4. Escape roomy we Wrocławiu. Który pokój zagadek warto odwiedzić? [ADRESY]
Znajomi w pokoju zagadek / zdjęcie ilustracyjne fot. shutterstock
Znajomi w pokoju zagadek / zdjęcie ilustracyjne

Pokoje zagadek cieszą się dużą popularnością – również we Wrocławiu, gdzie jest w czym wybierać. Zabawa polega na rozwiązywaniu zagadek i wydostaniu się z pokoju, w którym grupa jest zamknięta. Emocje gwarantowane! Sprawdziliśmy, które escape roomy w naszym mieście warto odwiedzić. Zobaczcie nasze zestawienie TOP 5!

Pokoje zagadek we Wrocławiu – który wybrać?

Przedstawiamy zestawienie 5 escape roomów, które naszym zdaniem warto odwiedzić. Zobaczcie!

Exit19.pl

W tym miejscu czeka na Was aż 12 pokoi o różnym stopniu trudności. Jeśli zastanawiacie się, który wybrać na pierwszy raz (lub na wspólne wyjście z dziećmi) – Exit19 poleca pokój Klątwa Skarbu Majów. To przygodowy pokój, pełen kolorów i dźwięków dżungli. Przeniesie Was do zaginionego miasta Tikal w gwatemalskiej dżungli, gdzie odszukacie pradawne artefakty, ukryte w Świątyni Wielkiego Jaguara.

• Adres: Ofiar Oświęcimskich 19 i Pawła Włodkowica 21,
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli w godz. 09:30-22:30.

Secret Room & Brain Code

Jeden adres, trzy piętra i 9 różnych pokoi. Jeśli lubicie mroczniejsze klimaty – w tym escape roomie przeżyjecie niezwykłe emocje. To również świetne miejsce na spędzenie wieczoru kawalerskiego czy panieńskiego albo na integracyjną imprezę firmową.

• Adres: Kazimierza Wielkiego 27c,
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-22:00; sobota i niedziela w godz. 10:00-23:00.

Powiększ obraz: Jeden z pokoi w Secret Room Secret Room
Jeden z pokoi w Secret Room

Fox O'clock

Tu zmierzycie się z czasem (O’clock – ale często dostaniecie więcej niż godzinę) i wieloma ciekawymi zagadkami. Każdy pokój ma inną fabułę i wystrój. Jeśli szukacie czegoś nietypowego – wybierzcie pokój „American School Story” (ul. Lelewela). Mimo zagadek i fabuły nie jest standardowym escape room’em. Ważna jest w nim interakcja oraz to, aby gracz był nieodłączną częścią całej historii. Brzmi ciekawie? Nie zwlekajcie i rezerwujcie termin.

• Adres: Świętego Antoniego 23 i Lelewela 4d,
  • Godziny otwarcia: codziennie od godz. 10:15-22:15.

Trap Jungle

Do wyboru są tu 3 pokoje Noc żywych trupów, Peron 9 i 3/4 oraz Bestie Peruna. Jeśli zastanawiacie się, który z nich jest dla osób bardziej zaawansowanych, wybierzcie ten ostatni. Pokój Bestie Peruna w klimacie mitologii słowiańskiej jest wymagający, pełno w nim zagadek a wejść do niego mogą tylko i wyłącznie osoby powyżej 16 roku życia. Obecnie trwają prace nad kolejnym pokojem – Uniwersytet Potworny (w klimacie bajki Potwory i Spółka), który będzie dedykowany rodzinom z dziećmi.

• Adres: Pomorska 45,
  • Godziny otwarcia: codziennie od godz. 11:00-23:00.

Powiększ obraz: Pokój  ?Bestie Peruna? w klimacie mitologii słowiańskiej Trap Jungle
Pokój ?Bestie Peruna? w klimacie mitologii słowiańskiej

Let Me Out

– Nasze pokoje są tematyczne, a więc przeniesiemy Was w zupełnie inny świat – zwiedzacie Krainę Czarów, próbujecie opuścić celę więzienną, główkujecie w starożytnej Świątyni Majów albo pomagacie Sherlockowi Holmesowi w śledztwie – czytamy na stronie Let Me Out.

Escape room zaprasza do siebie na przygodę pełną zagadek również wycieczki szkolne. Do dyspozycji jest 6 różnych pokoi: Kraina Czarów, Psychiatryk, Zakład Karny, Średniowieczny Loch, Tajemnica Księgi Lasu, Sherlock Holmes. W ciągu godziny może zagrać nawet do 36 osób.

• Adres: Bernardyńska 4,
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 13:00-23:00; sobota i niedziela w godz. 10:00-23:00.