TWG 2017 – dodatkowa komunikacja na wydarzenia

Specjalne linie tramwajowe i autobusowe, wydłużone trasy i wzmocnienie  floty MPK przez firmę Polbus. Wrocław gotowy na przewozy kibiców i zawodników podczas igrzysk. 


 - To bardzo ważne wydarzenie dla Wrocławia. Pojawi się tutaj kilka tysięcy zawodników, jeszcze więcej kibiców, dlatego przygotowaliśmy dodatkowy transport na wydarzenia The World Games 2017. Specjalne linie zostaną uruchomione na pewno na Ceremonię Otwarcia, oraz dwie dodatkowe imprezy masowe na pl. Wolności. Zapewnimy też obsługę komunikacyjną Stadionu Olimpijskiego, hali sportowej przy Czajczej na Kowalach oraz transport na zawody lotnicze w podwrocławskim Szymanowie.  – mówi Adam Więcek, z Wydziału Transportu UM.

Wrocławskie MPK poza obsługą codzienną mieszkańców i dodatkową kibiców, jest również odpowiedzialne za obsługę tzw. turniejową czyli transport zawodników i trenerów na zawody. Do pomocy przy tym zadaniu w przetargu wybrało firmę Polbus, która będzie wzmacniać flotę miejskiego przewoźnika. 

Specjalne linie na wydarzenia

Jednak najważniejsze zadanie transportowe w trakcie TWG 2017 to zapewnienie dowozów i powrotów z dużych wydarzeń. Pierwsze to Ceremonia Otwarcia na Stadionie Miejskim, na którą już sprzedało się 21 tysięcy biletów z 26 tysięcy. Wydział Transportu z MPK przygotował na to duże wydarzenie specjalne linie tramwajowe i autobusowe.

Czytaj więcej: Ceremonia Otwarcia – jak dojechać?

Dodatkowy transport dla kibiców sportów lotniczych

Wszyscy, którzy będą chcieli dojechać do lotniska w Szymanowie na zawody w sportach lotniczych będą mogli skorzystać z przedłużonych kursów linii 908, realizowanych do Szymanowa w godz. 8:00–21:00.  Zawody na lotnisku będą rozgrywane w dniach 21-24 lipca 2017. 

Dojazd do hali sportowej przy ul. Czajczej (unihokej, korfball)

Aby kibice mogli dojechać do Hali Sportowej przy ul. Czajczej przewiduje się przedłużenie do pętli Kowale kursów linii 23 w godz. 12:30–22:30. Linia w tej relacji będzie funkcjonować w ten sposób: 21, 22, 23, 24, 25, 27, 28 i 29 lipca. 

Dodatkowy transport dla kibiców – powrót ze Stadionu Olimpijskiego (futbol amerykański, żużel)

Na trasie Stadion Olimpijski – Galeria Dominikańska zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa T3 z częstotliwością co około 5 min w godz. 22:30–23:00. 

Na przejazdy liniami specjalnymi, podobnie jak całą wrocławską komunikacją miejską obowiązują bilety za 3 i 1,5 zł. 

Utrudnienia na Szewskiej

W związku z zawodami w biegu na orientację 25 lipca tramwaje linii 6 i 7 przez 4 godziny będa omijać ulicę Szewską. 

Zgłoś uwagę