W sobotę bieg Olimpijska Piątka

Drugie zawody z cyklu biegów długich

  • W sobotę odbędzie się bieg Olimpijska Piątka

    W sobotę odbędzie się bieg Olimpijska Piątka


W sobotę, 5 lipca, na wrocławskim Stadionie Olimpijskim odbędą się drugie zawody z cyklu pięciu biegów długich rozgrywanych w ramach 22. Otwartych Mistrzostw Wrocławia. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km.

– Mam nadzieję, że magia Stadionu Olimpijskiego przyciągnie na Pergolę rzesze fanów biegania. Dla zawodników przygotowaliśmy atrakcyjne upominki – mówi rzeczniczka OMW Magdalena Krause-Pietkiewicz.

Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną (TUTAJ), a weryfikacja i wydawanie numerów startowych odbędzie się w dniu zawodów od godz. 9.00 do 10.30 w siedzibie Młodzieżowego Centrum Sportu przy al. Paderewskiego 35. Udział w biegu jest bezpłatny.

Tegoroczna edycja cyklu biegów długich w ramach OMW obejmuje następujące imprezy biegowe:

W 2. Nocnym Wrocław Półmaratonie udział wzięło blisko 5200 biegaczy, a zwyciężył Kenijczyk Daniel Muteti, który całą trasę przebiegł z czasem 1:02,40, tylko o cztery minuty gorszym (58:23) od rekordu świata ustanowionego w 2010 roku przez Zersenay’a Tadese.

Trasa półmaratonu była niezwykle atrakcyjna nie tylko dla biegaczy, ale także dla widzów. Fragmenty biegu prowadzą przez siedem wrocławskich mostów oraz przez Stare Miasto czy Ostrów Tumski. Po raz pierwszy podczas imprez biegowych we Wrocławiu możliwe jest oglądanie transmisji wideo w Internecie.

micZgłoś uwagę