Wrocław na weekend: 11-13 marca 2016 [WYDARZENIA]

W ten weekend wiele imprez zaplanowano w plenerze: przy Hali Stulecia staną food trucki, będą też targi motocyklowe. W niedzielę przy Stadionie Wrocław zaplanowano bieg Dziesiątka Wroactive, a w sobotę, na torze kolarskim przy ul. Żmigrodzkiej, ruszają rowerowe treningi. Ten weekend to ostatni dzwonek, by zobaczyć dwie ważne wystawy: Eduardo Chillidy Brzmienia oraz Made in Europe”. Nie zabraknie też wielkanocnych akcentów. 


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 11 marca  2016 r.

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: piątek-sobota 10.00 – 17.00, niedziela 10.00 – 18.00 ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca.

Więcej o wystawie i 7 cudach.

 

Lodowiska pod chmurką kończą sezon – zobacz czynne obiekty

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Do 15 marca poślizgać się na lodowisku przy ul. Brücknera. Pozostałe dwa lodowiska kryte są czynne do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska). Ceny, godziny otwarcia.

 

Wystawa „Made in Europe”. Pożegnanie z tytułam

Wystawa „Made in Europe”. Pożegnanie z tytułem

do 13 marca, Muzeum Architektury, Bernardyńska 5

W niedzielę 13 marca żegnamy się z wystawą “Made in Europe”, podsumowującą 25-lecie najważniejszego europejskiego konkursu w dziedzinie architektury współczesnej Mies van der Rohe Award. Z tej okazji zapraszamy na ostatnie już oprowadzanie kuratorskie, które odbędzie się w piątek 11 marca o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

 

Weekend zamknięcia wystawy Eduardo Chillidy Brzmienia

Weekend zamknięcia wystawy Eduardo Chillidy Brzmienia

sobota-niedziela 11.00-18.00, galeria Awangarda BWA Wrocław ul. Wita Stwosza 32

Koncert finisażowy wystawy Eduardo Chillidy Brzmienia piątek, 11 marca 2016, godzina 17.00 i 19.00

Dnia 11 marca ekspozycja Brzmienia będzie zamknięta dla zwiedzających w związku z koncertami finisażowymi podczas, których usłyszymy utwory skomponowane specjalnie na tę okazję przez José M. Sánchez-Verdú.  W koncercie udział biorą: akordeonista Iñaki Alberdi, kwartet saksofonowy Sigma Project, Iwo Jedynecki (akordeon) oraz Radosław Mysłek (txalaparta).

BILETY DO ODEBRANIA: Od 9 marca, codziennie od 11:00, do dnia koncertu (11 marca) w info punkcie galerii Awangarda BWA Wrocław przy Wita Stwosza 32 będzie można odbierać wejściówki na koncert finisażowy na godzinę 17:00. Codziennie rozdamy 10 biletów pierwszym chętnym osobom, które się po nie zgłoszą. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwa bilety. 

12-13 marca wejście na wystawę będzie bezpłatne.

 

BrzUCHO: spektakl dla najnamłodszych w Teatrze Lalek

BrzUCHO: spektakl dla najnamłodszych w Teatrze Lalek

piątek godz. 17.30, sobota godz. 13.00, niedziela godz. 13.00

BrzUCHO to spektakl zabierający dzieci i ich rodziców do świata stwarzanego w rytmie bijącego serca, pełen ruchu i nieustannych zaskoczeń. To powrót do przestrzeni, z której wszyscy się wywodzimy, poszukiwanie przeżyć wspólnych nam i naszym dzieciom.
Zanurz się w kojącym i fascynującym świecie dźwięków i obrazów. Ruszaj z nami w błękitną podróż pomiędzy niebem a ziemią, wodą a powietrzem, w drogę pełną zaskakujących doświadczeń zmysłowych. Przyłóż ucho, pogłaszcz brzucho, dotknij, poczuj, posłuchaj.

Rezerwacja biletów: 71 335 49 11/12; 71 335 49 49

 

Rozlicz swój PIT w Galerii Dominikańskiej

Rozlicz swój PIT w Galerii Dominikańskiej

11-13 marca, godz. 12.00-18.00, bezpłatnie

Wszystkie zainteresowane osoby przy okazji wizyty w Galerii Dominikańskiej będą mogły skorzystać z pomocy fachowców z Izby Skarbowej we Wrocławiu oraz wrocławskich urzędów skarbowych przy wypełnianiu deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.

Aby rozliczyć PIT należy zabrać ze sobą dowód osobisty, nr NIP (jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą albo jesteście zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług albo płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika), informację o kwocie przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2014 rok, oraz formularze PIT-11 uzyskane od pracodawców za rok 2015.

Korzystanie z pomocy ekspertów podatkowych w ramach akcji jest bezpłatne. 

 

Giełda antyków i staroci w Sky Tower

Giełda antyków i staroci w Sky Tower

10-12 marca w godzinach otwarcie galerii

Zaprezentowane zostaną na niej prawdziwe „perełki”, a wśród nich: oryginalna porcelana, obrazy, przepiękne elementy dekoracyjne, krzesła, komody oraz płyty - czyli niepowtarzalne przedmioty bardzo cenne dla kolekcjonerów.

 

Czerwony Kapturek, Kichawka i Gburek w Teatrze Lalek

Czerwony Kapturek, Kichawka i Gburek w Teatrze Lalek

piątek, godz. 10.00, rezerwacja biletów: 71 335 49 11/12; 71 335 49 49

Dla dzieci 4+

Uwspółcześniona, żartobliwa i przewrotna wersja klasycznej bajki. Główna bohaterka nosi czerwoną czapkę z daszkiem i trampki, wilk jest byłym psem policyjnym. Spektakl jest grany na otwartej scenie, co pozwala małym widzom aktywnie w nim uczestniczyć.

Babcia Wandzia to wyjątkowo roztargniona staruszka. Tym razem podczas odwiedzin u wnuczki zapomniała okularów. Dzielna Hania, chcąc jak najszybciej oddać babci zgubę, wyrusza w drogę. 

 

Tor kartingowy Le Mans

Tor kartingowy Le Mans

Stadion Wrocław, wjazd bramą C od al. Śląskiej, godz. 10.00-23.00
Wyścigi na największym torze kartingowym w południowej Polsce. Gokarty, które na długo pozostawią pozytywne wspomnienia w Waszej pamięci. Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia.

 

Dyskusja: Człowiek w świecie bez wolności. Dyskusje o kondycji jednostki w systemie totalitarnym”

Dyskusja: Człowiek w świecie bez wolności. Dyskusje o kondycji jednostki w systemie totalitarnym”

11 marca, godz. 15.00, Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia”, pl. Strzelecki 25, wstęp wolny

Debata z udziałem:

 • dr. Łukasza Kamińskiego (Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej)
 • prof. dr. hab. Krzysztofa Kawalca (Delegatura IPN w Opolu, Uniwersytet Wrocławski)
 • dr. hab. Roberta Klementowskiego (Oddział IPN we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski)
 • dr Agnieszki Gałkowskiej (Krakowska Akademia im. A. Frycza-Modrzewskiego)
 • dr. hab. Mariusza Mazura (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin)
  Moderator dyskusji: dr hab. Jarosław Syrnyk (Oddział IPN we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski)

 


 Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

11 marca, godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna nr 29, ul. Reja 1, wstęp wolny

Cykliczne spotkania zainspirowane akcją „Cała Polska czyta dzieciom”, adresowane do młodych czytelników wieku od lat 4, wraz z opiekunami. Można przyjść i posłuchać jak nasi wolontariusze czytają głośno bajki, baśnie oraz inne ciekawe historie. Nie obowiązują zapisy. 

(Nie)obecność

(Nie)obecność

11-13 marca, godz. 17.30, DCF

2 dni przed kolejną rocznicą urodzin Piotr Łazarkiewicza, pojawi się w kinach film (NIE)OBECNOŚĆ Magdaleny Łazarkiewicz. 
Dokument o reżyserze Piotrze Łazarkiewiczu nie jest prostą biografią, ale filmową opowieścią o zmarłym mężu. Jest także formą zmierzenia się z pytaniem, jak opisać bliskiego człowieka, który odszedł? Jak zmierzyć się z doświadczeniem śmierci osoby bliskiej. Jak zapamiętać prawdziwego człowieka, a nie jego wyobrażenie.

 

Impel Wrocław kontra BKS Aluprof Profi Credit Bielsko – Biała

Impel Wrocław kontra BKS Aluprof Profi Credit Bielsko – Biała

11 marca, godz. 18.00, Hala Orbita, ul. Wejherowska 34, bilety 15/20 zł bezpłatnie dzieci do 10 roku życia oraz osoby niepełnosprawne

Impelki szykują się do ostatniego meczu fazy zasadniczej. Do Wrocławia przyjeżdża drużyna BKS Aluprof Profi Credit Bielsko – Biała, która notuje niesamowitą serię zwycięstw. Po wygranej nad Mistrzem Polski, przyszedł czas na zwycięstwo w meczach z Wicemistrzem i brązowym medalistą ubiegłorocznych rozgrywek.

