18°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 09:45

3. Śląsk w III rundzie LE

Do czwartkowego meczu zespół Śląska Wrocław przystąpił w najmocniejszym składzie. Trener wrocławian Stanislav Levy posłał do walki dokładnie tą samą jedenastkę, która przed tygodniem rozpoczęła rywalizację we Wrocławiu.

I tak jak w pierwszym meczu, inicjatywa od początku należała do graczy Śląska. Wrocławianie zdominowali grę w środku pola i kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Gorana Vukulisa. W 29. minucie Waldemar Sobota dokładnie wrzucił z rzutu wolnego do Dalibora Stevanovica, ale Słoweniec trafił wprost w bramkarza. Chwilę później Dudu Paraiba dośrodkował w pole karne, a Sobota strzałem głową dał Śląskowi prowadzenie.

Po zdobyciu bramki, Śląsk nie spoczął na laurach i jeszcze mocniej zaczął naciskać bramkarza Rudaru. Efekt: dwie minuty później było już 2:0. Wrocławianie kilkoma podaniami rozmontowali obronę Rudaru, piłka trafiła do pozostawionego bez opieki Marco Paixao, a Portugalczyk nie miał problemów z pokonaniem golkipera gospodarzy. Jeszcze przed przerwą swoich szans nie wykorzystali Dudu i Sebastian Mila. Piłka po ich strzałach przelatywała obok bramki.

Na drugą część spotkania, zawodnicy Śląska, mając w zanadrzu 6-ścio bramkową zaliczkę wyszli dużo mniej skoncentrowani. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 56. minucie Miroje Jovanovic minął dwóch zawodników Śląska i mocnym strzałem po ziemi pokonał Rafała Gikiewicza. W doliczonym czasie gry, gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. Adi Bambur wykorzystał błąd Dudu i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.

Dzięki zaliczce z pierwszego spotkania, wygranego we Wrocławiu 4:0, to Śląsk - pomimo remisu - mógł się cieszyć z awansu do kolejnej rundy rozgrywek, w której zmierzy się w belgijską drużyną FC Brugge. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 1 sierpnia we Wrocławiu.

Sprzedaż biletów na ten mecz rozpoczęła się w piątek. Ceny biletów na to spotkanie zostały ustalone na tym samym poziomie jak na ligowe mecze z Lechem Poznań czy Legią Warszawa: na trybuny B i D dla posiadaczy nowych Kart Kibica wynosić będą 26 zł (ulgowy 21 zł, rodzinny 43 zł), a w dniu meczu i dla osób bez nowej Karty Kibica 31 zł (ulgowy 25 zł, rodzinny 53 zł).

Z kolei bilety na trybuny A i C dla posiadaczy nowych Kart Kibica kosztować będą 42 zł (ulgowy 34 zł, rodzinny 64 zł), a w dniu meczu i dla osób bez nowej Karty Kibica 47 zł (ulgowy 38 zł, rodzinny 74 zl).