Wrocław pracuje

Szukasz pracy?

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych lub chcących zmienić obecną pracę (zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy), zainteresowanych nowymi technologiami i informatyką. Co ważne, nie muszą posiadać wykształcenia informatycznego!

Forsujemy tezę, że osoby o zróżnicowanym wykształceniu mogą nauczyć się języków programowania i znaleźć zatrudnienie w firmach z branży IT. Wystarczy kilkumiesięczny kurs, aby praca w renomowanych firmach stała się dostępna dla wielu osób!

Niektóre kierunki studiów z programami studiów zawierającymi elementy modelowania matematycznego, stanowią bardzo solidną bazę do wykształcenia myślenia algorytmicznego, którym posługują się programiści. Jest to główna grupa osób, której chcielibyśmy zaproponować udział w projekcie.

Podczas kursów z modułem praktycznym kandydaci na pracowników zapoznają się z podstawami programowania. Metody kształcenia zostały przygotowane w konsultacji i zgodnie z zapotrzebowaniem najprężniej rozwijających się firm działających we Wrocławiu, które oferują setki miejsc pracy. Wszystkie te przedsiębiorstwa na co dzień współpracują z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, a część z nich zrzeszonych jest w ramach Association of Business Sector Leaders (ABSL).

Poszukiwani są zwłaszcza kandydaci na poniższe stanowiska (oferty dla kandydatów znajdują się pod linkami):

 

Udział w projekcie pozwoli na szybkie przyswojenie potrzebnych umiejętności, a zatem sprawi, że każdy z uczestników stanie się potencjalnym kandydatem na pracownika tych przedsiębiorstw na jedno z powyższych stanowisk.Zgłoś uwagę