 

 

 Wrocławskie Debaty o Kulturze „Kultura upokarzania”

Wrocławskie Debaty o Kulturze „Kultura upokarzania”

11 marca, godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Cykl spotkań w Mediatece pod nazwą „Wrocławskie Debaty o Kulturze”. Pomysłodawcą i moderatorem debat jest prof. dr hab. Tomasz Szlendak z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dyskusja i prezentacja książki Andrzeja Szahaja zatytułowanej „Inny kapitalizm jest możliwy" (Książka i Prasa 2015). Prócz autora o książce i kulturze upokarzania dyskutować będzie prof. Beata Łaciak (UW).

 

\" data-mce-src=

"Fukushima tree" w 5. rocznicę tragicznego tsunami

11 marca, godz. 11 marca w godzinach 19.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 10/20 zł

Etiuda pantomimiczna. Bohaterką przedstawienia jest piosenkarka jazzowa, która wspomina ostatnie spotkanie z utraconym ukochanym. Wspomnienia przerywa tsunami, a niespodziewanym ocaleniem staje się Duch Przodków, który pokazuje jej jak mimo przeżytej tragedii tradycja pomaga odzyskać utraconą wolę życia.

Koncert pianistyczny. Ko-Ta Ishihara zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty poświęconej ofiarom tsunami z 2011 roku.

Wspólne śpiewanie. Na zakończenie zachęcimy publiczność do wspólnego odśpiewania tradycyjnej japońskiej pieśni „Sakura sakura”, której tekst uczestnicy znajdą na biletach.

 

Święto Irlandii w Mleczarni

Święto Irlandii w Mleczarni

11 marca, godz. 19.00, Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, wstęp wolny

Świętego Patryka przywita delegacja połączonych sił zespołu tanecznego Ellorien i zespołu irlandzkiego Rhiannon. Będzie można posłuchać tradycyjnej muzyki zielonej wyspy, spróbować sił w tańcu irlandzkim, sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą tego kraju i jego obyczajów, oraz wychylić kufel zielonego piwa. Dla najbardziej aktywnych gości iście zielone prezenty.

 

Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych: wernisaż

Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych: wernisaż

11 marca, godz. 19.00, galeria Dizajn BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4, wstęp wolny
Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych rekonstruuje legendarną wystawę z 1969 roku, prezentuje także najnowsze dokonania polskich projektantów z lat 2000-2015. Jest to pierwsza od prawie 50 lat prezentacja współczesnych polskich znaków i identyfikacji.
W galerii Dizajn znaki będą pokazywane w dwóch turach. Te powstałe w latach 60. będziemy oglądać od 11 marca do 10 kwietnia, druga tura powstała w latach 2000-2015  rozpocznie się 13 kwietnia i potrwa do 15 maja

 

Frankofonia 2016 – Dni krajów francuskojęzycznych

Frankofonia 2016 – Dni krajów francuskojęzycznych

Jak co roku w marcu, Alliance Française we Wrocławiu organizuje Frankofonię. Tegoroczne  wydarzenia zaplanowane są od 1 do 19 marca. W programie są warsztaty, wystawy, spektakle, koncerty.

Piątek 11 marca
18.30 pokaz filmu francuskiego Guillaume i chłopcy! Kolacja!, wersja francuska, polskie napisy (wstęp wolny), Młodzieżowy Dom Kultury, ul. H. Kołłątaja 20.

Sobota 12 marca
19.00 wieczór galowy i koncert muzyki pop w wykonaniu Arno Santamaria i Nicom (wstęp wolny), Radio Wrocław, ul. Karkonoska 10. 

 

Strachy na Lachy w Alibi

Strachy na Lachy w Alibi

11 marca, godz. 21.00, ul. Grunwaldzka 67, bilety od 45 do 55 zł

Zespół utworzony w 2002 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza. Ich znakiem rozpoznawczym są teksty – dosadne, poetycki i ambitne. Na przełomie lat grają muzykę spod znaku rocka alternatywnego z elementami punka, ale też ska i reagge. W ich twórczości  można też znaleźć utwory z nurtu poezji śpiewanej. Grupa osiągnęła duży sukces komercyjny. Ich cztery płyty osiągnęły status złotej a jedna platynowej.

 

 ENEMEF: Noc Niezgodnej

ENEMEF: Noc Niezgodnej

11 marca, godz. 22.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki Arkady Wrocławskie, od 25 do 33 zł

ENEMEF: Noc Niezgodnej, czyli słynna seria Veroniki Roth na wielkim ekranie wraz z premierowym pokazem najnowszej części "Wierna". Ten maraton to podróż w czasie i przestrzeni. W bezwzględnym świecie podzielonym na frakcje poznajemy nieugiętą Tris, która musi walczyć o własne wartości oraz bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

W repertuarze: NIEZGODNA, ZBUNTOWANA, WIERNA - premierowo.

 

Sobota, 12 marca 2016 r.

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, ul. Braci Gierymskich 161

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: piątek-sobota 10.00 – 17.00, niedziela 10.00 – 18.00 ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca.

Więcej o wystawie i 7 cudach

 

Aleja Projektantów – targi mody niezależnej

Aleja Projektantów – targi mody niezależnej

12-13 marca, godz. 10.00-21.00, Aleja Bielany, Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9, wstęp wolny

„Aleja projektantów” to nowe, cyklicznie, weekendowe targi niezależnej mody, skupiające polskich projektantów kolekcji damskich, męskich i dziecięcych, odbywające się w Alei Bielany. 

Podczas targów będzie można kupić, bezpośrednio od polskich twórców, m.in: odzież, obuwie, biżuterię, dodatki, akcesoria.

 

Targi Staroci „Pod Iglicą”

Targi Staroci „Pod Iglicą”

12-13 marca, godz. 10.00, Plac pod Iglicą Hala Stulecia

Pod Halą Stulecia, na placu pod Iglicą, od lat w wybrane weekendy odbywają się Targi Staroci. Można tu upolować meble, czy dzieła sztuki, jakich próżno szukać w sklepach. Wizyta na giełdzie może zaowocować też znalezieniem czegoś naprawdę oryginalnego na prezent dla wyjątkowej osoby. Oprócz kolekcjonerów, targi odwiedzają też artyści, którzy chętnie wynajmują tam stoiska, sprzedając na nich rękodzieło takie jak np. biżuteria czy domowe akcesoria.

 

AquaWeekend

AquaWeekend

Aquapark Wrocław, ul. Borowska 99, w każdą sobotę, od. 10.00-14.00. koszt: 55 zł/1 dziecko. Uwaga! Konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Pełna zabawy sobota w Aquaparku Wrocław! Zostaw dziecko pod opieką naszych animatorów i ciesz się wolnym przedpołudniem. Zapraszamy w każdą sobotę, od. 10.00-14.00. Zapewniamy: Opiekę wykwalifikowanych instruktorów Aktywny, pełen wrażeń wypoczynek, zdrowy posiłek.

Co zabrać? Strój kąpielowy, klapki, ręcznik, okularki i mnóstwo dobrego humoru. Oferta adresowana dla dzieci w wieku 7-12 lat. Koszt: 55 zł/1 dziecko. Uwaga! Konieczna wcześniejsza rezerwacja. Więcej informacji: www.aquapark.wroc.pl tel.: 71 77 11 511 e-mail: informacja@aquapark.wroc.pl

 

Festiwal Food Trucków MOOD4FOOD

Festiwal Food Trucków MOOD4FOOD

sobota-niedziela, w godz. 10.00-18.00, plac pod Iglicą przy Hali Stulecia

Na marcowym MOOD4FOOD nie zabraknie:

 • burgerów z wrocławskich sprawdzonych food trucków (66 American Burger, Pasibus, Byczy Burger)
 • grillowanych potraw od B.B.Kings, którzy po raz pierwszy pojawią się na M4F
 • meksykańskiego burrito od Panczo
 • świeżych soków, koktajli, deserów od Frutopii, Gofreak, Tentego
 • specjalności słowackiej kuchni, m.in. langoszy od Lubish Langosh
 • tradycyjnych zapiekanek od Zapieksowni
 • pierogów  z przeróżnym nadzieniem od Zjedz Pieroga
 • pizzy w kształcie łódek od Dajemy do Pieca.

 

 Targi motocyklowe „Wrocław Motorcycle Show”

Targi motocyklowe „Wrocław Motorcycle Show”

12-13 marca, Hala Stulecia, bilety 20/25 zł

Kilkadziesiąt wystawców, setki motocykli, tysiące zwiedzających. Oprócz stoisk wystawienniczych dodatkowymi atrakcjami będą w tym roku spotkania z gośćmi targów, pokazy mody motocyklowej, liczne konkursy dla publiczności, zawody motocykli custom, strefa podróżnicza oraz oldtimery. Szczegółowy program.

GODZINY OTWARCIA: 12 marca 2016 – 10.00 – 18.00

 

Szpilki, Szminki i te babskie sprawy

Szpilki, Szminki i te babskie sprawy

12 marca, godz. 10.30-14.00, Generation Next, ul. Czysta 4, szkolenia bezpłatne

Bezpłatne szkolenia. Ograniczona liczbą miejsc, zapisy na eventy@aviva.pl (zapisy dokonywane są automatycznie na wszystkie warsztaty w dniu 12/03/2016)

Program

 • 10.30 - 11.30 La Reina Zastanawiasz się jak język ciała kształtuje naszą osobowość?
 • 11.45 - 12.45 - O odpowiedzialności, samodzielności, niezależności w życiu kobiety
 • 13.00 - 14.00 Sztuka bycia damą, czyli zajęcia z Savoir-vivre 

Szczegółowy opis zajęć.

