowej oraz treningu funkcjonalnego. FTA skierowany jest do amatorów jak i osób mających większe pojęcie na temat treningu. Udział w zajęciach i warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Grupa Początkująca:
22-11-2014 godz. 15.00-17.00
23-11-2014 godz. 15.00-17.00
Grupa średnio-zaawansowana:
21-11-2014 godz. 09.00-11.00
22-11-2014 godz. 09.00-11.00

29-30 listopad łączone warsztaty (informacje dot. harmonogramu i zapisów dostępne na fb).

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

godz. 8.00, Hala Orbita i ul. Spiska

W każdą sobotę i niedzielę od godz. 8.00 do 10.00 na lodowiska przy ul. Wejherowskiej i Spiskiej będzie WSTĘP WOLNY dla wszystkich przedszkolaków i uczniów wrocławskich szkół, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich).

Więcej o lodowiskach.

 

Gra miejska w Dzielnicy Czterech Wyznań

Gra miejska w Dzielnicy Czterech Wyznań

godz. 10.0-14.00, miejsce spotkania: plac przed synagogą Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, obowiązują zapisy

10.00 i 12.00 Zostań detektywem – międzypokoleniowa gra miejska (o każdej godzinie w trasę mogą wyruszyć trzy grupy; czas trwania: 2 godziny)

Gra dla rodzin – mile widziani rodzice i dzieci oraz dziadkowie lub grupy 6–7 osób.

Celem gry miejskiej będzie rozwiązanie zagadki kryminalnej luźno osadzonej w realiach historycznych miasta. Podczas rozgrywki uczestnicy zapoznają się z legendami wrocławskimi, odnajdą ukryte mury miejskie, odwiedzą dawne karczmy, spotkają się z Aniołem Ślązakiem i Aleksandrem Fredrą. W rozwiązywaniu zagadek pomogą im niekwestionowane postacie i symbole współczesnego Wrocławia, czyli wszechobecne krasnoludki.

Obowiązują zapisy pod adresem karina.osieleniec@onet.eu.

 

Warsztaty kulinarne dla dzieci, w ramach Foof Film Fest

Warsztaty kulinarne dla dzieci, w ramach Foof Film Fest

godz. 11.00, Kino Nowe Horyzonty, wstęp 20 zł

Zajęcia dla dwóch grup wiekowych: 3-6 lat oaz 7-10 lat.

W trakcie warsztatów dzieci mają możliwość w sposób praktyczny nauczyć się przygotowania najprostszych potraw, jak również technik niezbędnych w kuchni. Dodatkowo uczą się prawidłowego nakrywania do stołu, zasad zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa w kuchni oraz nawyku współpracy i wzajemnej pomocy w trakcie realizowania wspólnego celu, jakim jest gotowanie.

Więcej na stronie kina.

 

 Dzień Życzliwości w Humanitarium! [TAŃSZE BILETY]

Dzień Życzliwości w Humanitarium! [TAŃSZE BILETY]

sobota-niedziela, godz. 11.00-18.00, ul. Stabłowicka 147a, bilety: wystawa Szkiełko i oko 10 zł, laboratorium dzieci 10 zł, laboratorium rodzinne – dziecko 10 zł, rodzic 5 zł.

Sobota 22 listopada

• Warsztaty „Pachnące laboratorium” (wytwarzamy perfumy) - młodzi laboranci dowiadują się, w jaki sposób powstają perfumy i czym są olejki eteryczne, godz. 11.15, 12.15, 14.15 i 16.15

• Laboratorium „Szalona piana” dla dzieci w wieku 5–10 lat – dzieci wytworzą kolorową pachnącą pianę, godz. 13.15 i 15.15

• Warsztaty „Kule kąpielowe” dla seniorów – pokazane zostanie można stworzyć kule kąpielowe ze środków spożywczych dostępnych w każdym domu, godz. 17.15.

 

 

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztaty

Dziecięce Studio Architektury - jesienne warsztaty

godz. 11.00-13.00, Centrum Poznawcze przy Hali Stulecie, pojedyncze zajęcia 35 zł, ilość miejsc ograniczona - obowiązują zapisy

Nowy cykl spotkań: „Archikosmos – projekty przyszłości” pokaże dzieciakom niezwykłe, inteligentne i wielofunkcyjne architektoniczne konstrukcje przyszłości, miejskie utopie i budowle marzeń – powietrzne, podziemne, podwodne, kosmiczne - oraz odpowie na pytania: gdzie, dlaczego i jak będą mieszkać ludzie w niedalekiej i odległej przyszłości?

 • 22.11 -  Wśród koralowych raf: głębinowe projekty.

Terminy pozostałych warsztatów.

 

Wrocław Fashion Meeting

sobota-niedziela, godz. 11.00-20.00, Stadion Wrocław – Klub Biznesowy, al. Śląska 1, bilety po 15 zł i 25 zł

To jedno z największych wydarzeń modowych w kraju, skupiające uwagę wielbicieli mody, projektantów, trendsetterów i blogerów.Swoje oryginalne kolekcje przedstawi blisko stu projektantów. Imprezie będą towarzyszyły pokazy mody, konkurs stylizacyjny „Stylowy Wrocław”, bezpłatne konsultacje ze stylistami i wizażystami, a także konkursy dla uczestników.

W ofercie również unikatowe dzieła handmade, miłośnicy nieprzeciętnej biżuterii, dodatków oraz oryginalnego designu będą mieli okazję do spotkania z wieloma artystami, którzy podczas imprezy otworzą swoje tymczasowe butiki. Więcej o imprezie.

 

  
 Festiwal snowboardowego GO*POW

Festiwal snowboardowego GO*POW

Jedenaście filmów snowboardowych i freeski, strefa jibbingu ze śniegiem, warsztaty teoretyczne i praktyczne, wystawa fotografii, zagraniczni goście, konkursy i cała masa innych atrakcji – tak w skrócie zapowiada się druga edycja wrocławskiego festiwalu snowboardowego GO*POW, który w weekend, 21-23 listopada odbędzie się we Wrocławiu.

Sobota, Browar Mieszczański, godz. 10.00 - 4.00

W programie m.in. podwórkowa strefa jibbów (10.00-17.00), warsztaty (10.00-16.00; RehaSnow – zdrowo przed, na i po snowboardzie, konserwacja sprzętu, akrobatyka), filmy (16.00-00.30), muzyka (22.00-4.00) i scena muzyczna (Red Bull – Break da Funk SoundSystem, My Head Is Dubby, DJ Kabak)

Niedziela, Klubokawiarnia Mleczarnia, godz. 11.00 - 18.00

Śniadanie, w planie: śniadanie, chill, film, spotkania z riderami/warsztatowcami/filmowcami.

Więcej o festiwalu.

 

MArci i przyjaciele - warsztaty z elementami j. hiszpańskiego

Marci i przyjaciele - warsztaty z elementami j. hiszpańskiego

godz. 11.00, Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5, wstęp 15 zł

Marci jest kosmitą, który przybył do Polski rakietą, która rozbiła się na kawałki. Aby móc wrócić do swojej rodziny i przyjaciół potrzebuje wszystkich części swojej rakiety. Ale żeby móc je wszystkie posklejać, potrzebuje specjalnego kleju: WYOBRAŹNI. Jeśli masz bujną wyobraźnię i chcesz poznać Marci – zapraszamy!
Distribución del tiempo. Plan godzinowy.
11.00-12.00. Niños pequeños. Dzieci młodsze (4-6 lat)
12.00-12.15. Descanso. Przerwa, odpoczynek.
12.15-13.15. Niños grandes. Dzieci starsze (7-10 lat).

 

1. Sauna Festival w Aquapark Wroćław

1. Sauna Festival w Aquapark Wrocław

Do udziału w festiwalu uprawniają bilety wstępu do Saunarium

W aquaparku zagoszczą wybitni saunamistrzowie, którzy zaprezentują autorskie ceremonie zapachowe, przygotowane specjalnie na tę okazję. 

Gwiazdą wydarzenia będzie jeden z najbardziej utytułowanych mistrzów saunowania – Malezyjczyk Lay Ong Pang. Obok Panga, mistrzowskie ceremonie zaprezentują również najlepsi polscy saunamistrzowie. Swoje pokazy przygotowała gospodyni - Joanna Feifer, Dawid Bochen, Ryszard Rak, Mateusz Malinowski oraz Krzysztof Chruściński, Joanna Kruła, Sandra Jóźwik, Mateusz Wiatrowski i Łukasz Radziszewski.

W programie ponadto występy artystyczne, zajęcia jogi w saunach oraz liczne niespodzianki.

 

Perły architektury w Parku Handlowym Bielany

Perły architektury w Parku Handlowym Bielany

od 21 do 30 listopada w godzinach otwarcia centrum

Między 21 a 30 listopada w Parku Handlowym Bielany będzie można zobaczyć niezwykłą wystawę miniatur znanych budowli. Organizatorzy pokażą 6 obiektów: Krzywą Wieżę, Statuę Wolności, Big Bena, Tower Bridge, Bramę Brandenburską oraz brukselskie Atomium.

Miniatury nie były nigdy pokazywane poza parkiem miniatur „Budowle Świata” w Mysłakowicach koło Karpacza. Wystawa będzie więc wyjątkową okazją, by po raz pierwszy obejrzeć je we Wrocławiu i poznać arcydzieła architektury, bez konieczności wybierania się w daleką podróż. Makiety budowli wzbogacą figurki ludzi, które zobrazują rzeczywistą wielkość obiektów.

 

Kuchnia + Food Film Fest - przegląd filmów poświęconych gotowaniu, sztuce kulinarnej

Kuchnia + Food Film Fest - przegląd filmów poświęconych gotowaniu, sztuce kulinarnej

piątek-niedziela, Kino Nowe Horyzonty

Tegoroczny program zamyka się w ośmiu blokach filmowych, w których zostanie pokazanych 13 produkcji.

22 listopada, sobota

godz. 11.00

 • warsztaty kulinarne dla dzieci (3-6 lat)
 • warsztaty kulinarne dla dzieci (7-10 lat)

cena biletu: 20 zł

 • godz. 15.00 w zestawie: Dashi – esencja Japonii; Shoyu i sekrety japońskiej kuchni
 • godz. 17.00 Gotowane i surowe - kulinarna podróż po Tajwanie
 • godz. 19.30 w zestawie: Cook It Raw 2013 - Charleston; Na tropach generała Tso

 

Chór Komentujących Wrocławian

Chór Komentujących Wrocławian

godz. 12.00, Teatr Muzyczny Capitol, ul. Piłsudskiego 67 – wejście od frontu

Pamiętacie Chór Narzekań Mieszkańców Wrocławia na 29. PPA? Teraz idziemy krok dalej. Chór Komentujących Wrocławian to zaproszenie dla mieszkańców do komentowania wrocławskiej rzeczywistości poprzez twórczość i chóralny śpiew.
Organizatorzy zapraszają wrocławian powyżej 16. roku życia. Chór będzie spotykał się regularnie na próbach, a pierwszy publiczny występ planowany jest w najbliższych miesiącach. Na rok 2015 przewidujemy 6 występów, czyli 6 pieśni, później śpiewająco wejdziemy w rok 2016 i wielokrotnie skomentujemy Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury.

