VOZILLA nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018

Pierwsza w Polsce Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych, która działa we Wrocławiu od początku listopada 2017 r., została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018. Trwa internetowe głosowanie.


Celem konkursu organizowanego przez PortalSamorzadowy.pl i Grupę PTWP jest wyłonienie najlepszych inwestycji komunalnych, oddanych do użytku lub zrealizowanych przynajmniej w 50% w 2017 roku. W obecnej edycji organizatorzy doceniają m.in. prorozwojowy efekt inwestycji dla gospodarki, regionu i mieszkańców, ale również proekologiczne projekty antysmogowe oraz rozwijające ideę smart city.

VOZILLA – nominacja do konkursu Top Inwestycje 2018 (PDF).

W pierwszym etapie konkursu spośród nadesłanych propozycji zostało wybranych 30 nominowanych. Teraz z tego grona swoich faworytów wskażą członkowie Rady Konsultacyjnej konkursu oraz internauci w specjalnym głosowaniu internetowym, które potrwa do 2 maja do godziny 12.00.

Wśród nominowanych oprócz VOZILLI są również m.in.: Program Czyste Powietrze – oddech dla Opola, niskoemisyjny system komunikacji publicznej w Kaliszu, hala widowiskowo-sportowa w Gliwicach, ekologiczny dom dla zagrożonych wykluczeniem w Gdańsku, nowoczesne przedszkole w Żorach czy Muzeum Fortyfikacji w Malborku.

Głosuj na VOZILLĘ.

Laureaci konkursu Top Inwestycje Komunalne 2018 zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (14-16 maja 2018 roku).

Pięć miesięcy funkcjonowania VOZILLI

Wrocławska wypożyczalnia samochodów elektrycznych jest pierwszą w Polsce miejską, ogólnodostępną wypożyczalnią opartą wyłącznie o samochody elektryczne. Projekt odpowiada na dwa światowe trendy – z jednej strony coraz popularniejszy carsharing, z drugiej rozwój elektromobilności.

Wrocławianie mają do dyspozycji 200 samochodów elektrycznych marki Nissan: 190 sztuk modelu Leaf oraz 10 nissanów e-NV 200 typu Van. Wypożyczalnia jest całoroczna, działa 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Płacimy wyłącznie za czas wypożyczenia – w przypadku osobowego Leafa jest to 90 gr. za minutę, w przypadku Vana 1 zł za minutę jazdy. Wynajem samochodów odbywa się przez specjalną aplikację.

Zobacz też: Jak działa VOZILLA?

Zgłoś uwagę