 

Dzień dla Kandydata w Liceum i Technikum Realizacji Dźwięku

Dzień dla Kandydata w Liceum i Technikum Realizacji Dźwięku

12 marca, godz. 10.00-15.00, ul. Sienkiewicza 8a, (wjazd od ulicy Świętokrzyskiej)

Organizatorzy zapraszają kandydatów do liceum i technikum wraz z rodzicami oraz wszystkie zainteresowane osoby. Będzie można zapoznać szczegółowo z ofertą liceum i technikum, porozmawiać z pracownikami szkół oraz otrzymać komplet materiałów informacyjnych. W programie m.in. prezentacje prac słuchaczy Szkół Artystycznych ROE,  warsztaty plastyczne, każdy chętny będzie miał okazję stanąć przed kamerą, zabawne zdjęcia dla każdego oraz ciekawe konkursy i liczne nagrody.

www.roe.pl

 

Wielka Partynicka - O złotą podkowę

Wielka Partynicka - O złotą podkowę

12-13 marca, godz. 8.00-17.00, hala jeździecka Wyższej Szkółki Jazdy na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych - Partynice, wstęp bezpłatny

Organizatorem psich zawodów jest wrocławski oddział Polskiego Związku Kynologicznego oraz Wyścigi konne Wrocław. Przez dwa dni ponad 120  psów wraz ze swoimi przewodnikami będzie się zmagać na torze przeszkód. Sędziować będzie zaproszona z Czech Lena Pankova.

Agility jest to niezwykle widowiskowy psi sport, w którym to psy muszą pokonać prawidłowo przeszkody w jak najkrótszym czasie. Psy w zależności od wzrostu biegają w trzech kategoriach Small, Medium i Large.

 

Wielkanocne warsztaty plastyczne

Wielkanocne warsztaty plastyczne

12 marca, godz. 9.30-13.15, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży, ul. Kołłątaja 20, wstęp wolny

W programie atrakcje przygotowane w pracowniach plastycznych prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

W godzinach 9.30 - 12.30 instruktor ceramiki Dorota Korzeniewska poprowadzi rodzinne warsztaty ceramiczne, tematem przewodnim będą wszelkiej maści zające, barany i kurczaki.

W godzinach 10.00-13.15 instruktorki Marta Alenowicz i Arleta Wierzbicka-Lipska zaproszą na warsztaty ozdabiania pisanek i małych form ceramicznych. W tych samych godzinach Małgorzata Michniak zaprosi na warsztaty modelinowych dekoracji świątecznych.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Starówki – sobota, godz. 9.00-12.00
 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Lodowiska pod chmurką kończą sezon – zobacz czynne obiekty

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Do 15 marca poślizgać się na lodowisku przy ul. Brücknera. Pozostałe dwa lodowiska kryte są czynne do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska). Ceny, godziny otwarcia.

 

Zabawy plastyczne dla dzieci w Muzeum Narodowym

Zabawy plastyczne dla dzieci w Muzeum Narodowym

12 marca, godz. 10.30

„Drzewa z duszą” - zabawa plastyczna. Dzień otwarty wokół wystawy Zbigniewa Paluszaka.
Co drzewa noszą w sobie i na sobie? Czym się od siebie różnią? Czy mogą być wesołe, smutne? Zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby same wyczarować niezwykłe drzewo, a może nawet cały las! Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zabawę poprowadzi Anna Chmielarz. Wstęp wolny, obowiązują zapisy w Dziale Oświatowym w godz. 9.00-15.00 pod nr tel. 71 / 372 51 48.

 

Dziecięce Studio Architektury – Badamy Wrocław: miasto pod lupą

Dziecięce Studio Architektury – Badamy Wrocław: miasto pod lupą

11 marca, godz.11.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, koszt udziału w pojedynczych zajęciach 35 zł

Bieżący cykl przygotowuje do udziału w wielkim budowlanym projekcie Hali Stulecia: akcji konstrukcyjno-plastycznej „Zbuduj z nami miasto!”.

Dziecięce Studio Architektury to specjalny program edukacyjny Centrum Poznawczego Hali Stulecia, obejmujący cykliczne warsztaty dla dzieci, poświęcone architekturze, projektowaniu i rozwojowi współczesnego miasta. Łączy zdobywanie wiedzy o kształtowaniu przestrzeni wspólnej z fantastyczną zabawą w projektantów i architektów. Warsztaty prowadzą doświadczeni pedagodzy i animatorzy.

Szczegółowe informacje: Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław, telefon kontaktowy: 71 347 51 51. Cały program i hamonogram zajęć

Koszt udziału: w całym cyklu 9-ciu spotkań po 120 minut: 250 zł (ostatnie spotkanie jest bezpłatne – to wspólna zabawa w budowę gigantycznego miasta marzeń!).

 

„Prawidłowa komunikacja z dzieckiem: stawianie granic” – warsztaty dla rodziców

Rodzinny Klub Konstruktora

11 marca, godz. 10.00-14.00, MultiCentrum 2, ul. Powstańców Ślaskich 210

W MultiCentrum czas na traktory, czyli pomysłowy ciągnik rolniczy z klocków K'nex lub inne urządzenia rolnicze napędzane silniczkami elektrycznymi albo na baterię słoneczną.

Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci od szóstego roku życia, wraz z opiekunami. Dla komfortu państwa pobytu prosimy o przyniesienie sportowego obuwia zmiennego. Oferta otwarta, bezpłatna. 

 

Marcowy weekend z grafiką

Marcowy weekend z grafiką

12-13 marca 2016, godz. 10.00-14.00, Pracownia Grafiki Artystycznej ul. Szczytnicka 51 (wejście od ul. Polaka)

Warsztaty w Pracowni Grafiki to okazja do poznania graficznych technik i zmierzenia się z którąś z nich w praktyce. Praca przebiegać tu może w różnych konfiguracjach - można przyjść i doszkalać zdobyte wcześniej umiejętności, bądź jako nowicjusz próbować stworzyć swoją pierwszą graficzną odbitkę.

Obowiązują zapisy tel.: 71 322 13 55 oraz wejściówka: 15 zł

 

Konferencja wySTARTuj z pomysłem

Konferencja wySTARTuj z pomysłem

12 marca, godz. 9.00-16.00, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Fabryczna 29/31

Podczas konferencji o swoich doświadczeniach z prowadzeniem firmy, problemach i ich rozwiązaniach, motywacji i inspiracjach opowiedzą praktycy biznesu. Organizatorzy mają nadzieję pokazać, że nie tylko młoda przedsiębiorczość ma w Polsce szansę na sukces i że nigdy nie jest za późno, aby zrealizować swoje ambicje otwierając własny biznes.

Rejestracja na stronie organizatora.

 

Poranki filmowe: O filmie się rozmawia: Jill i Joy

Poranki filmowe: O filmie się rozmawia: Jill i Joy

12 marca, godz. 10.00, Kino nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Jill i Joy to film o przyjaźni i magii, którą znaleźć można w codziennym życiu. Adaptacja książki Marjatty Kurenniemi to historia dwóch dziewczynek, które spędzają razem wakacje. Są niemal niewidoczne dla zabieganych i zapracowanych rodziców, więc same organizują sobie czas. A że nie wszystko w filmie musi być oczywiste, w Jill i Joy zaczyna działać magia.

Warsztaty dla dzieci - Michalina Drygasiewicz

Warsztaty dla rodziców - wiesz.to

 

Targi „Piękny STÓŁ” na Stadionie Wrocław

Targi „Piękny STÓŁ” na Stadionie Wrocław

12-13 marca, Klub Biznesowy, godz. 10.00-19.00

Targi skierowane do miłośników dobrego jedzenia i pięknego domu. Wspólnym mianownikiem będzie stół, który jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. A imponująca przestrzeń, niebanalny wystrój oraz doskonała lokalizacja Stadionu Miejskiego idealnie dopełnią klimat targów.

W ciągu dwóch dni zaprezentują się producenci zastawy stołowej, artykułów do dekoracji wnętrz, projektanci, rzemieślnicy, wytrawni kucharze, doborowi cukiernicy oraz producenci naturalnej i ekologicznej żywności.

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium: Weekend kobiet

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium: Weekend kobiet

12-13 marca, Humanitarium, Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

sobota, 12 marca

 • godz.  11.15, 12.15, 14.15, 16.15 – Plastik z mleka. Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. 
 • godz.: 13.15, 15.15 Barwne laboratorium. Podczas warsztatów powstają piękne prace wykonywane za pomocą pędzelka oraz ogólnodostępnych substancji chemicznych.
 • godz. 17.00 – Sekcja nerki. Dla młodzieży i dorosłych.