 

\" data-mce-src=

"Spacerkiem w samo południe"

godz. 12.00, spotkanie w samo południe przed Kamieniczka Małgosia, bilet - cegiełka od 5 do 10 zł

Fundacji TURYSTYCZNY POMost zaprasza na wycieczkę pt. "Spacerkiem w samo południe". Spacer poprowadzi  Przemek Szalewicz i Alina Filipowicz.

Temat spaceru "Historia kościoła św. Elżbiety na przykładzie wybranych płyty epitafijnych".

Pieniądze z biletów przeznaczone zostaną na wspieranie inicjatyw fundacji. Rezerwacja telefoniczna 600 687 338.

 

Wystawa malarstwa i grafiki: GIERAGA 2014

Wystawa malarstwa i grafiki: GIERAGA 2014

środa- sobota, godz. 13.00-19.00 ART GALLERY, ul. Staromłyńska 4, wystawa czynna do 4 grudnia 2014.

Mistrz kształtu i światła, abstrakcjonista i geometrysta, Andrzej Gieraga, prezentuje swój malarski dorobek we wrocławskiej mia ART GALLERY. Wystawa prac z lat od 2006 do najnowszych: przekrój prac artysty od małych grafik (m.in akwaforty, reliefy, mezzotinty) po duże malarskie realizacje reliefowe, w tym autorskie tonda. W sumie ponad 80 obiektów w niezwykłej industrialnej przestrzeni z widokiem na Odrę, przy ul. Staromłyńskiej 4 - nowym miejscu sztuki na mapie Wrocławia.

 

Tydzień Edukacji globalnej w Ekocentrum - Indie w EkoCentrum

Tydzień Edukacji globalnej w Ekocentrum - Indie w EkoCentrum

godz. 14.00-19.00, Ekocentrum, ul. św. Wincentego 25 A,C, wstęp wolny

W programie warsztat i pokaz hinduskiej sztuki walki Kalarippayyatu, warsztat tańca bharatanahyam, warsztaty recyklingowe dla dzieci oraz opowieści o Indiach - tradycjach i zwyczajach.

* //KALARIPPAYYATU//
Kalarippajattu pochodzi z południowoindyjskiego stanu Kerala i często uważane jest za najstarszą sztukę walki na świecie. Regularna praktyka kalarippajattu pozwala osiągnąć elastyczność, zwinność i koordynację ciała.
* //BHARATANATYAM//
to jeden z najstarszych tańców klasycznych w Indiach. Był to taniec religijny, który narodził się na południu Indii w stanie Tamil Nadu i początkowo był wykonywany jedynie w świątyniach przez zawodowe tancerki DEVADASI "służki boga".

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą wygodnych strojów do ćwiczeń. Szczegółowy program na www.ekocentrum.org.

Indyjski Słoń - warsztaty recyklingowe dla dzieci. W trakcie zajęć powstaną recyklingowe indyjskie słonie zajmujące specjalne miejsce w religijnej i codziennej kulturze Indii. Zapoznamy się z różnymi technikami tworzenia słoni z surowców wtórnych - będzie collage i słonie przestrzenne a także słonie breloki i broszki.

 

Dzień Życzliwości w Kinie Nowe Horyzonty

Dzień Życzliwości w Kinie Nowe Horyzonty

14.00 Pokaz filmu „Odlot”, reż. Pete Docter, Bob Peterson, film animowany, prod. USA 2009, 96’

Po filmie międzypokoleniowy turniej gier planszowych. W kinie pojawią się także seniorzy z Klubu Seniora „Nowy Dwór”, którzy wręczać będą własnoręcznie zrobione słoneczniki. Na I piętrze odbędzie się wspólne świętowanie z okazji Dnia Życzliwości.

Na wszystkie projekcje obowiązuje cena specjalna: 12 zł (warsztaty po projekcji nie są dodatkowo płatne).

 

One Love Sound Fest 2014

One Love Sound Fest 2014

godz. 15.30- 4.00, Hala Stulecia, bilety: 100 zł do 21.11.2014r., 120 zł w dniu festiwalu

Największy halowy festiwal reggae w Europie. Profil artystyczny One Love Sound Fest zdecydowanie przełamuje panujące schematy festiwalowe. Artyści prezentują najświeższe, najbardziej ambitne i ekscytujące projekty z całego świata. Festiwalowa publiczność może zatem spodziewać się prawdziwej uczty dźwięków reggae, roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music, a także cyfrowych eksperymentów.
22 listopada zagrają m.in.: Nneka (Nigeria), Alpga Blondy & The Solar System (Wybrzeże Kości Słoniowej/Francja), Patrice (Niemcy), Mellow Mood (Włochy), Mesajah (Polska), Bob One & Bas Tajpan (Polska), Junior Stress (Polska).

 

VI Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej

VI Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej

22 listopada, Biuro Festiwalowe IMPART 2016, ul. MAzowiecka 17

 • godz. 16.00 Wieczór poezji Białoruskiej. Swoje najlepsze utwory przeczytają poeci: Uładimir Arlou, Andrej Chadanowicz , Tacciana Niadbaj i Lavon Barszczeuski. 
 • godz. 18.00 Spektakl „Czarnobyl” teatru „Kryly Halopa”. Misją teatru jest obudzenie świadomości społecznej i przekonanie ludzi do rozmowy o tragedii, która mimo upływu 28 lat, nadal ma wpływ na życie ludzi na Białorusi, Ukrainie iw Rosji.

