Za nami dwudniowe zmagania Runmageddon 2019

W weekend 13-14 kwietnia na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice po raz kolejny odbył się Runmageddon, najbardziej ekstremalny bieg z przeszkodami w Europie. Tylko w trakcie pierwszego dnia zawodów udział w wydarzeniu wzięło niespełna 4000 osób w formułach Runmageddonu oraz około 1000 dzieci i młodzieży. 

 

  • Fot. archiwum organizatora

    Fot. archiwum organizatora

  • Fot. archiwum organizatora

    Fot. archiwum organizatora


Runmageddon to ekstremalne wydarzenie dla każdego. Jego uczestnicy mają od 4 do nawet 80 lat. Startują na odpowiednich dla siebie dystansach i – niezależnie od wieku – cieszą się pozytywną aurą Runmageddonu.

Ekstremalny bieg przez przeszkody budzi trwogę, zachwyca i dodaje energii. Jego uczestnicy niezłomnie pokonują zaskakujące przeszkody, brodząc w błocie, wodzie, skacząc na linach, przeskakując doły, wspinając się po wysokich ścianach i nietypowych konstrukcjach.

Wydarzenie dla wszystkich

W Runmageddonie Wrocław swój udział potwierdziło 6 uczestników, po 60. roku życia. Najstarszy w dzień startu miał 65 lat. Czterech z nich przebiegło formułę Rekrut, czyli 6-kilometrowy dystans najeżony 30 przeszkodami, a dwóch zmierzyło się z największym wyzwanie wrocławskiej edycji, czyli Classic 12 kilometrów z 50 przeszkodami.

Fot. organizatorzy

Fot. organizatorzy

– To, jak o sobie myślimy, wpływa na nasze siły i podejście do życia. Runmageddon pomaga spojrzeć odważniej na siebie i otaczającą rzeczywistość. Nasze obawy to tylko projekcje naszego strachu, dlatego warto je odrzucić i niezależnie od wieku podjąć wyzwanie. Pokonanie Runmageddonu gwarantuje radość i dumę i dodaje niespotykanej energii – mówił pomysłodawca i prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

Sześć formuł w stolicy Dolnego Śląska

W tegorocznym Runmageddonie we Wrocławiu startowano w kilku różnych formułach, różniących się przede wszystkim dystansem i liczbą przeszkód do pokonania. Dorośli uczestnicy zmierzyli się w formułach: Intro, Rekrut, Classic i Games. Tylko w sobotę, w trakcie pierwszego dnia Runmageddonu wystartowało prawie 4000 osób.

Dodatkowo w Runmageddonie wystartowały również dzieci i młodzież w formułach Kids i Junior. W pierwszym dniu wydarzenia na starcie zameldowało się blisko 1000 dzieciaków.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących Runmageddonu 2019 we Wrocławiu znajdziecie na stronie organizatora. Patronem medialnym wydarzenia jest oficjalny portal internetowy Wrocławia – Wroclaw.pl.Zgłoś uwagę