 

 I Ty możesz zostać cyklistą

I Ty możesz zostać cyklistą

pierwsze ze 12 marca, godz. 10.00 na torze kolarskim przy ul. Żmigrodzkiej
Rusza nowy program treningowy Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław "I Ty możesz zostać cyklistą". Nowa inicjatywa to regularne treningi z profesjonalnym instruktorem, tym razem jednak szkoleni będą amatorzy dwóch kółek, którzy chcą spróbować swoich sił w kolarstwie. W programie przewidziano spotkania z profesjonalnym zawodnikami, mechanikiem, poznawanie rowerowej historii Wrocławia czy wizytę i trening na torze kolarskim przy ulicy Żmigrodzkiej.
Do udziału w cyklu treningów mogą zgłosić się wszystkie chętne osoby - bez względu na poziom zaawansowania. Wystarczy ukończone 18 lat i dowolnego typu sprawny rower. Treningi będą odbywać się dwa razy w tygodniu - jeden w sobotę, drugi - do ustalenia z uczestnikami.  
Udział w programie jest płatny - 120 zł za półroczny cykl. Zapisy przez stronę www.mcs.wroc.pl

 

Bezpłatny wykłady w Muzeum Narodowym: „Tylko dla pań. Prawie wszystko o sukience”

Bezpłatny wykłady w Muzeum Narodowym: „Tylko dla pań. Prawie wszystko o sukience”

12 marca, godz. 12.00

Iwona Gołaj przedstawi historię jednego z najistotniejszych i najbardziej charakterystycznych elementów stroju kobiecego – sukni. Przybliży słuchaczom ewolucję tego stroju, poczynając od antycznych chitonów, a kończąc na nowatorskich projektach współczesnych kreatorów mody. Wśród wielu wybranych przykładów zostanie też omówiona sukienka zainspirowana neoplastycyzmem Pieta Mondriana projektu Yvesa Saint Laurenta. Sala 116, wstęp wolny.

 

Wystawa „Made in Europe”. Pożegnanie z tytułam

Wystawa „Made in Europe”. Pożegnanie z tytułem

do 13 marca, Muzeum Architektury, Bernardyńska 5

W niedzielę 13 marca żegnamy się z wystawą “Made in Europe”, podsumowującą 25-lecie najważniejszego europejskiego konkursu w dziedzinie architektury współczesnej Mies van der Rohe Award.

 

Wystawa zdjęć Marilyn Monroe w Domku Miedziorytnika

Wystawa zdjęć Marilyn Monroe w Domku Miedziorytnika

sobota, godz. 12.00-18.00, Kamieniczka Jaś, wstęp wolny

Od 17 lutego w Domku Miedziorytnika można oglądać wystawę oryginalnych fotografii autorstwa Miltona H. Greene’a, który portretował Marilyn Monroe podczas pracy na planie zdjęciowym do filmu „Przystanek autobusowy” („Bus Stop”). To kolejna osłona bogatej kolekcji zdjęć amerykańskiego fotografa.

„Przystanek autobusowy”
Dramat w reżyserii Joshuy Logana na podstawie sztuki Williama Inge został nakręcony w 1959 roku. Marilyn Monroe gra w nim rolę Cherie, piosenkarki z nocnego lokalu.

Wystawa otwarta od 17 lutego do 24 marca w dniach: wtorek, środa, czwartek godz. 13.00-17.00 oraz w sobotę 12.00-18.00.

 

Dzień otwarty wokół wystawy „Zbigniew Paluszak. Barwy światła”

Dzień otwarty wokół wystawy „Zbigniew Paluszak. Barwy światła”

12 marca, godz. 10.00-17.00, Muzeum Narodowe Wrocław, bilet na wystawę w specjalnej cenie 5 zł

Program

 • 11.00 Akwarela – warsztaty plastyczne dla dorosłych. Wrocławska artystka Małgorzata Jojnowicz wprowadzi uczestników w tajniki akwareli i pokaże rozmaite efekty plastyczne, jakie można uzyskać tą techniką. Wstęp z biletem za 10 zł, obowiązują zapisy pod adresem: zapisy@mnwr.art.pl
 • 13.30 Zbigniew Paluszak. Barwy światła – oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Prowadzi Anna Chmielarz. Wstęp z biletem za 5 zł, galeria wystaw czasowych, parter.
 •  15.00 Drzewa - na styku realności i metafory – wykład. Drzewa od niepamiętnych czasów fascynują ludzi. Stanowią nie tylko największe żywe organizmy zamieszkujące naszą planetę, ale również najdłużej żyjące, np. sosna oścista w Ameryce Północnej osiąga wiek nawet 3000 lat! O bogatej symbolice drzew i ich przedstawieniach w sztuce opowie słuchaczom podczas wykładu Michał Pieczka. Wstęp wolny, sala 116.

 

Rękidzieła Fest

Rękidzieła Fest

od 12 do 20 marca, godz. 12.00-20.00, Kino Nowe Horyzonty wstęp wolny

Święto wrocławskich artystów rękodzieła. W ofercie kiermasz, darmowe warsztaty (szycie workoplecaków, szydełkowanie, decoupage i ozdoby folkowe) oraz pokaz slajdów fotografii otworkowych. Piątą edycję otworzy akcja Dzieci Motyle. 

12 marca to dzień Dzieci Motyli - na stolikach będą czekały skrzydełka do pokolorowania, tak, aby każde dziecko mogło stać się pięknym motylem. Akcja odbywa się w godz. 12.00 - 15.00 na II piętrze kina i jest wspólną inicjatywą Fundacji Paliwo Artystyczne oraz Kina Nowe Horyzonty.

 

Turniej Gier Pojedynczych kategorii U40 i 40plus

Turniej Gier Pojedynczych kategorii U40 i 40plus

12 marca, godz. 12.0, zgłoszenia do 10 marca, Match Point, Ślęza k. Wrocławia, wpisowe 40 zł

Organizatorzy zapraszają badmintonistów do udziału w turnieju. Poziom umiejętności - bez znaczenia, ważne chęci dobrej zabawy. Kategorie gier: single kobiet i mężczyzn U40 i 40plus. Nagrody:puchary oraz sprzęt sportowy

Zgłoszenia: do dn. 10.03 mailem na adres:badminton@matchpoint.com.pl lub tel. 609 999 720. Sędzia turnieju: Maciek Głośny.

 

Warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych

Warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych

12 i 20 marca, godz. 11.00, KT Kwiatowe Studio, ul. Jedności Narodowej 155

Na zajęciach uczestnicy będą ozdabiać przy użyciu różnych technik plastycznych styropianowe i drewniane jajka, wydmuszki, drewniane wiosenne zawieszki. Zastosują technikę decoupage, farby, piórka i przeróżne inne dodatki.

Zajęcia dla dzieci 5-7 lat wraz z opiekunem: mama, tata, babcia, siostra, itp., dla dzieci starszych, młodzieży i dorosłych.

Koszt: 30 zł za osobę. W cenie wszystkie materiały.

 

TAR ECO 2016 – Targi żywności ekologicznej

TAR ECO 2016 – Targi żywności ekologicznej

12-13 marca, godz. 10.00-17.00, Hala IASE, wstęp wolny

Podczas targów odbędą się prezentacje m.in:żywność pochodząca z upraw ekologicznych; ekologiczne wyroby mięsne i wędliny; słodycze; kosmetyki naturalne; zdrowy styl życia, diety wegańska, paleo, wegetariańska, bezglutenowa suplementy diety, dietetyka

W programie targów w sobotę m.in:

 • 10:30-11:00 Mini warsztaty kawowe
 • 11:00-11:20 Poznajemy smaki natury! - Zdrowa SFERA
 • 11:20-11:30, 12:40-12:50, 16:00-16:05 Konkurs dla odwiedzających
 • 11:30-12:10 Warsztaty kiszenia buraczków i robienia zakwasu na barszcz.
 • 12:10-12:40 Szkodliwość cukru dla organizmu- Zdrowa Słodycz
 • 12:50-13:50 FUN FIT II- Zajęcia/pokazy Crossfit
 • 13:50-14:20 Roślinna kuchnia Slowly Veggie: Pesto z zielonych warzyw
 • 14:20-14:45 Warsztaty kulinarne dla dzieci - Akademia Młodego Kucharza
 • 14:45-15:00 Rozstrzygnięcie Konkursu Targowego dla Wystawców
 • 15:00-16:00 Oswoić weganizm. Dlaczego coraz więcej ludzi decyduje się na dietę roślinną
 • 16:05-17:00 FUN FIT II- Trening Obwodowy, Tabata

 

Fitness & Active Day

Fitness & Active Day

12 marca, godz. 12.00-18.00, Magnolia Park

Na parterze obok sklepu Empik klienci będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad dietetyków, fizjoterapeutów, trenerów personalnych, a także wykonają badanie, które pokazuje ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. 

Miłośników latynoskich rytmów z pewnością zainteresuje Zumba (o godzinie 13.00), trenerzy Jatomi Fitness zaproszą również do spróbowania dwóch treningów – funkcjonalnego (14.00) i cardio (15.00). Ciekawym wydarzeniem będzie pokaz Freestyle Football – sztuki żonglowania piłką w wykonaniu grupy Freestyle Bros (14.30). Dodatkowo dla uczestników przygotowano konkursy z nagrodami.

 

Weekend zamknięcia wystawy Eduardo Chillidy Brzmienia

Weekend zamknięcia wystawy Eduardo Chillidy Brzmienia

sobota-niedziela 11.00-18.00, galeria Awangarda BWA Wrocław ul. Wita Stwosza 32

12-13 marca wejście na wystawę będzie bezpłatne.

Wystawa Eduardo Chillidy Brzmienia to szczególny i pionierski projekt, dający przestrzeń dla dialogu pomiędzy rzeźbami baskijskiego artysty a muzyką. Ekspozycja w różnej mierze skupia się na aspekcie wizualnym, jak i dźwiękowym, a to za sprawą dwóch kompozytorów, bardzo bliskich myśli Chillidy, jakimi są Gorka Alda i José M. Sánchez-Verdú. Obaj kompozytorzy, z bardzo różnej, osobistej perspektywy, zbliżyli się do Chillidy i zainspirowali bezpośrednio nie tylko dziełami, ale również jego myślą. Instalacje dźwiękowe Gorki Aldy wybrzmiewają cały czas we wnętrzach galerii.