Dokładny program na zawolnosc.eu. Zysk ze sprzedaży biletów na koncerty zostanie przeznaczony na rehabilitacje byłych więźniów politycznych na Białorusi (na pozostałe imprezy wstęp wolny).

 

Rudolphina1_koncert Ars Cantus

Rudolphina1_koncert Ars Cantus

godz. 18.00, Ratusz, Sala Wielka - Wrocław, wstęp wolny

"Rudolphina 1” jest pierwszym z cyklu koncertów prezentujących dzieła zgromadzone w bibliotece księcia legnicko-brzeskiego Jerzego Rudolfa, będącej jednym z najobszerniejszych zbiorów muzycznych XVII-wiecznej Europy. Podczas występu we wrocławskim ratuszu usłyszymy madrygały, motety i intrady znanego niemieckiego kompozytora Hansa Leo Hasslera w wykonaniu zespołu Ars Cantus z Wrocławia należącego do czołówki europejskich zespołów muzyki dawnej.

 

Koncert NFM Leopoldinum

Koncert NFM Leopoldinum

godz. 18.00, Oratorium Marianum

Günter  Pichler – dyrygent
Christian Danowicz – skrzypce
NFM Leopoldinum - Orkiestra Kameralna

Günter Pichler założyciel i pierwszy skrzypek słynnego Alban Berg Quartett poprowadzi Orkiestrę Leopoldinum.

Choć jeden z najpopularniejszych utworów Haydna – Kwartet smyczkowy F-dur, najprawdopodobniej jest dziełem o wiele mniej znanego Romana Hoffstettera, melodyjności, pełnego uroku frazowania i lekkości rytmu nie powstydziłby się sam Haydn. W trakcie koncertu usłyszmy introdukcję do tego poruszającego utworu.

 

Akbank Jazz Festival presents: Turkey Misirli Ahmet solo & MosaiKOREA

Akbank Jazz Festival presents: Turkey Misirli Ahmet solo & MosaiKOREA

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Południowokoreański, dziewięcioosobowy zespół MosaiKOREA jest jednym z najbarwniejszych zjawisk na rodzimej scenie muzycznej. W ich szamańskiej miksturze specjalności znajduje się XIX-wieczna tradycja, poza którą z chęcią wykraczają.

 

Wrocławska premiera filmu \" data-mce-src=

Wrocławska premiera filmu "Majdan. Rewolucja godności"

godz. 20.00, Dolnośląskie Centrum Filmowe, bilety 20 (normalny) i 17 złotych (ulgowy)

Przejmująca kronika ukraińskiego przewrotu sfilmowanej przez Siergieja Łoźnicę, od lat zarówno w filmach dokumentalnych, jak i fabularnych, eksplorującego problematykę postsowiecką. "Majdan" to przykład czystego minimalistycznego kina, autorski film medytacyjny, opowiadający o rewolucji ukraińskiej 2013/2014 bez komentarza, przemówień polityków, zbędnej symboliki i metaforyki.

 

ANVIL + Scene X Dream + support

ANVIL + Scene X Dream + support

godz. 20.00, Klub Liverpool, ul. Świdnicka 37, bilety 75 zł przedsprzedaż (85 w dniu koncertu)

Legendarny thrashmetalowy ANVIL z Kanady wystąpi w Polsce. To pierwsza okazja by zobaczyć w akcji prekursorów thrash metalu, którzy wywarli wpływ na muzykę Slayer, Anthrax czy choćby Metalliki. Przed Anvil zobaczymy niemiecki zespół Scene X Dream oraz lokalne supporty.

 

Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego - Trio Łódzko-Chojnowski

Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego - Trio Łódzko-Chojnowski

godz. 20.00, klub Łykend, Podwale 37/38

Połączyła ich pasja wspólnej fascynacji osobą i twórczością zmarłego niedawno wybitnego poety, kompozytora i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego. Wspaniały warsztat w połączeniu z bardzo mocnymi, przejmującymi głosami Pawła i Witka wywołują niejedną łzę na twarzach słuchaczy i niejedne ciarki na plecach. Grupa uświetnia wiele oficjalnych uroczystości związanych z jakże trudną i często bolesną historią naszego kraju pozostawiając zawsze w sercach słuchaczy niezatarte wspomnienie i uczucie niedosytu.

 

Sage Francis zarapuje w Firleju

Sage Francis zarapuje w Firleju

godz. 20.00, ul. Grabiszyńska 56, bilety 45 zł w dniu koncertu.

Sage Francis uważany jest powszechnie za jednego z największych współczesnych autorów tekstów hip-hopowych.  Tworzy niezwykle wyraziste narracje, stanowiące najczęściej bezkompromisową krytykę zachodniego świata.

Występ Amerykanina jest częścią serii koncertów „Before Asymmetry”, zapowiadających przeszłoroczny Asymmetry Festival 2015.

 

Niedziela, 23 listopada 2014r.

