Sylwester 2018 na Rynku. Wrocław Respect

– Chciałbym, żeby tegoroczny sylwester był największą zabawą na Rynku we Wrocławiu od 30 lat. Aby w ramach idei „respect” pod ratuszem bawili się ludzie różnych narodowości, wyznań, kolorów skóry, preferencji. Do Wrocławia zapraszamy również wszystkich ludzi z Polski i świata, którzy cenią wolność, różnorodność, niezależność. Będziemy śpiewać i grać muzykę, którą lubią i szanują ludzie na całym świecie – mówi Paweł Gołębski, reżyser największej imprezy sylwestrowej w mieście.


Tegoroczny miejski sylwester – Wrocław Respect będzie miał spektakularną oprawę – zapewniają organizatorzy i już zdradzają więcej szczegółów na temat najliczniejszej corocznej zabawy pod gołym niebem na wrocławskiej starówce.

Sylwester 2018 na wrocławskim Rynku: Village People

Sylwester 2018 na wrocławskim Rynku: Village People

Eventy / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 31 grudnia 2018 od 20:00 do 23:59

Miejsce Rynek we Wrocławiu

Zobacz

2019 szalików i kula disco nad fontanną 

Konstrukcje ważące w sumie ponad 70 ton wyrosną sylwestrową sceną, która będzie największą, jaka do tej pory na pl. Gołębim się pojawiła. Prace montażowe są bardzo zaawansowane, na tyle że odbywają się już próby choreograficzne do imprezy. 31 grudnia  zastaniemy tam zaś w pełnej krasie się prezentujący najdłuższy wybieg w Polsce, łączący scenę z fontanną, w ten sposób wykonawcy będą mieli jak najbliższy kontakt z widzami stojącymi dalej. Fontanna „Zdrój” zagra jeden z elementów sylwestrowej scenografii – w środku będą umieszczone reflektory, lampy, lasery, stroboskopy i dymiarki. W tym miejscu wystąpi także kilkudziesięciu tancerzy i akrobatów.

Po 21 grudnia zacznie się montowanie oświetlenia, łącznie z ogromną dyskotekową kulą, która zawiśnie nad fontanną. Na końcu pojawią się urządzenia multimedialne, będące ważnym elementem sylwestrowej scenografii. Przy wszystkich tych pracach jest zaangażowanych około 40 ludzi, natomiast w wieczór wydarzenia nad jego sprawnym przebiegiem będzie czuwało ok. 500 osób.

To będzie wielka scena, złożona z wielu elementów konstrukcyjnych, fot. J. Krzeszowski

Show staruje o godz. 20.00, ale do strefy pod sceną będzie można wchodzić już od godz. 19.30 – wtedy zostanie otwartych 78 wejść/wyjść. Warto być tam jednym z pierwszych sylwestrowiczów, ponieważ właśnie takie osoby otrzymają na pamiątkę piękny, wieczorowy szalik, których przygotowano dla gości oczywiście 2019. 

Na środkowej części tej konstrukcji zawiśnie dyskotekowa kula, fot. J. Krzeszowski

Po prawej stronie sceny, w pobliżu fontanny, zostanie wydzielona specjalna strefa dla osób z niepełnosprawnościami, m.in. poruszających się na wózkach, gdzie wygodnie i jak najbliżej wykonawców będą mogły one uczestniczyć w zabawie. 

Służby ratownicze będą czuwały w gotowości w przejściu przy Sukiennicach, a na terenie imprezy trzy poruszające się patrole medyczne pozostaną do dyspozycji w razie bieżących interwencji. I oby miały jak najmniej pracy.  

4 razy Nowy Rok i #WrocławNieStrzela

Tej nocy – 31 grudnia Nowy Rok będziemy witać co godzina – o 21.00, 22.00, 23.00 i oczywiście o północy. Podczas widowiska odbywającego się we Wrocławiu wita bowiem Nowy Rok kilka innych stref czasowych. O pełnych godzinach uczestnicy Wrocław Respect będą odliczać czas do północy właśnie razem z mieszkańcami tamtych regionów świata. Będą podane nazwy i pokazane flagi 107 państw świata, które bawić się będą z wrocławianami o podobnej porze.

7 grudnia br. prezydent Jacek Sutryk zapowiedział akcję społeczną #WrocławNieStrzela, zachęcającą do świętowania tak sylwestra, jak i innych wydarzeń bez materiałów pirotechnicznych, które płoszą zwierzęta. Dlatego po tradycyjnym odliczeniu sekund do Nowego Roku w niebo nie wystrzelą w naszym mieście głośne fajerwerki. Na pewno jednak nikt nie przegapi nadejścia 2019 r. – organizatorzy imprezy na Rynku zadbali o to, by nadać tej chwili odpowiednią oprawę.  

