Nowe wiaty dla rowerów

Wrocławskie Mieszkania ogłosiły przetarg na montaż dwóch wiat rowerowych. To efekt prowadzonej przez miasto polityki rowerowej oraz odpowiedź na wnioski mieszkańców o postawienie nowych miejsc dla jednośladów. Pierwsze powstaną przy ul. Kotsisa i ul. Kraszewskiego.

  • zdj. poglądowe wiat rowerowych, źródło: Wrocławskie Mieszkania


W obu wiatach rowerowych znajdzie się po 10 stanowisk z pojedynczymi stojakami, które w przyszłości zostaną zastąpione stojakami dwupoziomowymi. Budynek będzie zadaszony i zamykany, a jego ściany zewnętrzne staną się podporą dla roślinności pnącej. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 180 dni od dnia podpisania umowy.

– We Wrocławiu coraz więcej osób korzysta z rowerów na co dzień. Dlatego podczas przeprowadzania remontów staramy się w przestrzeni naszych podwórek znaleźć miejsca na takie wiaty – mówi Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań. – Po konsultacjach z oficerem rowerowym wybrane zostały trzy lokalizacje: ul. Kraszewskiego, ul. Kotsisa oraz w okolicach Placu Grunwaldzkiego. Jednak w przypadku tego ostatniego miejsca wiata zamontowana zostanie dopiero po zakończeniu inwestycji deweloperskiej realizowanej w tym rejonie – dodaje.  

Ogłosiliśmy przetarg na budowę wiat rowerowych przy ul. Kraszewskiego oraz przy ul. Kotsisa. W ramach zamówienia...

Opublikowany przez Wrocławskie Mieszkania Środa, 18 listopada 2020

W 2021 r. Wrocławskie Mieszkania planują przeznaczyć na to zadanie ponad 350 tys. złotych. Docelowo tego typu wiaty dla rowerów zamontowane zostaną w pięciu lokalizacjach. Oprócz wymienionych powyżej pojawią się także we wnętrzu podwórek Grudziądzka–Krzywoustego oraz Nowowiejska–Jaracza–Orzeszkowej–Prusa.

Więcej informacji o przetargu.Zgłoś uwagę