wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Rekreacja we Wrocławiu
  4. Kiedy otworzą Aquapark Zakrzów (zdjęcia) i jakie będą ceny?

Nowe baseny i sauny na Zakrzowie otworzą nie w maju, a w czerwcu. Cennik będzie taki sam jak w podobnym obiekcie na Brochowie. W galerii zostawiamy zdjęcia z Aquaparku Zakrzów, gdzie byliśmy na początku kwietnia.

Reklama

Budowa Aquaparku Zakrzów (ul. Wilanowska 31, Psie Pole-Zawidawie) skończyła się w kwietniu. Wtedy po raz pierwszy gospodarze pokazali nowy obiekt (na zdjęciach w galerii). Zapowiedzieli, że otworzą go w maju lub czerwcu. Dziś wiadomo, że stanie się to w tym drugim miesiącu.

Kiedy dokładnie? Może na Dzień Dziecka, ale nie należy przywiązywać się do tego terminu, ponieważ uzależniony jest od decyzji inspektoratu budowlanego, który musi wydać pozwolenie na użytkowanie, po tym, jak dostanie wszystkie niezbędne dokumenty.

Do końca tego tygodnia w Aquapark Zakrzów spodziewamy się wizytacji straży pożarnej oraz sanepidu. Jeśli otrzymamy pozytywne dokumenty z powyższych instytucji w przyszłym tygodniu składamy pełną dokumentację do PINB.
Adrianna Pawlicka z Aquaparku Wrocław

Co w środku, ile za karnet, ile za bilet?

W nowym obiekcie jest kilka basenów (sportowy, do nauki pływania, z hydromasażem i zewnętrzny), są sauny i sale do fitnessu. Przed budynkiem znajduje się parking dla samochodów i rowerów.

Nowoczesny obiekt jest wyposażony w zespół urządzeń generujących ciepło i prąd ze źródeł naturalnych. Chodzi m.in. o panele fotowoltaiczne na dachu, pompę ciepła i generatory gazowe. – Oznacza to, że nawet połowa energii koniecznej do działania obiektu będzie ze źródeł odnawialnych – wyjaśniał w marcu prezes Wrocławskiego Parku Wodnego SA, Grzegorz Kaliszczak.

Więcej o Aquaparku Zakrzów, trzecim w mieście miejscem sportowo-rekreacyjnym pod szyldem Aquaparku Wrocław, przeczytacie tutaj.

Ceny będą takie same jak w Aquaparku Brochów:

  • miesięczny karnet = 199 zł;
  • bilet normalny na 2 godziny = 50 zł;
  • bilet normalny na 1 godzinę = 33 zł.

Pełny cennik z Brochowa jest tutaj.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl