Sylwester 2018 na Rynku. Wrocław Respect [PROGRAM]

– Chciałbym, żeby tegoroczny sylwester był największą zabawą na Rynku we Wrocławiu od 30 lat. Aby w ramach idei „respect” pod ratuszem bawili się ludzie różnych narodowości, wyznań, kolorów skóry, preferencji. Do Wrocławia zapraszamy również wszystkich ludzi z Polski i świata, którzy cenią wolność, różnorodność, niezależność. Będziemy śpiewać i grać muzykę, którą lubią i szanują ludzie na całym świecie – mówi Paweł Gołębski, reżyser największej imprezy sylwestrowej w mieście.


Tegoroczny miejski sylwester – Wrocław Respect będzie miał spektakularną oprawę – zapewniają organizatorzy i już zdradzają więcej szczegółów na temat najliczniejszej corocznej zabawy pod gołym niebem na wrocławskiej starówce.

Sylwester 2018 na wrocławskim Rynku: The Village People

Sylwester 2018 na wrocławskim Rynku: The Village People

Eventy / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 31 grudnia 2018 od 20:00 do 23:59

Miejsce Rynek we Wrocławiu

Zobacz 

2019 szalików Wrocław Respect 

Show staruje o godz.20, ale do strefy pod sceną będzie można wchodzić już od godz. 19.30 – wtedy zostaną otwarte wszystkie bramki. Warto być tam jednym z pierwszych, ponieważ właśnie takie osoby otrzymają na pamiątkę piękny, wieczorowy szalik.

4 razy Nowy Rok i #WrocławNieStrzela

Tej nocy – 31 grudnia Nowy Rok będziemy witać co godzina – o 21.00, 22.00, 23.00 i oczywiście o północy. Podczas widowiska odbywającego się we Wrocławiu wita bowiem Nowy Rok kilka innych stref czasowych. O pełnych godzinach uczestnicy Wrocław Respect będą odliczać czas do północy właśnie razem z mieszkańcami tamtych regionów świata. Będą podane nazwy i pokazane flagi 107 państw świata, które bawić się będą z wrocławianami o podobnej porze.

7 grudnia br. prezydent Jacek Sutryk zapowiedział akcję społeczną #WrocławNieStrzela, zachęcającą do świętowania tak sylwestra, jak i innych wydarzeń bez materiałów pirotechnicznych, które płoszą zwierzęta. Dlatego po tradycyjnym odliczeniu sekund do Nowego Roku w niebo nie wystrzelą w naszym mieście głośne fajerwerki. Na pewno jednak nikt nie przegapi nadejścia 2019 r. – organizatorzy imprezy na Rynku zadbali o to, by nadać tej chwili odpowiednią oprawę.  

40-metrowy most na pl. Gołębim

Na Rynku zastaniemy najdłuższy wybieg w Polsce, łączący scenę z fontanną, w ten sposób wykonawcy będą mieli jak najbliższy kontakt z widzami stojącymi dalej.

Taneczna fontanna

Nieczynna zimą fontanna Zdrój zostanie jednym z elementów sylwestrowej scenografii. W środku będą umieszczone reflektory, lampy, lasery, stroboskopy i dymiarki. W fontannie wystąpi kilkudziesięciu tancerzy i akrobatów.

Gwiazda – The Village People. Największe „Y.M.C.A.” w Europie

Victor Willis, autor i wykonawca wielkich hitów „Y.M.C.A.”, „Go West”, „Macho Man”, „In the Navy”, przylatuje z Los Angeles do Wrocławia z kilkunastoosobowym zespołem. Na scenie tancerze wystąpią w legendarnych strojach Indianina, policjanta, motocyklisty, żołnierza, budowlańca. 10 lat temu Amerykanie zebrali na stadionie 40 tys. widzów, by wspólnie wykonać choreografię do tego hitu. Dokładnie podczas zbliżającego się sylwestra zespół Village People świętuje 40-lecie tego przeboju. Wrocławianie pójdą na rekord Europy – organizatorzy chcą również zebrać wokół ratusza 40 000 ludzi, którzy zatańczą z zespołem.

Supermenka Kayah 

„Prawy do lewego”, „Supermenka”, „Po co” – przy tym bawi się cała Polska. Legendarna wokalistka wybrała w tym roku udział we Wrocław Respect – będzie bawiła się z nami.

Apogeum hitów o północy

  • 23.45 YMCA 
  • 23.50 BOHEMIAN RAPSODY (tribute to Quuen)
  • 23.57 FREEDOM (George Michael&Countdown)
  • 0.003 WE RE THE WORLD (120 artystów i 40 000 głosów)
  • 0.15 UNITED (DJ Gambit &Wrocław Respect Orchestra Party)

Choreograf „Gleba” prezentuje!

Maciej „Gleba” Florek – zwycięzca i juror telewizyjnego „You Can Dance”, tancerz i choreograf – przeprowadził castingi w kilku miastach Polski i zaprosił tancerzy do wrocławskiego widowiska. „Gleba” wykona z publicznością, między innymi, masową choreografię do „Gangnam Style”, „Lambady” i „Macareny”.

Kula disco nad starówką

Pl. Gołębi zamieni się w jedną wielką dyskotekę. Jak podczas każdej podobnej imprezy, jej nieodłącznym atrybutem jest dyskotekowa kula, która we Wrocławiu osiągnie zapewne imponujące rozmiary.

100 wykonawców Wrocław Respect Orchestra

Muzycy, chór, wokaliści, tancerze, chór – to ponad 100 osób. Ten wielki zespół będzie niesamowitą oprawą zabawę od samego jej początku aż do godz. 1.00 w nocy. Repertuar – znany, uznany i oczekiwany – od Pink Floyd do Bruno Marsa.

„Latający” dyrygent

Mariusz Dziubek – showman dyrygentury, znany m.in. z „Mam talent” i „Must Be the Music” – podskakujący i rozkręcający publiczność, w charakterystycznym czerwonym fraku, poprowadzi Wrocław Respect Orkiestrę. Nie ma siły – nogi same ruszą do tańca.

Najlepsze frontmanki i najlepsi frontmani

Do wykonania wielkich hitów zostali zaproszeni żywiołowi wokaliści z Wrocławia i Polski, znani z telewizyjnych talent show. Zaśpiewają m.in.: Natalia Lubrano, Aro Kłusowski, Anna Maria Mbayo, Daniel Moszczyński, Marta Kołodziejczyk, Mikołaj Woubishet, Kasia Mirowska.

Jingle DJ Gambita 

Maciej Turowski – didżej znany z aren sportowych – zagra dla wszystkich klubowe hity, jingle i efekty specjalne.

źródło: Facebook 

MC Paweł Gołębski

Wielotysięczny tłum do wspólnego śpiewu i tańca zostanie porwany przez wrocławskiego konferansjera i prezentera radiowo-telewizyjnego – Pawła Gołębskiego. Trzeba oczywiście dodać, że jest on także autorem pomysłu na tegorocznego sylwestra w Rynku, które to widowisko wyreżyseruje.

fot. ArtNuve/pawelgolebski.pl

Zgłoś uwagę