3°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 04:45

3. Hurkacz – Griekspoor w drugiej rundzie Roland-Garros 2023. Obaj wygrali pierwsze mecze w pięciu setach
Hubert Hurkacz składa się do uderzenia na korcie ziemnym Rolanda Garrosa Shutterstock.com
Hubert Hurkacz składa się do uderzenia na korcie ziemnym Rolanda Garrosa

Hubert Hurkacz wychował się na mączce wrocławskiej, dlatego mocno trzymamy za niego kciuki w Roland-Garros 2023 – turnieju wielkoszlemowym rozgrywanym na mączce paryskiej. Wrocławianin jest w drugiej rundzie, w której w środę zagra z Tallonem Griekspoorem (39. ATP) z Holandii. Iga Świątek zaczyna we wtorek.

Hubert Hurkacz ma w nogach 3 godziny i 39 minut już po pierwszej rundzie, w której wygrał pięciosetowy mecz z Davidem Goffinem – 6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 6:4. Skrót jest tutaj.

Jego następnym przeciwnikiem jest Tallon Griekspoor z Holandii, który w niedzielę wyeliminował Pedro Martineza, także w pięciu setach – 6:4, 2:6, 0:6, 7:5, 6:3. Mecz Holendra trwał minutę dłużej niż Polaka.

Hurkacz (rozstawiony z 13) i Griekspoor (39. w rankingu ATP) są rówieśnikami. Na korcie nigdy wcześniej się nie spotkali. W tym sezonie na mączce radzą sobie podobnie. Bilans wrocławianina to 4 porażki i 4 zwycięstwa, natomiast mieszkaniec Amsterdamu wygrał 3 mecze i 4 przegrał. W drugiej rundzie French Open zagrają w środę 31 maja. Godzina nie jest jeszcze ustalona, ponieważ w poniedziałek i wtorek toczą się gry w rundzie pierwszej.

W Roland-Garros 2022 Hubert Hurkacz dotarł do czwartej rundy. Mecz o ćwierćfinał przegrał z Casperem Ruudem 1:3. Griekspoor nie startował. Pewne jest, że tegoroczny turniej wyłoni nowego mistrza, ponieważ nieobecny jest król paryskiej ziemi – Rafa Nadal.

W Paryżu były trzy Polki. Zostały dwie

W rywalizacji pań tytułu broni Iga Świątek, która pierwszy mecz zagra we wtorek 30 maja. Przeciwniczką jest Cristina Bucsa (70. WTA). Hiszpanka nie powinna sprawić mistrzyni wielu problemów.

W drugiej rundzie jest już Magda Fręch. Polka niespodziewanie gładko odprawiła rozstawioną z 19 Shuai Zhang, oddając Chince tylko dwa gemy. Teraz łodzianka zmierzy się z Kamillą Rakhimovą (82. WTA).

Z turniejem pożegnała się niestety druga Magda. Linette przegrała w trzech setach z Leylahą Fedrnandez z Meksyku – 3:6, 6:1, 3:6.

Roland-Garros 2023 można oglądać na kanałach Eurosportu.