18-19 września: utrudnienia w ruchu

W związku z zaplanowanymi zgromadzeniami publicznymi we Wrocławiu, w dniach 18-19 września mogą być utrudnienia w ruchu.

 • Utrudnienia w ruchu

  Utrudnienia w ruchu, 18-19 września 2021 r.


18 września

godz. 19.00-19.45. Przejazd rowerowy przez miasto z Akcją Miasto

 • Miejsce rozpoczęcia: - Skwer przy ul. Inowrocławskiej (Skwer św. o. Damiana De Veuster), następnie przejazd ulicami: Zachodnią, Sikorskiego, Podwale, Piłsudskiego, Świdnicką, Bożego Ciała, Widok, Kazimierza Wielkiego, Oławską, Traugutta, pl. Powstańców Warszawy, pl. Społeczny, pl. Grunwaldzki, rondo Reagana, Skłodowskiej-Curie, Szczytnicką, Wyszyńskiego, most Pokoju, pl. Powstańców Warszawy, Purkyniego, Św. Katarzyny, Bł. Czesława, Oławską, Kazimierza Wielkiego, Szewską, Oławską do Rynku.
 • Cel: Przypomnienie, że inwestycja w infrastrukturę rowerową i wzrost liczby rowerzystów pozwala uwolnić miasto od korków, smogu i hałasu.
 • Zgłoszona liczba uczestników: 150 osób.

godz. 18.00-20.00. „Marsz o prawdę”

 • Miejsce: rozpoczęcie - Rynek (przy Pręgierzu) następnie przejście na pl. Solny potem ulicą Kazimierza Wielkiego na pl. Dominikański, następnie ulicami Piotra Skargi i Podwale do KWP we Wrocławiu (ul. Podwale 31) - zakończenie zgromadzenia.
 • Cel: W związku z sytuacjami popełnienia przez policję czynów karalnych względem życia ludzkiego.
 • Zgłoszona liczba uczestników: 150 osób.

godz. 16.00. Parada Autobusów

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN wraz z współorganizatorami Fundacją Convention Bureau – Wrocław oraz Klubem Sympatyków Transportu Miejskiego informują o możliwych utrudnieniach w związku z organizowanymi w ramach Dni Otwartych Zajezdni Popowice parad autobusowej 18 września i tramwajowej 19 września.

 • Możliwe utrudnienia w ruchu dotyczyć będą przede wszystkim miejsca wyjazdu tj. ul. Legnickiej na odcinku od ul. Wejherowskiej do ul. Na Ostatnim Groszu/Milenijna.
 • Największe utrudnienia czekają mieszkańców o godzinie 16.00, 18 września kiedy to pojazdy uczestniczące w Paradzie Autobusów wyjadą z terenu zajezdni Popowice i po nawrocie na skrzyżowaniu z ulic Legnicka/Milenijna/Na Ostatnim Groszu w asyście Policji zawrócą i będą tworzyć kolumnę już na ul. Legnickiej w kierunku centrum. Po uformowaniu się kolumny będzie ona poruszać się w asyście Policji.

Całą trasę można zobaczyć na powyższym planie, parada będzie poruszała się w kolumnie i po przejechaniu ul. Legnickiej, za pl. Jana Pawła II pojedzie prosto do Kazimierza Wielkiego, skąd pojazdy rozjadą się w różnych kierunkach.

19 września 2021r.

godz. 12.00-13.00. Parada Psów Wrocławskich „Hau are you?”

 • Miejsce: rozpoczęcie - pl. Wolności następnie przejście ulicami: Zamkową, Kazimierza Wielkiego, Białoskórniczą, Grodzką, przez most Uniwersytecki i kładkę Słodową na Wyspę Słodową - koniec zgromadzenia.
 • Cel: Zachęcenie do adopcji psów ze schroniska i pokazanie, jak wielu naszych czworonożnych przyjaciół potrzebuje wsparcia.
 • Zgłoszona liczba uczestników: 150 osób.

godz. 12.00. Parada Tramwajów

 • Największe utrudnienia czekają mieszkańców o godzinie 12.00 kiedy to pojazdy uczestniczące w Paradzie Tramwajów wyjadą z terenu zajezdni Popowice, chwilę potrwa wyjazd pojazdów i uformowanie się kolumny na torowisku. 
 • Nad bezpiecznym przebiegiem manewrów czuwać będzie Policja, która po uformowaniu kolumny będzie zabezpieczać bezpieczny przejazd przez skrzyżowania wszystkich pojazdów.Tramwaje nie będą zatrzymywały się na przystankach i wysiąść będzie można dopiero na zakończeniu przy Operze.

Całą trasę można zobaczyć na powyższym planie, parada będzie poruszała się w kolumnie i po przejechaniu ul. Legnickiej, na pl. Jana Pawła II pojedzie w ul. Podwale i dalej Piłsudskiego do Dworca Głównego. Następnie pojazdy skręcą w Kołątaja, a na wysokości Teatralnej pojadą w kierunku Opery.Zgłoś uwagę