wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Rekreacja we Wrocławiu
  4. Aktywnie w mieście i okolicach
  5. Tarczyński Arena Cup wraca w weekend. Tysiące młodych piłkarzy i piłkarek na murawie
Rozpoczyna się jesienna edycja Tarczyński Arena Cup 2022 Tarczyński Arena Wrocław
Rozpoczyna się jesienna edycja Tarczyński Arena Cup 2022

Cykl turniejów piłki nożnej dla młodych piłkarzy i piłkarek - Tarczyński Arena Cup - wraca w edycji jesiennej. W poprzedniej, rozgrywanej w kwietniu i maju wzięło udział około 150 drużyn, czyli około 2000 uczestników. Łącznie rozegrano ponad 400 spotkań. Oprócz sportowych zmagań, dla kibiców przygotowana będzie także strefa relaksu. Wstęp wolny.

Reklama

W drugiej edycji nowością jest kategoria G9 – przeznaczona dla dziewcząt z rocznika 1994. Poza nimi w rozgrywkach powalczą także zawodnicy kategorii U7, U8 i U9 (chłopcy).

Tarczyński Arena Cup. Turnieje jesienne w trzy weekendy plus strefa relaksu

Pierwszy z turniejów eliminacyjnych odbył się 4 września 2022 r., kolejne czekają nas w weekendy: 17-18 września, 24-25 września oraz 15-16 października. Mecze są rozgrywane na boisku ze sztuczną murawą, położonym przy Tarczyński Arenie. Turniejom towarzyszy punkt gastronomiczny, przygotowany przez partnerów wydarzenia.

– Cieszymy się, że możemy wspólnie zaproponować młodym sportowcom taką formę rozrywki i aktywności fizycznej – mówi Dawid Tarczyński, członek zarządu oraz dyrektor ds. rozwoju firmy Tarczyński S.A.

– Wiemy, jak bardzo młodzi ludzie potrzebują ruchu i odpowiedniego bodźca, który zachęci ich do spędzania czasu w zdrowy sposób. Od wielu lat angażujemy się we wspieranie lokalnego sportu, to zatem naturalny kolejny krok w naszych działaniach – dodaje.

Na pewno dla wielu z zawodników i zawodniczek nasz stadion jest wyjątkowym miejscem, w którym kiedyś chcieliby grać w „dorosłą” piłkę. Okazję, by rywalizować na płycie głównej będą mieli już podczas turnieju finałowego Tarczyński Arena Cup. Jesteśmy pewni, że dla każdego z młodych futbolistów będzie to nie tylko niezwykłe przeżycie, ale i motywacja do dalszego rozwoju
Marcin Janiszewski, rzecznik prasowy Tarczyński Areny Wrocław

Najbliższy turniej (17-18 września) zostanie rozegrany w godzinach 9.00-14.00.

Tarczyński Arena Cup – finałowy turniej już w październiku

Najważniejszy, finałowy turniej zaplanowano na 30 października 2022 r. W tym dniu najlepsze zespoły zmierza się ze sobą na murawie Tarczyński Areny Wrocław. Każdy z uczestników ostatniego etapu rozgrywek otrzyma pamiątkowy medal, a triumfatorzy poszczególnych kategorii także puchary. Wstęp dla kibiców na trybuny stadionu podczas wszystkich turniejów będzie wolny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl