Dane z godz. 06:30

3. Wrocławskie Kluby Sportowe
  4. Śląsk Wrocław Koszykarski
  5. Zastal Zielona Góra – WKS Śląsk Wrocław. Gdzie oglądać?
Arciom Parachouski z rozłożonymi rękoma pod koszem w meczu z Treflem (zdjęcie ilustracyjne) fot. Tomasz Hołod

Po przerwie na Puchar Polski i kadrę wraca Orlen Basket Liga. W czwartek Śląsk Wrocław, starający się o play-off, jedzie do Zielonej Góry na spotkanie z Zastalem – drużyną zajmującą przedostatnie miejsce w tabeli. Transmisja na portalu Emocje.TV.

Nie ma innej opcji – mecz w Zielonej Górze wypada wygrać, a nawet trzeba, żeby zbliżyć się do miejsc premiowanych awansem do rundy pucharowej. Zastal to prawie najsłabsza drużyna w lidzie, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Wygrała 5 razy, przegrała 16. W ostatnich 5 kolejkach: 1-4.

Własny parkiet pomagał jej do tej pory rzadko (3 razy), zaś ostatnio wcale. Zielonogórzanie są w trakcie serii domowych meczów. Zaczęli ją od zwycięstwa z Łańcutem – czerwoną latarnią ligi – 86:84, później przegrali z Dąbrową Górniczą 91:104 i Gliwicami 94:99. Podobnie jak wrocławianie nie wzięli udziału w Pucharze Polski i mieli ponad dwa tygodnie na trenowanie.

W przerwie na puchar, i na kadrę, na którą pojechał Kuba Nizioł, Śląsk Wrocław (bilans 10-10, 12. miejsce w tabeli) zaprosił na Mieszczańską Angela Nuneza. Przed przyjazdem do Wrocławia grał w Nikozji na Cyprze. Ma 203 cm i może występować na kilku pozycjach – od 2 do 4. Urodził się w 1991 roku na Manhattanie w Nowym Jorku, ale reprezentuje Dominikanę. Przed przyjazdem do Polski grał w Nikozji na Cyprze.

Zastal - Śląsk. Gdzie oglądać transmisję?

Mecz Śląska w Zielonej Górze w czwartek 29 lutego o godzinie 19:30. Będzie pokazywany na platformie Emocje.TV. Kibice organizują wyjazd z Wrocławia.

Po Zastalu znów będzie dłuższa przerwa od walki o punkty. Kolejny mecz 10 marca z Dzikami w Warszawie. We Wrocławiu koszykarze Śląska zagrają 14 marca z Czarnymi Słupsk. Trzy zwycięstwa są więcej niż mile widziane, zważywszy na poziom trudności następnych potyczek: ze Spójnią na wyjeździe i Anwilem u siebie.