 

BrzUCHO: spektakl dla najnamłodszych w Teatrze Lalek

BrzUCHO: spektakl dla najnamłodszych w Teatrze Lalek

sobota godz. 13.00, niedziela godz. 13.00

BrzUCHO to spektakl zabierający dzieci i ich rodziców do świata stwarzanego w rytmie bijącego serca, pełen ruchu i nieustannych zaskoczeń. To powrót do przestrzeni, z której wszyscy się wywodzimy, poszukiwanie przeżyć wspólnych nam i naszym dzieciom.

Zanurz się w kojącym i fascynującym świecie dźwięków i obrazów. Ruszaj z nami w błękitną podróż pomiędzy niebem a ziemią, wodą a powietrzem, w drogę pełną zaskakujących doświadczeń zmysłowych. Przyłóż ucho, pogłaszcz brzucho, dotknij, poczuj, posłuchaj.

Rezerwacja biletów: 71 335 49 11/12; 71 335 49 49

 

Rozlicz swój PIT w Galerii Dominikańskiej

Rozlicz swój PIT w Galerii Dominikańskiej

11-13 marca, godz. 12.00-18.00, bezpłatnie

Wszystkie zainteresowane osoby przy okazji wizyty w Galerii Dominikańskiej będą mogły skorzystać z pomocy fachowców z Izby Skarbowej we Wrocławiu oraz wrocławskich urzędów skarbowych przy wypełnianiu deklaracji podatkowych drogą elektroniczną. Aby rozliczyć PIT należy zabrać ze sobą dowód osobisty, nr NIP (jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą albo jesteś zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług albo płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika), informację o kwocie przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2014 rok, oraz formularze PIT-11 uzyskane od pracodawców za rok 2015.

Korzystanie z pomocy ekspertów podatkowych w ramach akcji jest bezpłatne. 

 

Giełda antyków i staroci w Sky Tower

Giełda antyków i staroci w Sky Tower

10-12 marca w godzinach otwarcie galerii

Zaprezentowane zostaną na niej prawdziwe „perełki”, a wśród nich: oryginalna porcelana, obrazy, przepiękne elementy dekoracyjne, krzesła, komody oraz płyty - czyli niepowtarzalne przedmioty bardzo cenne dla kolekcjonerów.

 

Czerwony Kapturek, Kichawka i Gburek w Teatrze Lalek

Czerwony Kapturek, Kichawka i Gburek w Teatrze Lalek

sobota, godz. 15.00, rezerwacja biletów: 71 335 49 11/12; 71 335 49 49

Dla dzieci 4+

Uwspółcześniona, żartobliwa i przewrotna wersja klasycznej bajki. Główna bohaterka nosi czerwoną czapkę z daszkiem i trampki, wilk jest byłym psem policyjnym. Spektakl jest grany na otwartej scenie, co pozwala małym widzom aktywnie w nim uczestniczyć.

Babcia Wandzia to wyjątkowo roztargniona staruszka. Tym razem podczas odwiedzin u wnuczki zapomniała okularów. Dzielna Hania, chcąc jak najszybciej oddać babci zgubę, wyrusza w drogę. 

 

Koncert Galowy VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

Koncert Galowy VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

12 marca, godz. 15.00, sala kinowa klubu 4 Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Pretficza 24

Szósta edycja festiwalu odbywającego się we Wrocławiu przyciągnie zuchy, harcerzy i instruktorów chcących dzielić się swoją muzyczną pasją. Temat przewodni tegorocznej edycji nawiązuje do projektu Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 i brzmi „Z plecakiem po Europie”. Udział zgłosiło 39 wykonawców. W sumie do Wrocławia przyjedzie 225 uczestników. Spośród zgłoszonych wykonawców jury festiwalu wyłoni zwycięzców w 4 kategoriach: zuchów, harcerzy i harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów oraz solistów.

Festiwal będzie trwał już od 11 marca 2016 r. Natomiast od samego rana 12 marca 2015 r. w tym samym miejscu, odbędą się przesłuchania konkursowe, współtowarzyszące warsztaty muzyczne, wystawy oraz koncert galowy. W tym roku na koncercie galowym, jako gwiazda wieczoru, wystąpi Wolna Grupa Bukowina.

 

Prof. Philip Zimbardo w Kinie Nowe Horyzonty

Prof. Philip Zimbardo w Kinie Nowe Horyzonty

12 marca, godz. 15.00, bezpłatne wejściówki do odbioru w kinie

Prof. Philip Zimbardo zasłynął m.in. z eksperymentu więziennego przeprowadzonego w 1971 roku. Celem doświadczenia było zbadanie psychologicznych efektów symulacji życia więziennego. Doświadczenie to stało się tematem filmu, który zostanie pokazany przed wykładem.

Program:

 • Projekcja filmu „Stanford Prison Experiment” (reż. Kyle Patrick Alvarez, USA 2015, 120')
 • Wykład prof. Philipa Zimbardo „Citizens challenging totalitarian evil and creating a new generation of heroes” (tłumaczenie dla chętnych)

W ramach: „Człowiek w świecie bez wolności. Dyskusje o kondycji jednostki w systemie totalitarnym” organizowanych przez IPN.

 

„Face to Face z obcokrajowcem\" data-mce-src=

„Face to Face z obcokrajowcem"

12 marca, godz. 16.00, Księgarnia Hiszpańska Elite, ul. Szajnochy 5

Masz ochotę porozmawiać z obcokrajowcem? Chcesz dowiedzieć się czegoś o różnych kulturach i zwyczajach albo o ciekawych historiach z życia ludzi z innego kraju? A może najzwyczajniej w świecie masz ochotę na produktywne i interesujące spędzenie czasu? Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś „tak”, to znak, że nasze wydarzenie jest dla Ciebie idealne! Pozwól się zainspirować.

 

Z Meksyku do Wrocławia: kup bilet!

Z Meksyku do Wrocławia: kup bilet!

12 marca, od godz. 16.00, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56

Razem kupujemy bilety na przyjazd sześciorga dzieci z Domu dziecka w Puerto Escondido z Meksyku aby mogły wziąć udział w tegorocznej 7. edycji Brave Kids, w wielokulturowej grupie 144 dzieci z 20 krajów, z 5 kontynentów Dochód ze sprzedaży wejściówek na koncert, warsztat kulinarny i pokaz filmu w całości przeznaczony będzie na zakup biletów lotniczych dla dzieci z domu dziecka Casa Hogar Nueva Vida z Meksyku. Więcej informacji

Program 12 marca

 • 16.30 - pokaz filmu „Jedyny syn - PEMA”, reż. Simonka de Jong (NL)
 • 17.30 - prezentacja 7.edycji Brave Kids 2016
 • 18.00 - Koncert "Canto del Sol" w wykonaniu zespołów: Serenata Peregrina i Jacaras, wstęp: 20 zł

 

(Nie)obecność

(Nie)obecność

11-13 marca, godz. 17.30, DCF

2 dni przed kolejną rocznicą urodzin Piotr Łazarkiewicza, pojawi się w kinach film (NIE)OBECNOŚĆ Magdaleny Łazarkiewicz. 
Dokument o reżyserze Piotrze Łazarkiewiczu nie jest prostą biografią, ale filmową opowieścią o zmarłym mężu. Jest także formą zmierzenia się z pytaniem, jak opisać bliskiego człowieka, który odszedł? Jak zmierzyć się z doświadczeniem śmierci osoby bliskiej. Jak zapamiętać prawdziwego człowieka, a nie jego wyobrażenie.

 

Gaumardżos – witajcie w Gruzji!

Gaumardżos – witajcie w Gruzji!

12 marca, godz. 18.00, ODT Światowid, ul. Sempołowskiej 54A,

Podczas multimedialnego pokazu najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc będzie okazja pooglądać zdjęcia i posłuchać opowieści Marcina Zaremby (dyrektora firmy Georgian Mystery) o gruzińskich miastach, historii, obyczajach ludzi gór, jak i nizin, specyfice architektury wsi leżących w głębi Kaukazu, o świętowaniu uroczystości oraz biesiadowaniu. Nie zabraknie miejscowych smaków zaprezentowanych podczas supry, jak i toastów Tamady (wodzireja).

Zobaczymy tańce z różnych regionów Gruzji, jak i poznamy etniczną muzykę i pieśni w wykonaniu folklorystycznej grupy Tvaltai z Tbilisi. W programie tradycyjne pieśni m.in. opowiadające o miłości i pięknie przyrody, chwalące zalety prostego życia, jak i urodę kobiet, czy męską odwagę w walce. 

Wstęp za wejściówkami, które bezpłatnie dostępne są w ODT Światowid.

 

Laboratorium Pieśni w Starym Klasztorze

Laboratorium Pieśni w Starym Klasztorze

12 marca, godz. 18.30, bilety 25-35 zł

Laboratorium Pieśni to trójmiejski zespół pieśniarek, w obecnej konstelacji śpiewający od 2013 roku. Grupa śpiewa tradycyjnie, w wielogłosie pieśni: ukraińskie, bałkańskie, polskie, białoruskie, a także gruzińskie, skandynawskie i wiele innych. Pieśni świata wykonują zarówno a cappella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

 

Spektakl: „Wschód Południe Zachód Północ” w teatrze ToTu

Wschód-Zachód [wersja improwizowana]

12-13 marca, godz. 21.00, Teatr ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł

ToTu w rękach widzów! Teatr ToTu powraca z kolejną odsłoną sztuki Szymona Bogacza, prezentując wybrane fragmenty "Wschodu" i "Zachodu". To od Was będzie zależało, jak potoczą się miłosne perypetie bohaterów! Czy Elżbietka złagodnieje, Waluś odkryje w sobie prawdziwego mężczyznę, a Tatianie uda się zrealizować misterny plan? Zapraszamy do wspólnej zabawy. Na scenie: Ona: Anna Kryściak/Natalia Mielicka On: Jacek Kupczak.

 

Frankofonia 2016 – Dni krajów francuskojęzycznych

Frankofonia 2016 – Dni krajów francuskojęzycznych

Jak co roku w marcu, Alliance Française we Wrocławiu organizuje Frankofonię. Tegoroczne  wydarzenia zaplanowane są od 1 do 19 marca. W programie są warsztaty, wystawy, spektakle, koncerty.

Sobota 12 marca
19.00 wieczór galowy i koncert muzyki pop w wykonaniu Arno Santamaria i Nicom (wstęp wolny), Radio Wrocław, ul. Karkonoska 10. 

 

Fiesta Etno-Latino-Flamenco

Fiesta Etno-Latino-Flamenco

12 marca, godz. 20.00, Kubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, wstęp wolny

Fiesta przy gorących rytmach etnicznych, latynoskich, jazzowych oraz flamenco. Przed nami wspólne muzykowanie i tańcowanie! Zabierzcie ze sobą dużo energii, instrumenty oraz wygodne buty do tańca! 

W ramach fiesty odbędą się pokazy tańca flamenco m.in. zespołu Fuerza Flamenca z MDK-Krzyki, pokaz grupy bębniarskiej, jam muzyczny z udziałem zaproszonych muzyków i artystów reprezentujących różne kultury oraz spotkanie z naszymi Hiszpańskimi Artystami z Andaluzji.

W ramach Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia „Inspiracje Flamenco” Przenikanie Kultur.

 

The Harpiano Show

The Harpiano Show

12 marca, godz. 20.00, Autograf Klub, Mazowiecka 17, bilety 15 zł

Zespół powstał pod koniec 2015 r. w Anglii i tworzą go Neil Wilde - angielski pianista, wokalista i kompozytor z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem na scenie oraz Jakub Konieczko - polski harmonijkarz i wokalista młodego pokolenia. W repertuarze duetu The Harpiano Show znajdują się utwory głównie z zakresu boogie-woogie, bluesa, rock and rolla oraz stylowych ballad. Występ duetu to nie tylko muzyka, ale również show podczas którego Neil gra na pianinie za pomocą m.in. nóg i łokci oraz mając instrument w pozycji pionowej, a Jakub wykonuje solowe popisy grając na harmonijce ustnej. 

 

Pustki w Starym Klasztorze

Pustki w Starym Klasztorze

12 marca, godz. 20.30, ul. Purkyniego 1, bilety od 25 do 40 zł

Zespół wystąpi z płytą "Wydawało się". Pustki, mistrzowie łączenia post-rocka i avanpopu. Nazwę zespołu wzięli od przydomowej komórki, w której rozpoczęli swoją przygodę z dźwiękami. Kiedyś mówiono o nich, że grają muzykę Wschodu, ale tak naprawdę każda kolejna płyta wymyka się z ram gatunkowych. 

 

Niedziela, 13 marca 2016 r.

Filmowe poranki – Marzenia do spełnienia

Filmowe poranki – Marzenia do spełnienia

13 marca, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Tutaj jeszcze ich nie było! Nasi animowani przyjaciele odwiedzają cyrk. Jak tam trafili i jakie przygody ich czekają? Zobaczcie i przeżyjcie to z nimi! W programie: Mami Fatale - Świnia na ostro, Opowiedz nam coś Milu - Chochliki, Przygody Bolka i Lolka - Wędrowny cyrk, Bali - Nie chcę nowych butów.

Warsztaty: Wrocławski Teatr Pantomimy Akcja Edukacja.

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: piątek-sobota 10.00 – 17.00, niedziela 10.00 – 18.00 ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca. Więcej o wystawie i 7 cudach.

 

Aleja Projektantów – targi mody niezależnej

Aleja Projektantów – targi mody niezależnej

12-13 marca, godz. 10.00-21.00, Aleja Bielany, Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 7-9, wstęp wolny

„Aleja projektantów” to nowe, cyklicznie, weekendowe targi niezależnej mody, skupiające polskich projektantów kolekcji damskich, męskich i dziecięcych, odbywające się w Alei Bielany. 

Podczas targów będzie można kupić, bezpośrednio od polskich twórców, m.in: odzież, obuwie, biżuterię, dodatki, akcesoria.

 

Targi Staroci „Pod Iglicą”

Targi Staroci „Pod Iglicą”

12-13 marca, godz. 10.00, Plac pod Iglicą Hala Stulecia

Pod Halą Stulecia, na placu pod Iglicą, od lat w wybrane weekendy odbywają się Targi Staroci. Można tu upolować meble, czy dzieła sztuki, jakich próżno szukać w sklepach. Wizyta na giełdzie może zaowocować też znalezieniem czegoś naprawdę oryginalnego na prezent dla wyjątkowej osoby. Oprócz kolekcjonerów, targi odwiedzają też artyści, którzy chętnie wynajmują tam stoiska, sprzedając na nich rękodzieło takie jak np. biżuteria czy domowe akcesoria.

 

Festiwal Food Trucków MOOD4FOOD

Festiwal Food Trucków MOOD4FOOD

w godz. 10.00-18.00, plac pod Iglicą przy Hali Stulecia

Na marcowym MOOD4FOOD nie zabraknie:

 • burgerów z wrocławskich sprawdzonych food trucków (66 American Burger, Pasibus, Byczy Burger)
 • grillowanych potraw od B.B.Kings, którzy po raz pierwszy pojawią się na M4F
 • meksykańskiego burrito od Panczo
 • świeżych soków, koktajli, deserów od Frutopii, Gofreak, Tentego
 • specjalności słowackiej kuchni, m.in. langoszy od Lubish Langosh
 • tradycyjnych zapiekanek od Zapieksowni
 • pierogów  z przeróżnym nadzieniem od Zjedz Pieroga
 • pizzy w kształcie łódek od Dajemy do Pieca.

 

 Targi motocyklowe „Wrocław Motorcycle Show”

Targi motocyklowe „Wrocław Motorcycle Show”

12-13 marca, Hala Stulecia, bilety 20/25 zł

Kilkadziesiąt wystawców, setki motocykli, tysiące zwiedzających. Oprócz stoisk wystawienniczych dodatkowymi atrakcjami będą w tym roku spotkania z gośćmi targów, pokazy mody motocyklowej, liczne konkursy dla publiczności, zawody motocykli custom, strefa podróżnicza oraz oldtimery. Szczegółowy program.

GODZINY OTWARCIA: 13 marca 2016 – 10.00 – 17.00

 

Bieg „Dziesiątka Wroactive” na Stadionie Wrocław

Bieg „Dziesiątka Wroactive” na Stadionie Wrocław

13 marca, godz. 10.0 bieg dla dzieci, godz. 12.00 Dziesiątka, wpisowe

Trasa biegu, na który zapisy wciąż trwają, będzie przebiegała przez al. Śląską i ul. Królewiecką, a start i meta zostały wyznaczone na esplanadzie Stadionu Wrocław.

W biegu mogą wziąć udział zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat, a osoby niepełnoletnie będą mogły wystartować za zgodą opiekuna prawnego. Organizatorzy wyznaczyli limit zawodników mogących wziąć udział w zawodach na 1500 osób. 

W tym roku będzie zorganizowany również bieg dla najmłodszych.

Mężczyźni będą klasyfikowani w siedmiu, a kobiety w sześciu kategoriach wiekowych. Dodatkowa klasyfikacja przeznaczona została także dla pracowników naukowych uczelni oraz dla najlepszego wrocławianina i wrocławianki.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia biegu lub do wyczerpania miejsc.Wpisowe 70 zł w dniu imprezy (w biurze zawodów w przypadku wolnych numerów startowych.

Regulamin na stronie organizatora. 

 

Wielka Partynicka - O złotą podkowę

Wielka Partynicka - O złotą podkowę

12-13 marca, godz. 8.00-17.00, hala jeździecka Wyższej Szkółki Jazdy na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych - Partynice, wstęp bezpłatny

Organizatorem psich zawodów jest wrocławski oddział Polskiego Związku Kynologicznego oraz Wyścigi konne Wrocław. Przez dwa dni ponad 120  psów wraz ze swoimi przewodnikami będzie się zmagać na torze przeszkód. Sędziować będzie zaproszona z Czech Lena Pankova.

Agility jest to niezwykle widowiskowy psi sport, w którym to psy muszą pokonać prawidłowo przeszkody w jak najkrótszym czasie. Psy w zależności od wzrostu biegają w trzech kategoriach Small, Medium i Large.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Lodowiska pod chmurką kończą sezon – zobacz czynne obiekty

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Do 15 marca poślizgać się na lodowisku przy ul. Brücknera. Pozostałe dwa lodowiska kryte są czynne do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska). Ceny, godziny otwarcia.

