wROCK for Freedom – Legendy rocka we Wrocławiu

Podczas tegorocznego wROCK for Freedom w Centrum Historii Zajezdnia fanów rockowego brzmienia czekają dwa dni wypełnione koncertami – piątek 31 sierpnia i sobota 1 września. Będą Apocalyptica, Luxtorpeda, Illusion, Inner Circle, Czerwone Gitary i Piersi.


Czterech wiolonczelistów z Finlandii

Niewiele karier rozgrywa się w tak błyskawicznym tempie, jak ta, która stała się udziałem czterech wiolonczelistów z Finlandii. Od momentu, kiedy założyli zespół Apocalyptica do wydania kultowej płyty (na której grają utwory ukochanej Metalliki) minęły trzy lata. Potem artystami zachwycili się wszyscy – fani klasyki, heavy metalu, subtelnych brzmień i mocnego uderzenia, bo Panowie grają z takim zaangażowaniem, jakby od tego zależało ich życie. Na wROCK for Freedom zagrają swój flagowy projekt, czyli utwory z płyty „Plays Metallica By FourCellos”.

wROCK for Freedom 2018

wROCK for Freedom 2018

Koncert / Metal / Rock
Termin 31 sierpnia 2018 od 16:00 do 22:00

Miejsce Centrum Historii Zajezdnia

Zobacz

Polscy rockmani w Zajezdni

Na tym nie koniec atrakcji 31 sierpnia. Poza Apocalyptiką na otwartej scenie Centrum Historii Zajezdnia zagrają także rockmani z Luxtorpedy, jednej z bardziej nagradzanych formacji ostatnich lat. Choć ostatni album wypuścili w eter jesienią ubiegłego roku okazji do dobrej muzyki nie zabraknie. Zwłaszcza, że na scenie Robert Friedrich z kolegami dają czadu.

Znacznie bardziej doświadczeni rockmani z Illusion pod wodzą Tomka Lipnickiego zagrają z kolei sporo materiału z nowej, wydanej wiosną tego roku płyty „Anhedonia”. 

Koncerty 1 września

Wyczekiwaną gwiazdą będzie Inner Circle. Gdyby szukać w świecie muzycznym prawdziwych pechowców i ludzi, którzy latami czekali na sukces, bracia Lewisowie są doskonałym przykładem, bo choć grupę założyli jeszcze u schyłku lat 60. na prawdziwe hity i międzynarodową sławę czekali grubo ponad dwie dekady. Dziś słyną z kilku absolutnych evergreenów w jamajskim klimacie, zwłaszcza z piosenki „Sweat (A La LaLaLaLong)".

Czerwonych Gitar nie trzeba raczej nikomu przedstawiać, bo w Polsce grupa była tak znana, jak The Beatles w Anglii, czego dowodem jest niewiarygodna ilość sprzedanych płyt, do dziś niedościgniony rekord dla wielu innych zespołów. W obecnym składzie zespołu nie ma wprawdzie ówczesnego bożyszcze – Seweryna Krajewskiego, ale wciąż gra na perkusji i śpiewa Jurek Skrzypczyk. Do współpracy zaprosił muzyków młodszych pokoleń – basistę Arkadiusza Wiśniewskiego, gitarzystów Mieczysława Wądołowskiego i Dariusza Olszewskiego oraz Marka Jabłońskiego.

Także Piersi różnią się nieco od tej grupy, którą muzycy założyli w latach 80. Obecnie występuje już w charakterze wokalisty Paweł Kukiz, zastąpił go Adam Asanow, a ze starego składu zespołu zostali Zbigniew Moździerski i Marek Kryjom. 

Inner Circle, Piersi i Czerwone Gitary na wROCK for Freedom

Inner Circle, Piersi i Czerwone Gitary na wROCK for Freedom

Koncert / Reggae / Rock / Pop
Termin 1 września 2018 od 16:30 do 22:00

Miejsce Centrum Historii Zajezdnia

Zobacz


Zgłoś uwagę