Spokojnie, to tylko Wrocław

Spacer z nutką edukacji i przygody.

  • fot. W. Zalewski


Przyjeżdża do nas rodzina na wakacje i nalega na zwiedzanie Wrocławia? Mamy wolny weekend, ale w repertuarze kin nie znaleźliśmy nic dla siebie, a kolejne wyjście na grilla ze znajomymi już nie bawi tak, jak na początku wakacji? Jest alternatywa!

Koło Przewodników Miejskich wrocławski oddziału PTTK przygotowało cykl tematycznych wycieczek we Wrocławiu. Wiek uczestników nie ma znaczenia, choć z pewnością nie jest to propozycja dla najmłodszych dzieci. Jak mówi Magdalena Bej z wrocławskiego oddziału PTTK „Liczy się przede wszystkim wygodne obuwie, chęć zobaczenia czegoś nowego i pozytywne nastawienie do tego typu rozrywki. Przewodnicy zawsze dostosowują się do grupy zarówno w zakresie ilości przekazywanych informacji oraz tempa spaceru. Zdarzają się grupy, które zadają wiele pytań, jak i takie, które preferują słuchanie” – dodaje.  

Każdą grupę prowadzi wykwalifikowana kadra przewodnicka z przebogatą wiedza i zapasem ciekawostek. Wycieczki odbywają się bez względu na pogodę, trzeba zatem dostosować odzież do warunków atmosferycznych. Nie zapominajmy o nakryciach głowy i butelce wody w przypadku upałów. Trasy przewidziane są średnio na 2-3 godziny spokojnego marszu. W niedzielę prowadzone są także dodatkowe wycieczki po Ostrowie Tumskim.

Udział w spacerach jest bezpłatny, nie ma wcześniejszych zapisów. Organizatorzy proszą o punktualne przybycie na miejsce zbiórki.

X LETNIE SPACERY Z PRZEWODNIKIEM - POZNAJEMY SWOJE MIASTO Z PRZEWODNIKAMI ODDZIAŁU WROCŁAWSKIEGO PTTK - najbliższe wycieczki:

10.08.2013 (sobota)
Kupieckim traktem do walońskiej osady za Bramą Oławską – Przedmieście Oławskie
Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, ul. Oławska, pl. Dominikański, ul. Traugutta, pl. Zgody, ul. Na Grobli
Wycieczkę prowadzą: Jerzy Domowicz


11.08.2013 (niedziela)
Kolej żelazna
Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, dworce kolejowe: pierwszy na ul. Małachowskiego oraz główny, gmach dyrekcji kolei
Wycieczkę prowadzą: Janina Bednarska

11.08.2013 (niedziela)
Spacer po Ostrowie Tumskim  - dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: „Madonny Ostrowa Tumskiego i Piaskowego” (2)
Wycieczkę prowadzą: 1. Anna Załucha 2. Beata Romińska

17.08.2013 (sobota)
Barokowa architektura klasztorów na terenach dawnych kurii książęcych.
Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, Ossolineum – Sala pod Kopułą, kaplica
Hochberga w kościele św. Wincentego, klasztor Sióstr Urszulanek, Pl. Bpa Nankiera
- Wydział Filologiczny.
Wycieczkę prowadzą: Damian Kanclerski i Anna Zwiech

18.08.2013 (niedziela)
”Ćwicz oko i dłonie w ojczyzny obronie” – obyczaje cechowe i tradycje Bractwa Kurkowego
Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, Rynek, ul. Św. Mikołaja, Arsenał, relikty murów obronnych miasta, Muzeum Narodowe
Wycieczkę prowadzą: Zofia Haładewicz

18.08.2013 (niedziela)
Spacer po Ostrowie Tumskim  - dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: „Szlakiem pomników św. Jana Nepomucena – patrona chroniącego miasto od powodzi” (2)
Wycieczkę prowadzą: 1. Anna Załucha 2. Anna Oryńska

Godziny i trasy spacerów znajdziemy na stronie organizatora  


pwZgłoś uwagę