 

Gwiazda – Village People. Największe „Y.M.C.A.” w Europie

Victor Willis, autor i wykonawca wielkich hitów „Y.M.C.A.”, „Go West”, „Macho Man”, „In the Navy”, przylatuje z Los Angeles do Wrocławia z kilkunastoosobowym zespołem. Na scenie tancerze wystąpią w legendarnych strojach Indianina, policjanta, motocyklisty, żołnierza, budowlańca. 10 lat temu Amerykanie zebrali na stadionie 40 tys. widzów, by wspólnie wykonać choreografię do tego hitu. Dokładnie podczas zbliżającego się sylwestra zespół Village People świętuje 40-lecie tego przeboju. Wrocławianie pójdą na rekord Europy – organizatorzy chcą również zebrać wokół ratusza 40 000 ludzi, którzy zatańczą z zespołem.

Supermenka Kayah 

„Prawy do lewego”, „Supermenka”, „Po co” – przy tym bawi się cała Polska. Legendarna wokalistka wybrała w tym roku udział we Wrocław Respect – będzie bawiła się z nami.

Apogeum hitów o północy

  • 23.45 YMCA 
  • 23.50 BOHEMIAN RAPSODY (tribute to Quuen)
  • 23.57 FREEDOM (George Michael&Countdown)
  • 0.003 WE RE THE WORLD (120 artystów i 40 000 głosów)
  • 0.15 UNITED (DJ Gambit &Wrocław Respect Orchestra Party)

Choreograf „Gleba” prezentuje!

Maciej „Gleba” Florek – zwycięzca i juror telewizyjnego „You Can Dance”, tancerz i choreograf – przeprowadził castingi w kilku miastach Polski i zaprosił tancerzy do wrocławskiego widowiska. „Gleba” wykona z publicznością, między innymi, masową choreografię do „Gangnam Style”, „Lambady” i „Macareny”.

– Liczymy na to, że ta zakładana 40-tysięczna publiczność będzie się z nami świetnie bawiła – mówi Maciej „Gleba” Florek (fot.). – Będziemy animować zabawę i tańczyć z publicznością, która będzie miała szaliki, zwłaszcza przy „Gangnam Style”. Wysokie i ogromne podesty wymyślono po to, żeby wszyscy tancerze byli widoczni, a wybraliśmy naprawdę najlepszych spośród nich. To będzie około 30 osób na scenie, wybranych w castingach w całej Polsce. Postaramy się dostarczyć gigantyczną dawkę pozytywnej energii – obiecuje Gleba. Dodaje również, że do współpracy udało się organizatorom zaprosić osoby niepełnosprawne. 

– Mam nadzieję, że będzie z nami 12-letnia Sara, która jeździ na wózku, ale uwielbia i chce tańczyć. Specjalnie dla niej przygotowujemy numer, co pozwoli nam wspólnie wystąpić – wyjaśnia choreograf. – To nasz wkład w ideę respect i myślenia o tym, że jest to sylwester dla wszystkich – dodaje. 

 

100 wykonawców Wrocław Respect Orchestra

Muzycy, chór, wokaliści, tancerze, chór – to ponad 100 osób. Ten wielki zespół będzie niesamowitą oprawą zabawę od samego jej początku aż do godz. 2.00 w nocy. Repertuar – znany, uznany i oczekiwany – od Pink Floyd do Bruno Marsa.

– Będzie moc: trąbki, puzony, saksofony, tuby, wielkie czary, unoszące się nad głowami muzyków – zachęca Mariusz Dziubek (fot.), showman dyrygentury, znany m.in. z „Mam talent” i „Must Be the Music”, który w charakterystycznym czerwonym fraku poprowadzi Wrocław Respect Orkiestrę. 

Mariusz Dziubek: Przy kolorowej kuli dyskotekowej będzie wspaniała zabawa i wszystkich na nią serdecznie zapraszam, fot. J. Krzeszowski

– Tina Turner, Stevie Wonder, monumentalny Pink Floyd zabrzmią pięknie na tej kolorowej scenie i w tej scenerii. Z Kayah zaśpiewmy „Prawy do lewego”, „Po co”, pogibiemy się z tancerzami przy „Supermence”. Idea połączenia dęciaków i orkiestry z artystami z „różnych bajek” – to nam przyświecało. A po północy piękny set, w którym dęciaki połączą się z DJ-em – mówi Dziubek.

Do wykonania wielkich hitów zostali zaproszeni żywiołowi wokaliści z Wrocławia i Polski, znani z telewizyjnych talent show. Zaśpiewają m.in.: Natalia Lubrano, Aro Kłusowski, Anna Maria Mbayo, Daniel Moszczyński, Marta Kołodziejczyk, Mikołaj Woubishet, Kasia Mirowska.

 Jingle DJ Gambita 

Maciej Turowski – didżej znany z aren sportowych – zagra dla wszystkich klubowe hity, jingle i efekty specjalne.

źródło: Facebook 

MC Paweł Gołębski

Wielotysięczny tłum do wspólnego śpiewu i tańca zostanie porwany przez wrocławskiego konferansjera i prezentera radiowo-telewizyjnego – Pawła Gołębskiego. Trzeba oczywiście dodać, że jest on także autorem pomysłu na tegorocznego sylwestra w Rynku, które to widowisko wyreżyseruje.

fot. ArtNuve/pawelgolebski.pl

Zobacz: Sylwester 2017/2018 Wrocław [ZDJECIA,RELACJA]Zgłoś uwagę