7°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 01:15

3. Sportowe podsumowanie weekendu. Grali piłkarze, koszykarze, siatkarze i szczypiorniści
W pierwszej kolejce sezonu 2022/2023 siatkarze Chemeko-System Gwardii Wrocław pewnie pokonali zespół Mickiewicza Kluczbork fot. Patrycja Bargieł/Chemeko-System Gwardia Wrocław

Za nami kolejny weekend pełen emocji z udziałem wrocławskich drużyn sportowych. Piłkarze Śląska walczyli o kolejne ligowe punkty, koszykarze uczestniczyli w V Memoriale Adama Wójcika, a szczypiorniści WKS-u i siatkarze Gwardii rozgrywali pierwsze mecze w sezonie 2022/2023. Sprawdź, jak poradziły sobie nasze zespoły!

Cenny punkt Śląska Wrocław. 15-latek w pierwszym składzie

Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali na wyjeździe z Piastem Gliwice. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia wyszli na prowadzenie w 29. minucie meczu po bramce Patricka Olsena z rzutu karnego. Radość nie trwała jednak długo, a gospodarze wyrównali już 6 minut później po uderzeniu Constantina Reinera.

Po raz pierwszy w podstawowej jedenastce Śląska zobaczyliśmy zaledwie 15-letniego Karola Borysa. Piątkowy remis sprawił, że WKS znajduje się na 12. miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy.

Piast Gliwice – WKS Śląsk Wrocław 1:1

Reiner 35’ – Olsen 29’ (k)

Wydaje się, że to jeden z naszych lepszych meczów jeżeli chodzi o jakość gry. Zwłaszcza jeśli mówimy o organizacji w ofensywie. Myślę, że zdominowaliśmy Piasta na ich boisku pod każdym względem. Wiedzieliśmy, że to będzie zespół, który da nam przestrzeń do grania. Uczulaliśmy na to, żeby nie poczuć się zbyt pewnie, bo Piast ma w składzie zawodników, którzy nawet jedną akcją mogą nam mocno zagrozić. Szkoda, że nie udało się utrzymać prowadzenia przed przerwą. W drugiej połowie straciliśmy trochę kontroli, mieliśmy mały kryzys, ale graliśmy równo, skoncentrowani do końca. Był to jeden z naszych lepszych meczów, ale zabrakło wyniku.
Ivan Djurdjević, trener Śląska Wrocław

Dwa mecze koszykarskiego Śląska. Mistrzowie Polski przygotowują się do sezonu

Koszykarze Śląska Wrocław wzięli udział w V Memoriale Adama Wójcika. Turniej rozgrywany na parkiecie Hali Orbita dostarczył kibicom ogromnych emocji. Wrocławianie w weekend rozegrali aż dwa mecze – w piątek nieznacznie ulegli czeskiej ekipie Basketball Nymburk, w sobotę zaś pokonali litewski BC CBet Jonava.

Najlepszym strzelcem turnieju został nowy zawodnik Śląska – Jeremiah Martin.

WKS Śląsk Wrocław – Basketball Nymburk 84:87

WKS Śląsk Wrocław – BC CBet Jonava 93:83

Powiększ obraz: Jeremiah Martin ze Śląska Wrocław został najlepszym strzelcem V Memoriału Adama Wójcika WKS Śląsk Wrocław

Gwardia wygrywa na inaugurację. Wicemistrz świata na trybunach Hali Orbita

Siatkarze wrocławskiej Gwardii w bardzo dobrym stylu rozpoczęli zmagania w sezonie 2022/2023.

W pierwszej kolejce TAURON 1. Ligi podopieczni trenera Dawida Murka stracili zaledwie jednego seta i pewnie wygrali z Mickiewiczem Kluczbork. MVP spotkania został Paweł Gryc. Na trybunach Hali Orbita można było spotkać reprezentanta Polski, Tomasza Fornala, który przyjechał do Wrocławia dopingować swojego brata.

Ciężko opisać, jaki to był mecz. Myślę, że nasza skuteczna gra zmusiła przeciwnika do popełniania błędów. Mogli jedynie zaryzykować na zagrywce i tylko to mogłoby przynieść im korzyść. Pokazaliśmy się z dobrej strony.
Paweł Gryc, siatkarz Gwardii Wrocław

Chemeko-System Gwardia Wrocław – Mickiewicz Kluczbork 3:1

Świetna passa piłkarek Śląska. Deklasacja na Kłokoczycach

Kolejne ligowe zwycięstwo odniosły piłkarki Śląska Wrocław. Podopieczne trenera Piotra Jagieły nie dały najmniejszych szans ekipie Pogoni Tczew, zwyciężając aż 5:0. Co ciekawe, wszystkie gole w tym meczu padły jeszcze w pierwszej połowie. Niektóre były naprawdę przedniej urody!

WKS Śląsk Wrocław – Pogoń Tczew 5:1

Białoszewska 9’ i 30’, Dudziak 15’ (k), Sitarz 32’ i 44’

Zwycięstwo wrocławskich szczypiornistów. Thriller w Gorzowie Wielkopolskim

Piłkarze ręczni Śląska Wrocław rozpoczęli sezon od meczu, w którym dramaturgia osiągnęła niezwykły poziom. Po emocjonującej końcówce spotkania WKS wywiózł z Gorzowa Wielkopolskiego trzy punkty.

Powiększ obraz: Piłkarze ręczni Śląska Wrocław wygrali dreszczowiec w Gorzowie Wielkopolskim WKS Śląsk Wrocław
Piłkarze ręczni Śląska Wrocław wygrali dreszczowiec w Gorzowie Wielkopolskim

KS Stal Gorzów Wielkopolski – WKS Śląsk Wrocław 27:28

Wiedzieliśmy, że będzie piekielnie ciężko. Zespół z Gorzowa nigdy nam nie leżał, mecze były zacięte i zawsze decydowały niuanse. Wygrała drużyna, która popełniła mniej błędów. Cieszymy się z trzech punktów, wracamy do Wrocławia i przygotowujemy się do kolejnego meczu.
Bartłomiej Koprowski, trener Śląska Wrocław

Porażka rezerw Śląska. Gol w ostatniej minucie meczu

Druga drużyna piłkarskiego Śląska poniosła już czwartą porażkę w sezonie 2022/2023. Tym razem za mocny dla wrocławian okazał się Stomil Olsztyn. Gospodarze dominowali przez większość spotkania, kreowali więcej sytuacji i ostatecznie w 90. minucie zdobyli gola na wagę trzech punktów. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Tecław.

Stomil Olsztyn – WKS Śląsk II Wrocław 1:0

Tecław 90'

Trzecioligowe derby Dolnego Śląska dla Ślęzy Wrocław

Choć rezerwy Miedzi Legnica przed sobotnim meczem zajmowały ostatnie miejsce w tabeli 3. ligi, derby zawsze rządzą się swoimi prawami. Przebieg spotkania, które zostało rozegrane na wrocławskich Kłokoczycach, potwierdził, że w piłce nie ma nic za darmo.

Goście z Legnicy jako pierwsi zdobyli gola i przez większość meczu bronili się zarówno umiejętnie, jak i nieco szczęśliwie. Wrocławianie dopiero w 90. i 92. minucie dwukrotnie skierowali piłkę do siatki rywali i zapewnili sobie cenne trzy punkty.

1KS Ślęza Wrocław – Miedź II Legnica 3:1