 

Zabawy plastyczne dla dzieci w Muzeum Narodowym

Zabawy plastyczne dla dzieci w Muzeum Narodowym

13 marca, godz. 12.00
„Świat na talerzu. Krótka historia talerzy i półmisków
” - zabawa plastyczna
Co możemy znaleźć na talerzach i półmiskach? Do czego ludzie ich używają i od jak dawna? Jakie stosowano kolory, ozdoby oraz materiały? Czym jest fajans? Uczestnicy poznają odpowiedzi na te pytania oraz wysłuchają historii o pewnym łabędziu, a na końcu sami zostaną twórcami nowych talerzy. Zajęcia poprowadzi Julia Pałetko.
Zabawa przeznaczona dla dzieci od 6 do 12 lat.  Wstęp wolny. Zapisy od 7 marca pod numerem telefonu 71 372 51 48 w godz. 9.00-15.00.

 

Marcowy weekend z grafiką

Marcowy weekend z grafiką

12-13 marca 2016, godz. 10.00-14.00, Pracownia Grafiki Artystycznej ul. Szczytnicka 51 (wejście od ul. Polaka)

Warsztaty w Pracowni Grafiki to okazja do poznania graficznych technik i zmierzenia się z którąś z nich w praktyce. Praca przebiegać tu może w różnych konfiguracjach - można przyjść i doszkalać zdobyte wcześniej umiejętności, bądź jako nowicjusz próbować stworzyć swoją pierwszą graficzną odbitkę.

Obowiązują zapisy tel.: 71 322 13 55 oraz wejściówka: 15 zł

 

Teatr Bąbli: „Tajemnice Dżungli” – spektakl dla najmłodszych dzieci

Teatr Bąbli: „Tajemnice Dżungli” – spektakl dla najmłodszych dzieci

13 marca, godz. 10.30 i 12.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29 a, bilety 10 zł

Plastyczny spektakl z elementami tańca i form lalkowych. Opowiada odkrywaniu świata, przyrodzie i przyjaźni. Jest zaproszeniem do tajemniczego świata niezwykłych roślin i zwierząt. Łagodne przejścia między scenami oraz delikatna muzyka w tle pozwolą dziecku bezpiecznie poczuć się w teatralnej rzeczywistości.

Czas trwania: 30 min + ok. 15 minut zabawy, dla dzieci od 1-3 lat. Rezerwacja miejsc.

 

Targi „Piękny STÓŁ” na Stadionie Wrocław

Targi „Piękny STÓŁ” na Stadionie Wrocław

12-13 marca, Klub Biznesowy, godz. 10.00-19.00

Targi skierowane do miłośników dobrego jedzenia i pięknego domu. Wspólnym mianownikiem będzie stół, który jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. A imponująca przestrzeń, niebanalny wystrój oraz doskonała lokalizacja Stadionu Miejskiego idealnie dopełnią klimat targów.

W ciągu dwóch dni zaprezentują się producenci zastawy stołowej, artykułów do dekoracji wnętrz, projektanci, rzemieślnicy, wytrawni kucharze, doborowi cukiernicy oraz producenci naturalnej i ekologicznej żywności.

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium: Weekend kobiet

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium: Weekend kobiet

ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

niedziela, 13 marca

 • godz. 12.15, 14.15, 16.15 – Kolorowe kropelki. Dzięki doświadczeniom każdy uczestnik dowie się jak różne płyny zachowują się w swoim towarzystwie, a następnie wykorzysta tą wiedzę do stworzenia „lawa-lampy”.
 • godz. 13.15, 15.15 – Odkryj świat planet. Młodzi naukowcy przekonają się co kryje się pod pojęciem ‘wszechświat’. 
 • godz. 17.00 - Akcja i reakcja. Doświadczalnie zbudujemy własny poduszkowiec i sprawdzimy na zbudowanym silniku III Zasadę Dynamiki.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Wystawa „Made in Europe”. Pożegnanie z tytułam

Wystawa „Made in Europe”. Pożegnanie z tytułem

do 13 marca, Muzeum Architektury, Bernardyńska 5

W niedzielę 13 marca żegnamy się z wystawą “Made in Europe”, podsumowującą 25-lecie najważniejszego europejskiego konkursu w dziedzinie architektury współczesnej Mies van der Rohe Award. 

 

Rękidzieła Fest

Rękidzieła Fest

od 12 do 20 marca, godz. 12.00-20.00, Kino Nowe Horyzonty wstęp wolny

Święto wrocławskich artystów rękodzieła. W ofercie kiermasz, darmowe warsztaty (szycie workoplecaków, szydełkowanie, decoupage i ozdoby folkowe) oraz pokaz slajdów fotografii otworkowych. Piątą edycję otworzy akcja Dzieci Motyle. 

12 marca to dzień Dzieci Motyli - na stolikach będą czekały skrzydełka do pokolorowania, tak, aby każde dziecko mogło stać się pięknym motylem. Akcja odbywa się w godz. 12.00 - 15.00 na II piętrze kina i jest wspólną inicjatywą Fundacji Paliwo Artystyczne oraz Kina Nowe Horyzonty.

 

TAR ECO 2016 – Targi żywności ekologicznej

TAR ECO 2016 – Targi żywności ekologicznej

12-13 marca, godz. 10.00-17.00, Hala IASE, wstęp wolny

Podczas targów odbędą się prezentacje m.in:ż ywność pochodząca z upraw ekologicznych; ekologiczne wyroby mięsne i wędliny; słodycze; kosmetyki naturalne; zdrowy styl życia, diety wegańska, paleo, wegetariańska, bezglutenowa suplementy diety, dietetyka

Niedziela - Scena Główna

 • 10:45-11:15 FUN FIT II
 • 11:15-12:00 Warsztaty kiszenia buraczków i robienia zakwasu na barszcz
 • 12:00-12:1, 13:40-13:50, 13:40-13:50  Konkurs dla odwiedzających
 • 12:10-12:55 Skrajny weganizm - czy zdrowy?
 •  12:55-13:15 Warsztaty kulinarne dla dzieci
 • 13:15-13:40 Urodzinowy tort Slowly Veggi
 • 13:50-14:30 FUN FIT II - Trening Wzmacniający
 • 14:30-15:00 Zamienniki cukru w wypiekach i nie tylko.
 • 15:00-15:30 Obalamy hasło Pij mleko, będziesz wielki
 • 15:40-16:10 Co nam daje dieta roślinna 
 • 16:15-16:45 Yerba mate - czym się różni uprawa ekologicznej od tradycyjnej, jak wygląda jej przetwarzanie, jakie ma właściwości i jak prawidłowo ją zaparzać

 

Weekend zamknięcia wystawy Eduardo Chillidy Brzmienia

Weekend zamknięcia wystawy Eduardo Chillidy Brzmienia

godz. 11.00-18.00, galeria Awangarda BWA Wrocław ul. Wita Stwosza 32

12-13 marca wejście na wystawę będzie bezpłatne

Wystawa Eduardo Chillidy Brzmienia to szczególny i pionierski projekt, dający przestrzeń dla dialogu pomiędzy rzeźbami baskijskiego artysty a muzyką. Ekspozycja w różnej mierze skupia się na aspekcie wizualnym, jak i dźwiękowym, a to za sprawą dwóch kompozytorów, bardzo bliskich myśli Chillidy, jakimi są Gorka Alda i José M. Sánchez-Verdú. Obaj kompozytorzy, z bardzo różnej, osobistej perspektywy, zbliżyli się do Chillidy i zainspirowali bezpośrednio nie tylko dziełami, ale również jego myślą. Instalacje dźwiękowe Gorki Aldy wybrzmiewają cały czas we wnętrzach galerii.

 

Poranek filmowy we WRO – Garniec marcowy

Poranek filmowy we WRO – Garniec marcowy

13 marca, godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

Seria „Przygód Kosmiczków” powstała na początku lat 80. Reżyserem, wg słuchowiska Marii Łastowieckiej, jest Tadeusz Wilkosz, twórca m.in. postaci Misia Colargola czy Pingwina Pik-Poka. Kosmiczne podróże charakteryzują się wyjątkową muzyką, w tym przypadku jest podobnie – autorem kosmiczkowej ścieżki dźwiękowej jest Piotr Hertel.

Po bajkach uczestnicy zostaną zaproszeni do stworzenia "robo-tarcz" z, jakże kosmicznej, folii aluminiowej, a tak przygotowani, wspólnie odtańczą synchroniczny "robo-taniec".

Program: Zimowe przygody Kosmiczków, Pechowe lądowanie Kosmiczków Miś na Księżycu.

 

BrzUCHO: spektakl dla najnamłodszych w Teatrze Lalek

BrzUCHO: spektakl dla najnamłodszych w Teatrze Lalek

godz. 13.00

BrzUCHO to spektakl zabierający dzieci i ich rodziców do świata stwarzanego w rytmie bijącego serca, pełen ruchu i nieustannych zaskoczeń. To powrót do przestrzeni, z której wszyscy się wywodzimy, poszukiwanie przeżyć wspólnych nam i naszym dzieciom.
Zanurz się w kojącym i fascynującym świecie dźwięków i obrazów. Ruszaj z nami w błękitną podróż pomiędzy niebem a ziemią, wodą a powietrzem, w drogę pełną zaskakujących doświadczeń zmysłowych. Przyłóż ucho, pogłaszcz brzucho, dotknij, poczuj, posłuchaj.

