Dane z godz. 00:30

3. Koszykarze Śląska przegrali z Legią w drugim meczu finału Energa Basket Ligi
naszej drużynie tym razem nie udało się wygrać fot. Tomasz Hołod
naszej drużynie tym razem nie udało się wygrać

W drugim meczu finału Energa Basket Ligi (EBL) koszykarze Śląska przegrali z Legią 85-88. Po tym spotkaniu mamy remis w finałowej serii 1-1. Następne starcie w niedzielę, 22 maja, w Warszawie.

Tym razem koszykarzom Śląska nie udało się pokonać warszawskiej Legii. W czwartkowy (19.05) wieczór, po wyrównanym meczu, przegrali w Hali Orbita 85-88.

Mecz obejrzał komplet publiczności, która do końca wierzyła w sukces wrocławian i głośno dopingowała swoich ulubieńców.

Dobry początek, później coraz gorzej

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla zawodników Śląska, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 21-10. jednak następne dwie części to przewaga Legii, która trafiała niesamowite rzuty za trzy punkty. To trzymało warszawian w grze i coraz bardziej napędzało.

Ostatecznie Legia wygrała drugą i trzecią kwartę dość wysoko. Jednak to nie załamało naszych zawodników. Świetnie zaczął grać lider naszej ekipy Travis Trice, który w ostatnich dziesięciu minutach niemal w pojedynkę doprowadził do remisu.

Walka kosz za kosz do ostatniej sekundy

Do zwycięstwa Śląskowi zabrakło naprawdę niewiele. Ostatnie sekundy były wojną nerwów na linii rzutów wolnych. Po jednej próbie nie wykorzystali - Justice ze Śląska i Cowell z Legii. WKS miał pięć sekund na doprowadzenie do dogrywki, ale końcowy rzut Trice'a tym razem nie wpadł do kosza.

Teraz rywalizacja przenosi się, na następne dwa spotkania, do Warszawy. Jednak kibice Śląska, którzy chcieliby wspólnie obejrzeć mecze, a nie mogą pojechać do stolicy, bo hala jest tam zbyt mała, mogą przyjść do strefy kibica WrocLove Basketball pod Halę Stulecia i tam na wielkim ekranie oglądać następny mecz finału EBL.

WKS Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 85:88 (21:10, 20:28, 17:30, 27:20)

Śląsk: Travis Trice 31, Kodi Justice 14, Kerem Kanter 11, Aleksander Dziewa 11, Ivan Ramljak 7, D'Mitrik Trice 5, Szymon Tomczak 3, Łukasz Kolenda 3, Michał Gabiński 0, Martins Meiers 0Legia: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 27, Robert Johnson 18, Raymond Cowels 16, Grzegorz Kamiński 12, Jure Skifić 8, Jakub Sadowski 4, Łukasz Koszarek 3, Dariusz Wyka 0

Najbliższe mecze Śląska i Legii w finale EBL

• Legia – Śląsk, 22 maja o godz. 20.40 (Hala na Bemowie)
  • Legia – Śląsk, 24 maja o godz. 20.40 (Hala na Bemowie)
  • Śląsk - Legia, 27 maja  godz. 20.40 (Hala Stulecia)*
  • Legia - Śląsk, 29 maja niedziela, godz. 20.40 (Hala na Bemowie)*
  • Śląsk - Legia, 31 maja wtorek, godz. 20.40 (Hala Stulecia)*

Złoty medal zdobędzie ta drużyna, która w finale EBL wygra cztery mecze. Ostatnie trzy spotkania zostaną rozegrane w razie potrzeby, gdy żadna ekipa nie wygra wcześniej czterech meczów.