Śląsk zaczyna współpracę ze szkołą podstawową

Śląsk Wrocław będzie współprowadzić czwartą klasę o profilu piłki ręcznej w Szkole Sportowej nr 46 im. Polskich Olimpijczyków.


– Szkolenie młodzieży jest jednym z bardzo ważnych aspektów funkcjonowania naszego klubu. Chcemy, aby ważną część naszego zespołu stanowili wychowankowie, dlatego zamierzamy stale rozwijać naszą akademię. Zajęcia z wychowania fizycznego prowadzone w szkole, połączone z treningami w ramach naszej akademii, pozwolą w jak najlepszym rozwijaniu talentu piłki ręcznej wśród wrocławskiej młodzieży – podkreśla Marek Palica, dyrektor sportowy WKS Śląsk Handball Akademii.

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 46 im. Polskich Olimpijczyków mieści się przy ul. Ścinawskiej 21 we Wrocławiu. Placówka ta od wielu lat prowadzi klasy sportowe o profilu piłki ręcznej, a jej uczniami byli m.in. zawodnicy obecnego pierwszoligowego zespołu – Łukasz Palica, Piotr Burzyński czy Daniel Tkaczyk.

– Bardzo cieszymy się z możliwości współpracy z klubem piłki ręcznej Śląska Wrocław. Liczymy na to, że zaowocuje ona sporym zainteresowaniem dołączenia do klas sportowych, a nasze wspólne działania przyczynią się do jeszcze lepszego rozwijania talentu piłki ręcznej wśród wrocławskiej młodzieży – mówi Beata Reus, dyrektor SSP nr 46 im. Polskich Olimpijczyków.

Nabór i sukcesy

W najbliższym czasie w ramach współpracy obu podmiotów przeprowadzony zostanie nabór do czwartej klasy o profilu piłki ręcznej. 

Utworzona zostanie również usportowiona pierwsza klasa, mająca na celu zapoznanie najmłodszych w formie zabawy z tą dyscypliną sportu. Warto dodać, że pierwsze efekty współpracy są już widoczne. W ostatnim czasie do struktur Handball Akademii WKS Śląska Wrocław dołączyła piąta klasa SSP nr 46 we Wrocławiu, a w swoim pierwszym występie na ogólnopolskim turnieju w Libiążu nie miała ona sobie równych. Także w szkole sportowej mieszczącej się przy ul. Ścinawskiej wrocławski klub przeprowadza zajęcia z projektu Handball Kids, dedykowane dla dzieci w wieku od pięciu do dziewięciu lat.Zgłoś uwagę