Rezerwacja biletów: 71 335 49 11/12; 71 335 49 49

 

Warsztaty wielkanocne w Muzeum Etnograficznym

Warsztaty wielkanocne w Muzeum Etnograficznym

niedziela, 13 marca, godz. 12.00, wstęp wolny

Uczestnicy będą mogli nauczyć się zdobienia jaj tradycyjną techniką polegającą na ich oklejaniu rdzeniem sitowia i kolorową włóczką. Zajęcia poprowadzi Maria Maciak.

Wstęp wolny. Zapisy pod numerem telefonu 71 344 33 13 w godz. 9.00-15.00.

 

Premiera komiksu \" data-mce-src=

Premiera komiksu "Tajemnica Madonny z Wrocławia"

13 marca, godz. 13.00, Stary Ratusz - Sala Mieszczańska

Premiera komiksu o losach obrazu Lucasa Cranacha "Madonna pod Jodłami". Autorzy komiksu, Witold Tkaczyk i Jacek Michalski opowiedzą o pracy nad komiksami historycznymi oraz o inspirującej historii zaginionego obrazu. Po spotkaniu z autorami zapraszamy na mini-warsztaty, które pozwolą bliżej zapoznać się ze światem komiksów.

 

Rozlicz swój PIT w Galerii Dominikańskiej

Rozlicz swój PIT w Galerii Dominikańskiej

 godz. 12.00-18.00, bezpłatnie

Aby rozliczyć PIT należy zabrać ze sobą dowód osobisty, nr NIP (jeżeli prowadzisz działalnoœść gospodarczą albo jesteśœ zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług albo płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika), informację o kwocie przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2014 rok, oraz formularze PIT-11 uzyskane od pracodawców za rok 2015.

Korzystanie z pomocy ekspertów podatkowych w ramach akcji jest bezpłatne. 

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne – Piękna katastrofa

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne – Piękna katastrofa

13 marca, godz. 13.30, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja

Jednym z problemów, które frapują Marlenę Kudlicką, której wystawa prezentowana jest obecnie w Muzeum Współczesnym, jest pomyłka w sztuce. Podczas zajęć zastanowimy się czym właściwie różni się sukces od porażki. Czy tylko stopniem realizacji zamierzonych celów? Być może na gruncie sztuki uda nam się znaleźć także inne odpowiedzi. W części praktycznej pozwolimy sobie na pomyłki, błędy i porażki twórcze, które doprowadzą nas do nowych rozwiązań. 

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia należy przesyłać na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl  

 

Międzypokoleniowy Projekt Wielkopostny: pokaz finałowy

Międzypokoleniowy Projekt Wielkopostny: pokaz finałowy

13 marca, godz. 14.00. Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29 a, udział bezpłatny

Do projektu organizatorzy zaprosili dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów, którzy w trakcie zaledwie 15 godzin warsztatów stworzyli wspólny spektakl. Przedstawienie ukazuje losy Jezusa Chrystusa w konwencji współczesnego procesu sądowego. W spektaklu wykorzystano również elementy improwizacji.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: Edyta Filipiak, e-mail centrum@centrumtwoczosci.pl, tel. 71 341 80 02. Więcej informacji.

 

 Warsztaty rodzinne „Masy plastyczne”

Warsztaty rodzinne „Masy plastyczne”

13 marca, godz. 15.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29 a

Tematem zajęć będzie „Troska o rodzinne wspomnienia” – dekoracyjne okładki do kroniki familijnej, pamiętnika lub albumu. Rodzinną kronikę oprawimy ozdobionymi szkiełkami, drobnymi gipsowymi odlewami lub barwioną masą solną.

Koszt udziału: w pojedynczych warsztatach: 35 zł (para: rodzic + dziecko), 55 zł (3 osoby); za cały cykl (płatność z góry) - 120 zł (para: rodzic + dziecko), 220 (3 osoby). Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

 

Spotkanie „Wrocław-Teheran. Bliżej niż myślisz”

Spotkanie „Wrocław-Teheran. Bliżej niż myślisz”

13 marca, godz. 16.00, MiserArt, ul. Cybulskiego 35A

Spotkanie będzie poświęcone kulturze perskiej oraz stosunkom polsko-irańskim z udziałem trzech gości z Iranu (doktor neuropsychologii; dramatopisarz i nagradzany tłumacz polskiejtwórczości Jan Kotta; student UW). Podczas spotkania będzie można spróbować irańskich i polskich przekąsek. Spotkanie jest współtworzone przez młodzież wrocławskich szkół, która urozmaici spotkanie swoimi prezentacjami.

 

Z Meksyku do Wrocławia: kup bilet!

Z Meksyku do Wrocławia: kup bilet!

Razem kupujemy bilety na przyjazd sześciorga dzieci z Domu dziecka w Puerto Escondido z Meksyku aby mogły wziąć udział w tegorocznej 7. edycji Brave Kids, w wielokulturowej grupie 144 dzieci z 20 krajów, z 5 kontynentów Dochód ze sprzedaży wejściówek na koncert, warsztat kulinarny i pokaz filmu w całości przeznaczony będzie na zakup biletów lotniczych dla dzieci z domu dziecka Casa Hogar Nueva Vida z Meksyku. Więcej informacji

Program 13 marca

 • 11.00 -15.00 Kuchnia meksykańska - wegetariańskie warsztaty kulinarne; zapisy / cena:150 zł Centrum Inicjatyw Wszelakich Zakrzowska29, (Psie Pole)
 • 18.30 pokaz filmu dokumentalnego „Santa Rosa. Odyseja w rytmie mariachi”, reż. Sławomir Grünberg oraz spotkanie z Piotrem Piwowarczykiem, producentem i współautorem scenariusza, wstęp 20 zł, Villa Barbara - Ośrodek Jeździecki "Arkadia", Wielka Lipa 5, 55-120 Wielka Lipa (k. Obornik Śląskich).

 

(Nie)obecność

(Nie)obecność

11-13 marca, godz. 17.30, DCF

2 dni przed kolejną rocznicą urodzin Piotr Łazarkiewicza, pojawi się w kinach film (NIE)OBECNOŚĆ Magdaleny Łazarkiewicz. 
Dokument o reżyserze Piotrze Łazarkiewiczu nie jest prostą biografią, ale filmową opowieścią o zmarłym mężu. Jest także formą zmierzenia się z pytaniem, jak opisać bliskiego człowieka, który odszedł? Jak zmierzyć się z doświadczeniem śmierci osoby bliskiej. Jak zapamiętać prawdziwego człowieka, a nie jego wyobrażenie.

 

Koncert Flamenco w Synagodze Pod Białym Bocianem

Koncert Flamenco w Synagodze Pod Białym Bocianem

13 marca, godz. 18.00, ul. Włodkowica 7, bilety 60 zł

Luis de Luis –  tancerz z Grenady wywodzący się z rodziny cygańskiej, o wielkich tradycjach flamenco. 

Jose Andres Cortes – gitarzysta z Barcelony z rodziny cygańskiej o wielkich tradycjach flamenco. Założyciel zespołu flamenco „Almacale", jest jego głównym kompozytorem i dyrektorem artystycznym.

Juan Antonio Santiago Amaya „Antonio Cafelete” – jego styl śpiewania porównywany jest często do śpiewu słynnego śpiewaka „Camarona de la Isla”. Brał udział w festivalu Flamenco Caja de Madrid, oraz współpracuje z zespołem „Almacale”.

W ramach Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia „Inspiracje Flamenco” Przenikanie Kultur.

 

Koncert „Bonjour mon coeur\'\' w Ratuszu

Koncert „Bonjour mon coeur' w Ratuszu

13 marca, godz. 18.00, Sukiennice 14/15, wstęp wolny

Podczas najbliższego koncertu śpiewacy zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż po różnych epokach i stylach muzycznych. Od renesansowych polifonii, po bliższe współczesności żarty muzyczne. Koncert w szczególności jest dedykowany Paniom, które zaledwie kilka dni wcześniej będą obchodziły swoje święto. Koncert poprowadzi znany wrocławski kompozytor, krytyk muzyczny, a także filolog polski Rafał Augustyn. 

 

Spektakl: „Wschód Południe Zachód Północ” w teatrze ToTu

Wschód-Zachód [wersja improwizowana]

godz. 19.00, Teatr ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł

ToTu w rękach widzów! Teatr ToTu powraca z kolejną odsłoną sztuki Szymona Bogacza, prezentując wybrane fragmenty "Wschodu" i "Zachodu". To od Was będzie zależało, jak potoczą się miłosne perypetie bohaterów! Czy Elżbietka złagodnieje, Waluś odkryje w sobie prawdziwego mężczyznę, a Tatianie uda się zrealizować misterny plan? Zapraszamy do wspólnej zabawy. Na scenie: Ona: Anna Kryściak/Natalia Mielicka On: Jacek Kupczak.

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis, godz. 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny), 18 zł (ulgowy)

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie otworzy podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

Uwaga! Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego warto zarezerwować bilety wstępu przez internet. Strona organizatora. Więcej informacji

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-16.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej – Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej


Zgłoś uwagę