wroclaw.pl Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wyspa Przygody Opatowicka od 2 kwietnia

Park linowy na wyspie Opatowickiej; mat. prasowe

Już od najbliższej soboty (2 kwietnia) żądni przygód będą mogli korzystać z atrakcji parku Wyspa Przygody Opatowicka. Przygotowanych jest 7 tras z przeszkodami. W poprzednim sezonie park odwiedziło ponad 15 tys. gości.

Reklama

Wyspa Przygody Opatowicka to przede wszystkim aktywny wypoczynek. Park linowy został zaprojektowany i wybudowany tak, aby idealnie wpasował się w przyrodę Wyspy Opatowickiej.

– Do dyspozycji odwiedzających oddajemy 7 różnorodnych tras na wysokości od 3 do 17 metrów, na których znajduje się blisko 110 różnych, ciekawych  przeszkód. Dzięki specjalnie skonstruowanym platformom, tyrolkom i linom nasi goście mogą pokonać ponad 1000 metrów. Ci najszybsi potrzebują dwóch godzin, ale większość z naszych odwiedzających nie traktuje tego jako wyścigu. To przede wszystkim bezpieczna adrenalina, świetna zabawa i alternatywny sposób na spędzenie czasu wolnego w pobliżu Odry i naturalnej zieleni – informuje Przemek Pawlak z parku linowego.

Jeszcze w kwietniu otwarte zostaną dwie strefy, w których będzie można organizować przyjęcia. - To będą fajnie zaaranżowane, oryginalne przestrzenie do zabawy - mówi Przemysław Pawlak. - Jedna będzie dla dzieci w wieku 3-5 lat, druga dla dzieci od 6 do 12 lat. W kaźdej będzie około 20 miejsc dla maluchów.

Każdy uczestnik przed rozpoczęciem wspinaczki zostaje wyposażony w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprząż, lonżę, karabinki, rolkę) i przeszkolony z zasad posługiwania się nim przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską. Prawidłowe używanie sprzętu asekuracyjnego oraz przestrzeganie zasad regulaminowych obowiązujących na terenie parku linowego gwarantuje absolutne bezpieczeństwo wszystkich uczestników zabawy.
Nad komfortem i bezpieczeństwem osób nieustannie czuwa grupa instruktorów, która w sytuacji, gdy uczestnik chce opuścić trasę przed jej zakończeniem, gotowa jest w każdej chwili pomóc w bezpiecznym powrocie na ziemię.

W ubiegłym roku Wyspę Przygody Opatowicką odwiedziło ponad 15 tys. gości.

Park linowy w kwietniu jest otwarty w weekendy w godz. 9-19, między majem a wrześniem, w weekendy w godz. 9-19, w dni powszednie w godz. 10-18.
Bilet normalny w dni powszednie kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł, a wstęp dla dzieci – 15 zł. W weekendy i święta bilety kosztują: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, a dziecięcy 20 zł.

Przy wejściach grupowych piąta osoba wchodzi za darmo, ale takie bilety można zamówić tylko za pośrednictwem internetu.

Wejście do Parku od ul. Braci Gierymskich, gdzie znajduje się kasa biletowa.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl