wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

28°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Panthers Wrocław. Zobacz najlepszych graczy sezonu. Nominacje, statystyki, nagrody
Zawodnik Panthers Wrocław, Dawid Brzozowski Panthers Wrocław
Zawodnik Panthers Wrocław, Dawid Brzozowski

Panthers Wrocław zakończyli sezon 2023 na szóstym miejscu w Europie, docierając aż do fazy play-off rozgrywek European League of Football. Wrocławianie pokazali się w trakcie sezonu ze świetnej strony, notując doskonałe statystyki oraz zdobywając nominacje do ligowych nagród.

Reklama

Najlepszym running backiem sezonu zasadniczego European League of Football został Dawid Brzozowski, który w 11 spotkaniach wybiegał łącznie aż 1116 jardów, co daje średnią 101,5 jarda na mecz.

Biegacz Panthers Wrocław zdobył w sumie 12 przyłożeń i został pierwszym krajowym zawodnikiem w historii europejskich rozgrywek, który w jednym sezonie przekroczył barierę 1000 jardów.

Panthers brylują w statystykach

W klasyfikacji kickerów przewodzi z kolei Jakub Ałdaś, który w trakcie rundy regularnej zdobył łącznie 74 punkty, notując skuteczność na poziomie 86,21 proc. – najwyższą w lidze. Warto podkreślić, że dla Ałdasia to pierwszy sezon w roli zawodnika futbolu amerykańskiego w życiu – wcześniej był piłkarzem.

W czołówce statystyk znalazł się również amerykański skrzydłowy Panthers – Tony Tate, który pod koniec sezonu z powodu kontuzji opuścił kilka spotkań. Mimo to w trakcie całego sezonu zdołał zdobyć 16 przyłożeń i pod tym względem plasuje się na drugim miejscu w lidze. Oprócz tego zdobył podaniami 895 jardów, co przekłada się na piątą lokatę w całych rozgrywkach ELF.

Kolejnym zawodnikiem, który wyróżnił się na tle ligowej stawki, został A.J. Wentland. Amerykanin w całym sezonie zasadniczym zdobył aż 112 tackli, grając w jedynie dziewięciu spotkaniach, co daje mu w tej statystyce trzecie miejsce. Ponad połowę z nich zanotował jednak w barwach Leipzig Kings – jeszcze przed transferem do Panthers Wrocław.

Wrocławscy gracze Panthers nominowani

Dodatkowo czwórka zawodników Panthers Wrocław została także nominowana do indywidualnych nagród – Amerykanin Tony Tate w kategorii offensive player of the year, wspomniany Dawid Brzozowski jako homegrown of the year, Kacper Jaszewski – podstawowy skrzydłowy wrocławian – jako offensive rookie of the year oraz Timi Nuikka – młody fiński linebacker – jako defensive rookie of the year.

Zawodnicy Panthers Wrocław wśród najlepszych 

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni po zakończeniu sezonu European League of Football, a więc po wielkim finale, który odbędzie się 24 września w niemieckim Duisburgu. Spotkanie to będzie można obejrzeć w sportowych kanałach Polsatu oraz na ligowej platformie streamingowej. W grze o mistrzostwo Europy pozostali Stuttgart Surge, Vienna Vikings, Rhein Fire oraz Frankfurt Galaxy.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl