13°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 11:55

3. Śląsk Wrocław utrzymał się w Ekstraklasie. Pomogło zwycięstwo Cracovii
Kibice piłkarskiego Śląska Wrocław, zdjęcie archiwalne

Piłkarze Jacka Magiery przegrali 1:3 w wyjazdowym meczu z Legią Warszawa. Mimo niekorzystnego wyniku, Śląsk utrzymał się w Ekstraklasie. Kluczowe dla zespołu z Wrocławia okazało się zwycięstwo Cracovii nad Wisłą Płock.

Pierwszą bramkę w spotkaniu przy Łazienkowskiej zdobył dla WKS-u już w 6 minucie Exposito. Do przerwy było już jednak 2:1 dla gospodarzy, a w 49 minucie na 3:1 podwyższył Augustyniak.

By nie spaść do niższej ligi mimo porażki z Legią, Śląsk potrzebował co najmniej remisu w meczu Cracovii z Wisłą Płock. Wygrana Płocczan oznaczałaby dla wrocławskiego zespołu pożegnanie z Ekstraklasą. Cracovia nie grała w tym meczu o żadną stawkę. Mimo to zdeklasowała rywali, wygrywając 3:0. Ten wynik uratował przed spadkiem wrocławian.