VOZILLA z nagrodą Top Inwestycje Komunalne 2018

Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych we Wrocławiu znalazła się wśród zwycięzców konkursu Top Inwestycje Komunalne 2018. Nagrodę podczas uroczystej Gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odebrał wiceprezydent Wrocławia, Maciej Bluj.

  • Fot. portalsamorzadowy.pl

    Fot. portalsamorzadowy.pl


Celem konkursu organizowanego przez PortalSamorzadowy.pl i Grupę PTWP było wyłonienie najlepszych inwestycji komunalnych, oddanych do użytku lub zrealizowanych przynajmniej w 50% w 2017 roku.

W obecnej edycji organizatorzy docenili m.in. prorozwojowy efekt inwestycji dla gospodarki, regionu i mieszkańców, ale również proekologiczne projekty antysmogowe oraz rozwijające ideę smart city.

Fot. portalsamorzadowy.pl

Fot. portalsamorzadowy.pl

Pół roku funkcjonowania VOZILLI

Pierwsza w Polsce ogólnodostępna Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych, która działa we Wrocławiu od początku listopada 2017 r. oparta jest wyłącznie o samochody elektryczne. Mieszkańcy mają do dyspozycji 200 samochodów elektrycznych marki Nissan: 190 sztuk modelu Leaf oraz 10 nissanów e-NV 200 typu Van. Wypożyczalnia jest całoroczna, działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Płacimy wyłącznie za czas wypożyczenia. Projekt odpowiada na dwa światowe trendy – z jednej strony coraz popularniejszy carsharing, z drugiej rozwój elektromobilności.

Do początku maja w systemie VOZILLI zarejestrowało się ponad 33 tysiące osób, które dokonały 141,5 tys. wypożyczeń (średnia liczba wypożyczeń to ok. 780/dzień) i przejechały blisko milion kilometrów.Zgłoś uwagę