#TORYwolucja trwa – otwarte oferty w ważnych przetargach

Wrocławskie MPK otworzyło oferty w przetargu na remont torowisk na trzech dużych skrzyżowaniach. Mieszczą się w zakładanym budżecie. 

  • Rozjazdy tramwajowe zostaną wymienione m.in. pl. Dominikańskim od ul. Św. Katarzyny (zdjęcie ilustracyjne)


Chodzi o wymianę rozjazdów na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Świdnickiej, na pl. Dominikańskim od ul. Św. Katarzyny oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale i Sądowej od strony ul. Muzealnej.

Oferty mieszczą się w planowanym budżecie, łącznie opiewają na sumę 4,3 miliona złotych.

Teraz trwa ich sprawdzanie pod względem formalnym. Jeśli tylko wszystko zgadza się w dokumentacji, MPK rozstrzyga przetarg, podpisuje umowę i wykonawca rusza z pracami.

To nie wszystkie ważne inwestycje torowe realizowane przez MPK. Miejska spółka kilka dni temu ogłosiła przetarg na kompleksowy remont torowiska, sieci oraz nawierzchni na węźle komunikacyjnym w okolicy dworca Wrocław Główny.

Czytaj więcej: Duży remont torowisk przy węźle obok dworca Wrocław Główny

MPK kompletuje również dokumentację na inne duże inwestycje. Zakończone są już przetargi na dokumentację projektową dla remontów wymiany torowiska i sieci na al. gen. Hallera, remontu pętli Zawalna i prac przy Żmigrodzkiej.

Więcej pieniędzy na torowiska

Miejski przewoźnik, który przejął opiekę nad torowiskami pod koniec tamtego roku do końca 2020, chce wyremontować 6,5 km torowisk i wymienić 15 rozjazdów oraz kluczową krzyżownicę na placu Dominikańskim.

Tylko w tym roku Wrocław przeznacza 80 milionów złotych na naprawy i bieżące utrzymanie torowisk, by w ciągu 3-4 lat wrocławskie tory wróciły na dobry poziom.

Czytaj więcej: Remonty torowisk w 2020 rokuZgłoś uwagę