Za nami Kreatywne Mikołajki ze Smart City Wrocław

W poniedziałek 3 grudnia 2018 r. w barze Barbara przy ulicy Świdnickiej, dla 60 dzieci z dwóch wrocławskich szkół podstawowych, zorganizowano Kreatywne Mikołajki ze Smart City Wrocław. Młodzi uczestnicy poprzez zabawę m.in. z wykorzystaniem programowania z LEGO Education mogli pobudzić swoją kreatywność tworząc z klocków św. Mikołaja oraz jego pomocników, a następnie wprawiając roboty w ruch.

W warsztatach wzięło udział kilkadziesiąt dzieci w wieku 8-9 lat z drugich i trzecich klas Szkoły Podstawowej nr 63 przy ul. Menniczej i Szkoły Podstawowej nr 71 przy Podwalu.

– Spotkaliśmy się w Barbarze, by pokazać dzieciom, jak poprzez zabawę mogą zacząć projektować różne przydatne przedmioty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dziś tworzyliśmy Mikołaja oraz elfy z Roboklocków, a w międzyczasie odbywały się warsztaty kreatywne. Podobne wydarzenie przygotowujemy na styczniowe dni babci i dziadka – powiedziała Małgorzata Krzeszowska z zespołu Smart City z Biura Zarządzania Projektami UMW.

Podczas warsztatów dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza projektowała i programowała przy pomocy Roboklocków postać świętego Mikołaja i jego pomocników z wykorzystaniem technologii LEGO Education.

Fot. UM Wrocławia

– Warsztaty bardzo nam się podobały. Nigdy wcześniej nie budowałyśmy robota z klocków. Najtrudniejsze było dla nas zorientowanie się, z której strony mamy włożyć odpowiedni klocek – podkreślały szczęśliwe Amelka i Blanka, ośmioletnie uczestniczki warsztatów, które wspólnymi siłami stworzyły swojego robota.

Druga grupa zaczęła od kreatywnych warsztatów polegających na zdobieniu i malowaniu pierników i własnoręcznym przygotowaniu bombek świątecznych. Następnie grupy zamieniły się zadaniami a na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne upominki od św. Mikołaja.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Poniedziałkowe warsztaty zostały również połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który co roku przypada 3 grudnia. Z tej okazji dzieci w barze Barbara odwiedził również Bartłomiej Skrzyński, rzecznik prezydenta ds. Osób z niepełnosprawnościami.

– Dzięki tego typu warsztatom z pewnością nauczycie się, jak projektować nowoczesne rozwiązania, które w przyszłości mogą posłużyć także osobom niepełnosprawnym w ułatwieniu im codziennego życia – zwrócił się do młodych uczestników Bartłomiej Skrzyński.

Fot. Bartosz Moch

Poniedziałkowe Kreatywne Mikołajki zostały zorganizowana przez zespół Smart City Wrocław we współpracy z firmami: Roboklocki i Bawimy się.

Galeria