 

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki piesze z przewodnikiem po Wrocławiu

Wycieczki są bezpłatne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji i zapisy: tel. 696 355 603. . Tematy i harmonogram wycieczek

 • Wycieczka od Rynku do Sky Tower - niedziela, godz. 9.00-11.00

 

Warsztaty kendo

Warsztaty kendo

godz. 9.00-10.30, IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31, wstęp bezpłatny

Wrocławski Klub Kendo Ryushinkai zaprasza dzieci (od lat 5), młodzież oraz dorosłych na warsztaty kendo.
Impreza odbędzie się w IX LO przy ul. Piotra Skargi 29/31 (niedaleko Placu Dominikańskiego), wejście do obiektu sportowego od tylnej strony szkoły.
Na miejscu będzie można również zasięgnąć informacji o naborze do sekcji kendo. Można także przyjść i po prostu popatrzeć na trening. Do udziału w warsztatach wymagany jest luźny strój sportowy.

 

Jazz morning Kids!, czyli jazztopadowe poranki w Kinie Nowe Horyzonty

Jazz morning Kids!, czyli jazztopadowe poranki w Kinie Nowe Horyzonty

godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety dzieci - 12 zł, dorośli - 15 zł

Zestaw bajek opowiadający o przyjemności gotowania i magicznych mocach jedzenia. W programie: Przygody Gapiszona, Przygody Skrzatów, Przygody Bolka i Lolka, Pomysłowy Dobromir, Pies, kot i…

 • Muzycy: Wojciech Romanowski (instrumenty perkusyjne) i Piotr Łyżkiewicz (saksofony)
 • Warsztaty poprowadzi Grupa Baju Baju.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

godz. 10.00-21.00, Rynek/ul. Świdnicka

Na jarmarku będziemy mogli kupić regionalne, tradycyjne pyszności, jak i znaleźć ciekawe inspiracje na prezent z różnych stron świata.

Tradycyjnie już brama Jarmarku Bożonarodzeniowego stanie na ulicy Świdnickiej, a drewniane domki ubarwią niemal cały wrocławski Rynek. Znajdziemy w nich regionalne, tradycyjne pyszności jak i ciekawe inspiracje na prezent dla bliskich. We Wrocławiu zaprezentują się wystawcy z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska, ale także innych krajów: Francji, Austrii, Niemiec, Węgier, Czech, Litwy, Peru, Turcji i Hiszpanii.

Wszystko o jarmarku.

 

IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych – WROCŁAW GAMES FEST 2014

IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych – WROCŁAW GAMES FEST 2014

niedziela godz. 10.00-18.00, Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu, ul. Kraińskiego 1, wstęp wolny

Osiemnaście godzin doskonałej zabawy, wiele konkursów, turniejów, stosy nagród i gier w wypożyczalni. Nie zabraknie rodzimych wydawców, najnowszych światowych premier czy warsztatów dla twórców gier planszowych. W ofercie: najbogatsza w Polsce wypożyczalnia gier – ponad 600 różnych tytułów, najnowsze światowe premiery, polskie wydawnictwa prezentujące swoje najnowsze tytuły, konkursy, turnieje i nagrody.

Więcej szczegółów www.facebook.com/StowarzyszenieDrugaRunda

 

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

od godz. 10.00, Centrum Edukacyjne "FasTracKids", Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1

Centrum Edukacyjne "FasTracKids? w Sky Tower zaprasza na zajęcia weekendowe:

 • FasTracKids Core (wiek 4-6, zajęcia w języku angielskim)
 • FasTracKids Workshops (wiek 3-6, zajęcia w języku angielskim i polskim)

Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija kluczowe umiejętności uczenia się takie jak myślenie krytyczne i twórcze, komunikację oraz współpracę w celu kompleksowego przygotowania dziecka do szkoły i życia. Pierwsza lekcja FasTracKids Core gratis. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy potwierdzić udziału w zajęciach przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem na adres wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Bezpłatne zajęcia i warsztaty \" data-mce-src=

Bezpłatne zajęcia i warsztaty "Sprawność i aktywność w każdym wieku" (FTA) Funkcjonalny Trening Akrobatyczny

sobota-niedziela, sala gimnastyczna MCS Stadion Olimpijski ul. Paderewskiego 35

Projekt ma na celu aktywizację, popularyzację i edukację w zakresie sportu i szeroko pojętej aktywności ruchowej, poprzez elementy akrobatyki, rekreacji ruchowej oraz treningu funkcjonalnego. FTA skierowany jest do amatorów jak i osób mających większe pojęcie na temat treningu. Udział w zajęciach i warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zpisy.

Grupa Początkująca:
23-11-2014 godz. 15.00-17.00
29-30 listopad łączone warsztaty (informacje dot. harmonogramu i zapisów dostępne na fb).

 

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

Kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej i przy ul. Spiskiej

godz. 8.00, Hala Orbita i ul. Spiska

W każdą sobotę i niedzielę od godz. 8.00 do 10.00 na lodowiska przy ul. Wejherowskiej i Spiskiej będzie WSTĘP WOLNY dla wszystkich przedszkolaków i uczniów wrocławskich szkół, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich).

Więcej o lodowiskach.

 

Władca skarpetek -spektakl teatralny dla dzieci

Władca skarpetek -spektakl teatralny dla dzieci

godz. 11.00, Centrum Kultury Wrocław-Zachód, ul. Chociebuska 4-6, bilety 14 zł

Władca Skarpetek to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

Spektakl w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

 Dzień Życzliwości w Humanitarium! [TAŃSZE BILETY]

Dzień Życzliwości w Humanitarium! [TAŃSZE BILETY]

sobota-niedziela, godz. 11.00-18.00, ul. Stabłowicka 147a, bilety: wystawa Szkiełko i oko 10 zł, laboratorium dzieci 10 zł, laboratorium rodzinne – dziecko 10 zł, rodzic 5 zł.

