Wrocławiu, nie strzelaj!

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podtrzymuje tradycję sylwestra bez fajerwerków na wrocławskim Rynku. W ten sposób pomagamy najmłodszym i najstarszym mieszkańcom miasta oraz zwierzętom spokojniej przetrwać przywitanie Nowego Roku.


Jak zapowiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk fajerwerki nie pojawią się też na żadnym wydarzeniu organizowanym przez miasto podczas jego prezydentury.

Każdy, kto ma w domu zwierzaka, doskonale wie, jak bardzo się on boi, gdy za oknami wybuchają sztuczne ognie i petardy. Zwierzęta reagują na hałas ucieczką. W domu chowają się w najciemniejszy i najmniejszy kąt. Jeśli w czasie wybuchu są akurat na dworze, potrafią przerażone gnać przed siebie, aż nie stanie im serce lub nie wpadną pod samochód. Te, które mają więcej szczęścia i ktoś im pomoże, może trafią do schroniska.

Wrocław od kilku lat apeluje do mieszkańców oraz gości, aby fajerwerkowe szaleństwo zamienić na dobrą zabawę bez huków i wystrzałów.

Więcej o akcji, materiały do pobrania, lista partnerów tutaj

Sylwester w Rynku bez huków, za to międzynarodowo

Tegoroczny miejski sylwester – Wrocław Respect będzie miał spektakularną oprawę. Na Rynku zastaniemy najdłuższy wybieg w Polsce, łączący scenę z fontanną, w środku której będą umieszczone reflektory, lampy, lasery, stroboskopy i dymiarki. W fontannie wystąpi kilkudziesięciu tancerzy i akrobatów.

Pl. Gołębi zamieni się w jedną wielką dyskotekę. Jak podczas każdej podobnej imprezy, jej nieodłącznym atrybutem jest dyskotekowa kula, która we Wrocławiu osiągnie zapewne imponujące rozmiary.

Sylwester 2018 na wrocławskim Rynku: The Village People

Sylwester 2018 na wrocławskim Rynku: The Village People

Eventy / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 31 grudnia 2018 od 20:00 do 23:59

Miejsce Rynek we Wrocławiu

Zobacz

Gwiazda – The Village People. Największe „Y.M.C.A.” w Europie

Victor Willis, autor i wykonawca wielkich hitów „Y.M.C.A.”, „Go West”, „Macho Man”, „In the Navy”, przylatuje z Los Angeles do Wrocławia z kilkunastoosobowym zespołem Dokładnie podczas zbliżającego się sylwestra zespół Village People świętuje 40-lecie tego przeboju. Wrocławianie pójdą na rekord Europy – organizatorzy chcą również zebrać wokół ratusza 40 000 ludzi, którzy zatańczą z zespołem.

Na scenie wystąpi też Kayah, Natalia Lubrano, Aro Kłusowski, Anna Maria Mbayo, Daniel Moszczyński, Marta Kołodziejczyk, Mikołaj Woubishet, Kasia Mirowska. 

Apogeum hitów o północy

  • 23.45 YMCA 
  • 23.50 BOHEMIAN RAPSODY (tribute to Quuen)
  • 23.57 FREEDOM (George Michael&Countdown)
  • 0.003 WE RE THE WORLD (120 artystów i 40 000 głosów)
  • 0.15 UNITED (DJ Gambit &Wrocław Respect Orchestra Party)


Zgłoś uwagę