Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Zaglądając w najnowszą historię - seria sukcesów rozpoczęła się w 2023 roku, kiedy złoto zdobyli piłkarze i piłkarki - chłopcy w kategorii U15, panie w U17. Kolejny sezon przyniósł jeszcze jeden medal w męskiej rywalizacji do lat 15, a jednocześnie mistrzostwo w wyższej kategorii wiekowej (U17). Przed rokiem znów były dwa medale i choć zabrakło tych z najcenniejszego kruszcu (srebro U19 oraz brąz U17), to i tak zostały one przyjęte jako bardzo duże osiągnięcie.
Mistrzostwo i trzeci medal U15 w cztery lata
W kończącym się sezonie młodzieżowe zespoły Śląska znów awansowały do dwóch finałów - w rywalizacji do lat 17 oraz do lat 15. Starsi Wrocławianie po niezwykle zaciętym pojedynku ulegli Legii Warszawa w dwumeczu 2:3, natomiast młodsi w finale pokonali szczecińską Pogoń 4:3. Warto podkreślić, że Śląsk U15 trzykrotnie zdobywał złoty medal w ostatnich czterech latach. Krążka nie udało się wywalczyć jedynie przed rokiem - WKS odpadł wtedy w półfinale z Pogonią Szczecin.
W czterech ostatnich sezonach mieliśmy okazję trzykrotnie grać w finale. W tamtym sezonie też byliśmy blisko, bo przegraliśmy jedną bramką w półfinale. To był mecz właśnie z Pogonią Szczecin, więc w tym roku może trochę zrobiliśmy rewanż. Teraz ci chłopcy przechodzą już do starszej kategorii wiekowej z takim z pewnością siebie.Krzysztof Franczak, trener Śląska U15
Szkoleniowiec ten zdobył złoto w tym roku, ale także i przed dwoma laty.
Wicemistrzostwo U17 Śląska Wrocław
Regularne medale to również domena drużyny U17. Dwa lata temu - złoto, rok temu - brąz i teraz srebro, a co ciekawe, każdorazowo o medal rywalizując z Legią Warszawa. W tym roku u siebie Śląsk zremisował 1:1, a na wyjeździe przegrał 1:2, choć niemal całą drugą połowę przeważał, obijając słupki i poprzeczkę bramki rywali.
Czuję dumę z drużyny. Jak patrzyłem na chłopaków przez cały sezon - ile razy odwracali wynik, wydawałoby się, przegranych meczów, jak wygrali ligę rzutem na taśmę - to śmiało mogę powiedzieć, że jestem z nich dumny. Cieszę się, że mogłem ich oglądać.Kacper Walczyk, szkoleniowiec Śląska U17
Śląsk coraz częściej stawia na wychowanków
Oczywiście sukcesy sportowe to jeden z wyznaczników szkolenia młodzieży, a innym - równie ważnym - jest liczba młodych zawodników przebijających się do pierwszego zespołu WKS-u. Obecny sezon pod tym względem był wyjątkowy, bo w "dorosłej" drużynie zagrało aż dziesięciu absolwentów i wychowanków Śląska:
- Piotr Samiec-Talar,
- Krzysztof Kurowski,
- Yehor Sharabura,
- Jakub Jezierski,
- Dorian Markowski,
- Oskar Wojtczak,
- Adam Ciućka,
- Bartosz Głogowski,
- Krystian Rostek,
- Przemysław Mazan (zdołał zadebiutować w "dorosłej" drużynie w wieku zaledwie 16 lat!).