Niedziela 23 listopada

 • Warsztaty „Ciastolina” - z kolorowej masy powstaną różnorodne przedmioty i postacie, godz 11.15, 12.15, 14.15 i 16.15
 • Laboratorium „Domowe CSI” dla dzieci w wieku 5–10 lat, dzieci dowiedzą się m.in., czym jest daktyloskopia i balistyka, godz. 13.15 i 15.15
 • Laboratorium „Izolacja DNA” dla seniorów - w prawdziwych warunkach laboratoryjnych wyizolowane zostanie DNA z komórek pomidora lub cebuli, godz. 17.15

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez stronę internetową

 

Wrocław Fashion Meeting

godz. 11.00-20.00, Stadion Wrocław – Klub Biznesowy, al. Śląska 1, bilety po 15 zł i 25 zł

To jedno z największych wydarzeń modowych w kraju, skupiające uwagę wielbicieli mody, projektantów, trendsetterów i blogerów.Swoje oryginalne kolekcje przedstawi blisko stu projektantów. Imprezie będą towarzyszyły pokazy mody, konkurs stylizacyjny „Stylowy Wrocław”, bezpłatne konsultacje ze stylistami i wizażystami, a także konkursy dla uczestników.

W ofercie również unikatowe dzieła handmade, miłośnicy nieprzeciętnej biżuterii, dodatków oraz oryginalnego designu będą mieli okazję do spotkania z wieloma artystami, którzy podczas imprezy otworzą swoje tymczasowe butiki. Więcej o imprezie.

 

XXX Dolnośląskie Targi Ślubne

XXX Dolnośląskie Targi Ślubne

godz. 11.00-17.00, Hala Orbita, ul. Wejherowska 34

Wśród wystawców m.in. hotele, restauracje, domy weselne, firmy cateringowe, cukiernie, salony ślubne, salony mody męskiej, salony kosmetyczne i fryzjerskie, wizażystów, stylistów, kwiaciarnie/florystki, dekoratorki, fotografów i kamerzystów, jubilerów, sklepy z biżuterią, szkoły tańca, zespoły muzyczne, DJ-ów, konsultantów ślubnych, biura podróży, firmy wynajmujące auta, portale i wydawnictwa branżowe.

 

 Festiwal snowboardowego GO*POW

Festiwal snowboardowego GO*POW

Jedenaście filmów snowboardowych i freeski, strefa jibbingu ze śniegiem, warsztaty teoretyczne i praktyczne, wystawa fotografii, zagraniczni goście, konkursy i cała masa innych atrakcji – tak w skrócie zapowiada się druga edycja wrocławskiego festiwalu snowboardowego GO*POW, który w weekend, 21-23 listopada odbędzie się we Wrocławiu.

Niedziela, Klubokawiarnia Mleczarnia, godz. 11.00 - 18.00

Śniadanie, w planie: śniadanie, chill, film, spotkania z riderami/warsztatowcami/filmowcami.

Więcej o festiwalu.

 

Czytanki w Czekoladziarni

Czytanki w Czekoladziarni

godz. 11.15, ul. Włodkowica 19

Kasia Janekowicz zabierze je w świat wyobraźni. Rodzice w tym czasie będą mogli oddać się słodkiej zadumie nad filiżanka najlepszej gorącej czekolady. Udział w zajęciach jest bezpłatny, na dzieci czeka słodka niespodzianka.

 

Kuchnia + Food Film Fest - przegląd filmów poświęconych gotowaniu, sztuce kulinarnej

Kuchnia + Food Film Fest - przegląd filmów poświęconych gotowaniu, sztuce kulinarnej

Kino Nowe Horyzonty

Tegoroczny program zamyka się w ośmiu blokach filmowych, w których zostanie pokazanych 13 produkcji.

23 listopada, niedziela

 • godz. 9.00-19.00 bazar smakosza w Kinie Nowe Horyzonty
 • godz. 11.00 śniadanie filmowe, cena - 35 zł/os.
 • godz. 15.00 w zestawie: Kawior - czarne złoto; Kobiety i szampan
 • godz. 17.00 w zestawie: Kaiseki – menu Koyamy; El Celler de Can Roca - za kulisami najlepszej restauracji świata
 • godz. 19.30 Uczta

 

Niedzielne spacery z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

Niedzielne spacery z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia

godz. 12.00, bilet: 5 zł/os, ilość miejsc ograniczona
Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza do udziału w cyklu jesiennych spacerów z przewodnikiem w każdą niedzielę o godz. 12.00 przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Harmonogram spacerów w listopadzie 2014:

 • 23.11.2014 - Centrum Technologii Audiowizualnych
 • 30.11.2014 - Obserwatorium astronomiczne Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o śledzenie strony internetowej www.centrumpoznawcze.pl lub o kontakt pod numerem telefonu  71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

 

Niedzielne Poranki Filmowe - Zbóje i intrygi

Niedzielne Poranki Filmowe - Zbóje i intrygi

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, godz. 12.30, wstęp wolny

Podczas najbliższego Niedzielnego Poranka Filmowego znów każdy będzie mógł zostać detektywem, rozwikłać kilka nietypowych spraw i poczuć dreszczyk emocji. Pogram: Szpada, Kość, Zamach, Poligon.

Po bajkach warsztaty przygotowywane we współpracy ze studentami Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP.

 

Coniedzielne warsztaty rodzinne w Muzeum Współczesnym Wrocław

Coniedzielne warsztaty rodzinne w Muzeum Współczesnym Wrocław

godz. 13.30-15.00, I piętro MWW, pl. Strzegomski 2a (bunkier), wstęp wolny

Warsztat składa się z dwóch części. Na początku jest wspólne zwiedzanie aktualnej wystawy, druga część to działania manualne. Każdy warsztat poświęcony jest innemu zagadnieniu. Temat najbliższych warsztatów:

23.11.2014 KWITNĄCE BOMBY
 
Artyści działający w ramach wrocławskiej Galerii Sztuki Najnowszej, których prace możemy zobaczyć w Muzeum Współczesnym Wrocław, dążyli do tego, aby ich sztuka była jak najmocniej związana z rzeczywistością. Dokumentowali codzienne czynności, zwracali baczną uwagę na zwykłe przedmioty, chcieli też mieć wpływ na otaczający ich świat. Przykładem takiego zaangażowanego działania była akcja pod hasłem ,,Przyłączcie się do naszego protestu przeciwko budowie bomby neutronowej”. Nawiązując do niej, w części praktycznej warsztatu wykonamy bomby z nasionami, które rzucone w przestrzeń miasta zakwitną i zmienią mały, szary fragment Wrocławia w kolorowy ogród. Następnie pracując na zaprojektowanych kartach pracy, poddamy osiedlowe podwórka roślinnej metamorfozie.

Zapisy: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

Tydzień Edukacji globalnej w Ekocentrum - Gramy globalnie i Palestyna od kuchni

Tydzień Edukacji globalnej w Ekocentrum - Gramy globalnie i Palestyna od kuchni

godz. 13.00-20.00, Ekocentrum, ul. św. Wincentego 25 A,C, wstęp wolny
 • godz. 13.00-17.00 – Gramy globalnie

Czym jest wirtulalna woda i ile jej zużywasz każdego dnia? Ile kilometrów musi pokonać jedzenie, żeby dotrzeć na Twój stół?  Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi wspólnie podczas gier i zabaw w EkoCentrum! Zapraszamy wszystkie dzieci, rodziców, dziadków - całe rodziny.

 • godz. 18.00 – 20.00  – Palestyna od Kuchni

Film Palestyna od kuchni opowiada historie Palestyńczyków z różnych części Zachodniego Brzegu, którzy angażując się w uprawę, produkcję, gotowanie jedzenia podtrzymują tradycyjny wymiar palestyńskiego sposobu życia, a także stawiają opór izraelskiej okupacji.

Po filmie rozmowy na temat sytuacji w Palestynie oraz smakołyki z kuchni palestyńskiej.

 

Pharoah Sanders

Pharoah Sanders

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Jeden z najważniejszych spadkobierców Coltrane’owskiej tradycji – Pharoah Sanders – to żyjąca legenda, wybitna postać nowojorskiej awangardy, poszukiwacz i charyzmatyczny głos światowego jazzu.

 

Dzień Życzliwości W Centrum Twórczości Dziecka

Dzień Życzliwości W Centrum Twórczości Dziecka

godz. 13.30, Ul. Kuźnicza 29a, wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja

Bezpłatne warsztaty międzypokoleniowe.

 • 13.30 warsztaty teatralne
 • 15.00 warsztaty plastyczne

To doskonała okazja na wspólne spędzenie czasu dla dzieci, rodziców i dziadków! Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc  przez stronę internetową www.wctd.wroclaw.pl (zakładka ZAPISY / REZERWACJE).

 

SALSATION po raz pierwszy we Wrocławiu

SALSATION po raz pierwszy we Wrocławiu

godz. 15.00-18.00, Silver Tower Center, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 3, bilety 40 zł, zapisy taniec.wroclaw@gmail.com

Fundacja DGAR Feniks i Szkoła Tańca RM Dance organizują taneczne wydarzenie, którym warto podzielić się z wrocławskimi fanami Zumby i Salsation. Już 23 listopada we Wrocławiu odbędzie się wyjątkowy maraton 2w1. Po raz pierwszy w Polsce Południowej na jednym maratonie Zumba i najnowszy program Alejandro Angulo (choreografa NIKE) SALSATION pod okiem instruktorki Angeliki Muraszkowskiej-Kiercul. A z nią na scenie członek Polish Salsation Team, ale przede wszystkim najlepszy instruktor Zumby w Polsce. Robert Magiera - to on rozkochał cały kraj w swoich choreografiach do "My Słowianie", "Happy", "A gdyby tak". Więcej o wydarzeniu.

 

Dolnośląska Giełda Fonograficznaw Firleju

Dolnośląska Giełda Fonograficznaw Firleju

godz. 15.00-17.00, ul. Grabiszyńska 56, wstęp wolny

Klub Firlej otworzy swoje drzwi dla wszystkich miłośników muzyki: wydawców, sklepów płytowych, kolekcjonerów, wielbicieli płyt winylowych, kaset magnetofonowych, kompaktów i innych nośników z muzyką. Wydarzenie nawiązuje do bogatej tradycji odbywających się wcześniej wrocławskich giełd, w tym legendarnych spotkań w Pałacyku.

 

Oprowadzanie po wystawie — Archipelag Podróżującej Galerii

Oprowadzanie po wystawie — Archipelag Podróżującej Galerii

godz. 15.00, Muzeum Współczesne Wrocław, Pl. Strzegomski 2a (bunkier), wstęp wolny

Po wystawie Wacława Ropieckiego “Archipelag Podróżującej Galerii – Więcej Światła”, oprowadzi jej kurator Adam Sobota.

