wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Będzie się działo! Znamy trasę 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu [TRASA, ZAPISY]
Na zdjęciu startujący w 8. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie w 2022 r. / zdjęcie ilustracyjne Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl
Na zdjęciu startujący w 8. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie w 2022 r. / zdjęcie ilustracyjne

Na tę informację czekali wszyscy miłośnicy nocnego biegania! Znamy już trasę wrocławskiego półmaratonu, na której w czerwcu pojawi się ponad 8 tysięcy zawodników z całego świata. Zobaczcie, którędy pobiegną uczestnicy 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu. Zostały także ostatnie wolne miejsca na flagowy bieg we Wrocławiu.

Reklama

Nocny Wrocław Półmaraton to flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Zawody odbywają się co roku już od 9 lat i niezmiennie organizuje je Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Wyjątkiem był rok 2020 i 2021, kiedy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany zawodników i popularna „połówka” nie mogła wystartować. Poprzednią edycję po raz pierwszy w historii wygrał Polak. Patryk Kozłowski przebiegł półmaratoński dystans w czasie 01:05:11.

Nocny Wrocław Półmaraton to wyjątkowe wydarzenie w skali całej Europy. Zawodnicy startują o godz. 22:00 i po zmroku przemierzają ulice miasta stu mostów. Trasa mieni się od iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia. Wspaniałego anturażu dodają kibice zgromadzeni na ulicach Wrocławia i Stadionie Olimpijskim, gdzie znajduje się start i meta imprezy.

Bieg honorowym patronatem objął prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Warto dodać, że półmaraton będzie jedyną dużą imprezą biegową organizowaną w stolicy Dolnego Śląska w 2023 r. Wrocław Maraton 2023 został bowiem odwołany.

Oto trasa 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu. Są nowości!

Tegoroczna trasa biegu prowadzi przez najpiękniejsze i najciekawsze zakątki miasta. Znajdą się na niej zarówno klasyczne i dobrze znane zawodnikom fragmenty, takie jak most Grunwaldzki, ul. Grodzka czy aleja Różyckiego, ale również zupełnie nowe elementy - m.in. ulica Sienkiewicza, plac Wolności czy Aleja Wielkiej Wyspy.

Na trasie 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu do dyspozycji zawodników będą m.in. cztery punkty nawadniania, punkty odżywcze, kurtyny wodne oraz toalety. Ich lokalizacje zostaną podane wkrótce. Warto dodać, że na uczestników biegu i kibiców zgromadzonych na ulicach będzie czekało wiele niespodziewanych atrakcji.

Dobra wiadomość dla kierowców – południe Wrocławia otwarte dla samochodów

Po raz pierwszy od wielu lat trasa wrocławskiego półmaratonu nie będzie przebiegała przez południową część miasta. Z jej obrębu wykluczone zostały m.in. ul. Powstańców Śląskich, al. Wiśniowa czy ul. Ślężna. W tym roku zawodnicy będą orbitowali wokół ścisłego centrum oraz Wielkiej Wyspy, dzięki czemu południe Wrocławia pozostanie otwarte dla ruchu samochodowego.

Nocny Wrocław Półmaraton: zostały ostatnie miejsca. Link do zapisów

W puli organizatora zostało już tylko kilkaset pakietów startowych. 9. Nocny Wrocław Półmaraton rozpocznie się 17 czerwca o godz. 22:00. Zapisy na 9. Nocny Wrocław Półmaraton można dostępne tutaj.

Tak wygląda medal i koszulka Nocnego Wrocław Półmaratonu 2023!

Wiemy już, jak będzie wyglądała koszulka i medal najbliższego nocnego półmaratonu we Wrocławiu. Trofeum za pokonanie półmaratońskiego dystansu po ulicach Wrocławia przybierze kształt dziewiątki. Na pierwszej stronie medalu będziemy mogli zobaczyć łuk Stadionu Olimpijskiego i charakterystyczną wieżę zegarową znajdującą się na jego terenie. Warto zwrócić uwagę na godzinę widniejącą na tarczy zegara - wskazuje 22.00, czyli porę startu tegorocznego biegu.

Nad wieżą rozpościera się ogromny, srebrzysty księżyc, a po prawej stronie możemy dostrzec wygrawerowaną nazwę wydarzenia, która widnieje również na rewersie medalu. Tworzy ją kompozycja różnej wielkości napisów. Poniżej znajdzie się miejsce na dokonanie dedykowanego graweru, co będzie możliwe na terenie imprezy po ukończeniu biegu.

Poznajcie również gwiazdę czerwcowej nocy! Oto projekt oficjalnej koszulki 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu. Wersja damska i męska będzie różnić się od siebie nie tylko krojem, ale także centralnym elementem graficznym.

Galeria zdjęć

W jej centralnej części zaświeci księżyc w pełni, na którego tle - w zależności od męskiej lub damskiej wersji, umieszczona została biegaczka lub biegacz. Powyżej możemy znaleźć logotyp imprezy.

Z drugiej strony koszulki widnieje motyw z numerem dziewięć. W liczbie dumnie prezentuje się księżyc, a po jej lewej stronie - podobnie jak z przodu, widnieje panorama nocnego Wrocławia. Całość otaczają gwiazdy i niebieska poświata oddzielająca elementy motywu od czarnego koloru koszulki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl