4°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 23:50

3. Panthers Wrocław przegrali z Hamburg Sea Devils. Mecz zakończył się pierwszą dogrywką w historii ligi
Walka o zwycięstwo trwała do ostatnich sekund meczu. Ostatecznie triumfowali goście z Hamburga fot. Łukasz Skwiot/Panthers Wrocław

Zespół Panthers Wrocław przegrał przed własną publicznością z Hamburg Sea Devils. Choć podopieczni trenera Jakuba Samela zanotowali drugą porażkę z rzędu, nie mają się czego wstydzić. Starcie z wicemistrzami Europy było niezwykle wyrównane, a o ostatecznym rozstrzygnięciu zadecydowała dogrywka, w której lepsi okazali się futboliści z Niemiec. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 23:26.

European League of Football. Niezwykle trudny terminarz Panthers Wrocław

Tegoroczny terminarz nie ułożył się dla Panthers najlepiej. W poprzedniej kolejce wrocławianie przegrali z aktualnym mistrzem Europy, tydzień później na Stadionie Olimpijskim minimalnie lepsi okazali się zawodnicy, którzy w 2021 roku zdobyli srebrne medale European League of Football – Hamburg Sea Devils.

Panthers Wrocław – Hamburg Sea Devils 23:26

Przegraliśmy w bardzo trudnych okolicznościach, a to nigdy nie jest łatwe. Musimy się jednak skupić na kolejnym meczu i przygotowaniach. Patrzę też na plusy spotkania, w którym byliśmy bardzo blisko zwycięstwa. Nowy rozgrywający Slade Jarman dał nam w ofensywie iskrę, której szukaliśmy, a pamiętajmy, że z drużyną odbył dopiero 3 treningi. Teraz czas na dalsze zgrywanie i walkę o kolejne zwycięstwo.
Jakub Samel, trener Panthers Wrocław

Czas zatrzymać rozpędzonych Wikingów

Przed drużyną Panthers Wrocław kolejne trudne wyzwanie – pojedynek z Vienna Wikings. Ekipa ze stolicy Austrii wygrała dotychczas wszystkie cztery mecze.

Za nami dwa trudne spotkania z najlepszymi drużynami w lidze. Po meczu z Hamburgiem, w którym o końcowym wyniku zadecydowało błędnie uznane przyłożenie, gniew w drużynie jest olbrzymi. Do Austrii na pewno pojedziemy rozjuszeni, a wiemy, że czeka na nas wielkie wyzwanie, ponieważ Vikings wygrali dotychczas swoje wszystkie mecze. Jestem jednak przekonany, że naszym graczom uda się przerwać passę. Nowi zawodnicy wpasowują się w zespół, a sztab szkoleniowy ciężko pracuje, aby zaskoczyć rywali.
Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław

Z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek Panthers zajmują obecnie drugie miejsce w konferencji północnej. Wyjazdowe starcie z Vienna Wikings zaplanowano na niedzielę 3 lipca. Początek meczu o godz. 15.00.