Ekspozycja opiera się głównie na fotografiach artysty z cyklu “Księga Podróżującej Galerii WIĘCEJ ŚWIATŁA!”. To tworzony już czwartą dekadę cykl dokumentujący różne osoby w trakcie oglądania aktualnego stanu tej właśnie “Księgi”. Wszystkie ukazane osoby i miejsca stanowią jakby archipelag spajany powinowactwem sztuki. Wystawa prezentuje też indywidualne dzieła Wacława Ropieckiego z różnych okresów – fotografie i kolaże.

 

VI Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej

VI Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej

23 listopada, 20.00 Klub Muzycznym Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Wieczór folkowy z udziałem zespołu RECHA. Utwory Recha oscylują wokół folkloru, rocka, kabaretu czy piosenki aktorskiej. Dokładny program na zawolnosc.eu. Zysk ze sprzedaży biletów na koncerty zostanie przeznaczony na rehabilitacje byłych więźniów politycznych na Białorusi.

 

Baśń o Złotej Rybce w WCTD

Baśń o Złotej Rybce w WCTD

godz. 17.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a, bilety: 18 zł - indywidualny; 14 zł - grupowy

Spektakl Baśń o złotej rybce w reżyserii Marty Kwiek przeznaczony jest dla dzieci od 5 roku życia. Znana historia o skromnym rybaku, jego chciwej żonie i spełniającej życzenia rybce to uniwersalna opowieść z pozytywnym przesłaniem. Dzięki tej historii dzieci uświadamiają sobie, jak zgubne może okazać się pragnienie posiadania i zaniedbywanie więzi rodzinnych. W spektaklu wykorzystano niekonwencjonalne rozwiązania sceniczne, łącząc teatr cieni witrażowych z teatrem dużych form lalkowych. Atrakcyjna forma plastyczna spektaklu służy podkreśleniu baśniowego wymiaru opowieści i oswojeniu młodego widza z magią różnorodnych form teatralnych.

Informacje i rezerwacja miejsc: k.augustyniak@wctd.wroclaw.pl; tel. 71 371 80 02 , 608 432 224.

 

KONCERT HAWDALOWY Jazzowe inspiracje

KONCERT HAWDALOWY Jazzowe inspiracje

godz. 18.00, Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej, Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe

Kompozycje synagogalne wypełnione jazzowymi dźwiękami saksofonu – to zapowiedź najbliższego koncertu w ramach cyklu Koncertów Hawdalowych. Na jednej scenie zobaczymy wybitnego saksofonistę Piotra Barona, znakomitego organistę Piotra Rojka oraz jedyny chór synagogalny w Polsce, który współpracuje z największymi kantorami naszych czasów – wrocławski Chór Synagogi pod Białym Bocianem pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka.

 • Piotr Baron - saksofon
 • Magdalena Dynowska - sopran
 • Piotr Bunzler - tenor
 • Piotr Rojek - organy, fortepian Chór Synagogi pod Białym Bocianem, Stanisław Rybarczyk - dyrygent

 

5000 stóp ponad ziemią wernisaż fotografii lotniczej oraz koncert zespołu Tomasza Basela

5000 stóp ponad ziemią wernisaż fotografii lotniczej oraz koncert zespołu Tomasza Basela

godz. 18.00, Wrocławski Klub formaty, ul. Samborska 3-5, wstęp wolny

Na wydarzeniu zobaczyć będzie można fotografie lotnicze zrobione podczas podniebnych wypraw a wernisaż idealnie dopełni koncert (utworów o lataniu) zespołu Tomasza Basela.
Wystąpią:
Tomasz Basel - piano
Żenia Betliński - kontrabas / gitara basowa
Michał Polak - perkusja 
Maciej Czemplik - gitara 
oraz
Monika Wiśniowska-Basel - wokal 
Rafał Szatan - wokal 
Agnieszka Kwapińska - wokal 
Michał Bober - wokal

 

EDYTA GEPPERT RECITAL

EDYTA GEPPERT RECITAL

godz. 18.00, Impart, sala teatralna, ul. Mazowiecka 17, bilety: 70 zł, 60 zł

Edyta Geppert - recital

Piotr Matuszczyk - fortepian

Jerzy Szarecki - trąbka

Piotr Loretz – scenariusz i reżyseria

Edyta Geppert znana jest z tego,  że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej.

 

Casting na cheerleaderki Panthers Wrocław

Casting na cheerleaderki Panthers Wrocław

godz. 18.30, Fitness Aquapark Wrocław, Borowska 99

To propozycja dla wszystkich dziewczyn, które umieją i kochają tańczyć. różnych stylach tanecznych. Podczas niedzielnego castingu kandydatki będą musiały nauczyć się prostych układów tanecznych, które następnie zaprezentują przed jury. Najlepsze dołączą do drużyny i rozpoczną przygotowania do wspólnych występów. Sezon Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego startuje 21 marca. Tancerki będą miały więc pięć miesięcy aby zgrać się i przygotować układy którymi podbiją serca kibiców.

 

Mela Koteluk w Klubie Eter

Mela Koteluk w Klubie Eter

godz. 20.00, Klub Eter, ul. K. Wielkiego 19

Mela, a właściwie Malwina Koteluk, jest wokalistką i autorką tekstów znaną publiczności z piosenki „Spadochron”, która zawojowała listy przebojów polskich rozgłośni radiowych. Pomimo młodego wieku jest doświadczona wokalistka o urzekająco ciepłej barwie głosu, a przy tym błyskotliwa autorka tekstów o dojrzałym, głębokim wejrzeniu w ludzkie emocje.

 

Atrakcje we Wrocławiu


Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim Zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.
Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 Zgłoś uwagę