wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Betard Sparta Wrocław
  4. Żużlowe Grand Prix we Wrocławiu. Gdzie kupić bilety?

Pod koniec lipca dwie rundy Grand Prix na żużlu we Wrocławiu/ zdjęcie ilustracyjne Wojciech Tarchalski/Superstar

Nie jedna, a dwie rundy FIM Speedway Grand Prix we Wrocławiu. 30 i 31 lipca na torze Stadionu Olimpijskiego pojadą najlepsi żużlowcy świata. To nie lada gratka dla kibiców „czarnego sportu".

Reklama

Początkowo do Wrocławia miała zawitać jedna runda Grand Prix. Jednakże zmieniono decyzję i fani będą mogli dopingować żużlować podczas trzeciej i czwartej rundy zmagań o tytuł indywidualnego mistrza świata.

Sprawdź też: Grand Prix na Stadionie Olimpijskim. Komunikacja dla kibiców

– Zeszłoroczne dwie rundy Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix były bardzo atrakcyjnym widowiskiem sportowym. Jesteśmy w stu procentach przygotowani do organizacji tegorocznych zawodów. Wierzę, że będziemy mogli gościć na trybunach Stadionu Olimpijskiego więcej kibiców niż podczas ubiegłorocznych rund. Jestem przekonany, że zawodnicy po raz kolejny zrobią na wrocławskim owalu mistrzowskie show – mówi Andrzej Rusko, prezes WTS Betardu Sparty Wrocław.

Paul Bellamy, dyrektor firmy BSI/IMG organizującej zawody, podkreśla że na decyzję o dodaniu kolejnej rundy mistrzostw miało wpływ zeszłoroczne Grand Prix. – Po sukcesie podwójnego turnieju w 2020, wiedzieliśmy, że wrocławski klub będzie idealnym partnerem by ponownie gościć dwudniowe wydarzenie – podkreśla.

Grand Prix 2021 we Wrocławiu. Bilety

Pierwotnie ubiegłoroczne letnie Grand Prix we Wrocławiu przeniesiono z powodu pandemii koronawirusa na 2021 rok. Bilety, które zakupiono pod koniec 2019 r. będą obowiązywać 31 lipca. Jednakże po zmniejszeniu obostrzeń covidowych powstał nowy kalendarz Grand Prix 2020 i podjęto decyzję, że dwie rundy zostaną zorganizowane na Stadionie Olimpijskim, gdzie wprowadzono do sprzedaży nową pulę biletów. 

21 lipca ruszyła sprzedaż wejściówek na trzecią rundę (30 lipca). Bilety można kupować na stronie bilety.wts.pl. Na piątkowe i sobotnie wydarzenie są jeszcze bilety (stan na godzinę 8 w piątek - 30 lipca).

Powrót Grand Prix

Gwiazdą zeszłorocznego Grand Prix był zawodnik Betardu Sparty Wrocław Maciej Janowski, który najpierw był drugi a dzień później zwyciężył. Tai Woffindem podczas drugiej rundy stanął na drugim stopniu podium. Obaj żużlowcy pojawią się także tym razem. 

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami trybuny mogą być wypełnione maksymalnie w połowie, ale do tej liczby nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. A to oznacza, że w praktyce Stadion Olimpijski powinien być zapełniony do ostatniego krzesełka. 

Początek Grand Prix w piątek i sobotę o godz. 19.

Sezon Grand Prix 2021 rusza w weekend 16-17 lipca w Czechach i zakończy się 2 października w Toruniu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl